|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza przebudowa zabytkowego dworca PKP w Zakopanem

Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Zgodnie z założeniami projektu, wyremontowane budynki zabytkowego dworca PKP w Zakopanem zostaną oddane do użytku z końcem przyszłego roku. Koszt inwestycji to 16 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wynosi około 8 mln zł.

fot: Piotr Korczak / Kronos Media

Kompleksowa modernizacja obejmie między innymi odrestaurowanie elewacji, remont klatek schodowych, wymianę stolarki okiennej i zmianę pokrycia dachowego. Z uwagi na charakter budynków, inwestycja prowadzona będzie pod nadzorem konserwatora zabytków. Prace rozpoczną się od najstarszej, wschodniej części kompleksu. Przez cały czas trwania remontu na dworcu prowadzona będzie obsługa pasażerska, podróżni muszą jednak liczyć się z utrudnieniami.

Projekt inwestycji zakłada stworzenie w budynku podwójnych kas biletowych – dla komunikacji samochodowej i kolejowej oraz części usługowej
i gastronomicznej. Na piętrze znajdować się będzie nowoczesna mediateka.

Podczas konferencji prasowej burmistrz Leszek Dorula podziękował Radzie Miasta Zakopane za przyjęcie budżetu umożliwiającego realizację inwestycji. "Mało kto wierzył, że ta inwestycja się rozpocznie, ale staramy się być wiarygodni i realizować to, co zaplanowaliśmy. Dziękuję Wydziałowi Strategii i Rozwoju za szybkie wyłonienie wykonawcy, którego bardzo proszę o to, żeby modernizacja była wykonana nie tylko pięknie, ale i jak najszybciej. Będziemy panu służyć pomocą, ale jednocześnie mamy ogromne oczekiwania" – mówił burmistrz.

fot: Piotr Korczak / Kronos Media

Przebudowa budynków dworca to pierwsza część inwestycji mającej na celu usprawnienie komunikacji w mieście. Po jej zakończeniu ruszy budowa centrum komunikacyjnego, na które składać się będzie przebudowa ronda oraz placów manewrowych komunikacji samochodowej, stworzenie nowego połączenia drogowego od strony ul. Szymony oraz trzypoziomowy parking.

 

 

 

(materiały prasowe/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0