|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Znamy pierwsze, nieoficjalne wyniki z regionu tarnowskiego. Są niespodzianki

Według nieoficjalnych informacji dobiegających z obozu Koalicji Obywatelskiej - po przeliczeniu 2/3 głosów - w Tarnowie prowadzi urzędujący prezydent Roman Ciepiela, który może liczyć na 43,4 procent poparcia. Natomiast Kazimierz Koprowski otrzymał 32,6 procent. Na Tomasza Olszówkę głos miałoby oddać 17 procent wyborców.

Roman Ciepiela i Kazimierz Koprowski w trakcie debaty w Radiu Kraków. Fot. archiwalne

Jak nieoficjalnie wiadomo, druga tura szykuje się też w Bochni, w której mieliby się zmierzyć Krzysztof Kokoszka z urzędującym burmistrzem Stefanem Kolawińskim. W drugiej turze w Brzesku prawdopodobnie zabraknie urzędującego burmistrza Grzegorza Wawryki. Mieliby się w niej zmierzyć Tomasz Latocha i Sławomir Pater.

Po 33 latach z urzędem wójta gminy Szczurowa miałby się pożegnać Marian Zalewski, który - jak wynika z nieoficjalnych informacji - przegrał ze Zbigniewem Moskalem z PiS. 

Natomiast w Gminie Tarnów w pierwszej turze urzędujący Grzegorz Kozioł miał pokonać Bartosza Łaśko.

 

Nieoficjalne wyniki z niektórych miast i gmin regionu tarnowskiego

BURMISTRZOWIE

TUCHÓW

Wygrała MARSZAŁEK Magdalena ale najprawdopodobniej będzie druga tura w której zmierzy się albo z Maciejem Sajdakiem albo Markiem Wzorkiem.

ZAKLICZYN

Obecny burmistrz Dawid Chrobak nie miał kontrkandydata - zdobył nieoficjalnie ponad 82 procent poparcia a więc będzie dalej pełnił te funkcje.  

CIĘŻKOWICE

Wygrał w pierwszej turze obecny burmistrz Zbigniew Jurkiewicz zdobywając 60 procent głosów.

ŻABNO

Druga tura - Herduś Marta i Skalak Teresa.  Marta Herduś zdobyła najwiecej głosów w niedzilenym głosowaniu.

RYGLICE

Wygrał kandydat popierany przez PiS AUGUSTYN Paweł zdobywając ponad 40 procent poparcia.

Szczucin
 

W drugiej turze Jan Sipior i Andrzej Gorzkowicz. Sipior zdecydowanie wygrał w pierwszej turze

WOJNICZ

Najwięcej głosów zdobył BĄK Tadeusz - ponad 49 procent - najprawdopodbniej będzie druga tura zmierzy się ze Stanisławem Plichtą

WÓJTOWIE

GMINA TARNÓW

Wygrał obency wójt Grzegorz Kozioł uzyskując ponad 65 porcent poparcia.

SZERZYNY

Wygrał Grzegorz Gotfryd obcny wójt tej miejscowości.

SKRZYSZÓW

Obecny wójt Marcin Kiwior zdobył ponad 90 procent poparcia.

WIERZCHOSŁAWICE

Do drugiej tury przeszli - Andrzej Mróz i Zbigniew Drąg

PLEŚNA

Wygrał w pierwszej turze Józef Knapik

Gromnik

STASZ Bogdan - blisko 90 procent poparcia

LISIA GÓRA

Wygrał  MIKUŁA Arkadiusz - przewagą 1000 głosów

(Agnieszka Wrońska/Bartłomiej Maziarz/Marin Golecko)

57%
43%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 61

olaboga

Środa, 24 października 2018, 19:48

@I po bólu

Biedny Ciepiela. Tak chciał dobrze ale mu brzydki PiS przeszkodził. No chyba się rozpłaczę!

Odpowiedz

Środa, 24 października 2018, 00:01

Jakby go chciała większość tarnowian to miałby ponad 50 % o czym wy dyskutujecie. 4 lata temu głosowałem na Ciepiele bo miał wyremontować wszystkie ulice osiedlowe. Ja mam dalej błoto i co roku obiecanki. Podobno teraz obiecuje do 4 listopada i załatwia pozytywnie wszystkie sprawy.

Odpowiedz

jamci

Wtorek, 23 października 2018, 18:34

Ciekawie argumentujecie. Szkoda na to czasu.

Odpowiedz

Wtorek, 23 października 2018, 14:55

Już nie pisz o tym prezydencie bo 57 % go nie chce , zrozum. Chcemy zmiany.

Odpowiedz

prezes

Wtorek, 23 października 2018, 07:57

@I po bólu

Zapomniałeś dodać że mistrzostwa polski ale na szczeblu juniorów!!!

Odpowiedz

I po bólu

Poniedziałek, 22 października 2018, 16:53

@prezes

Na tych 6 torach odbędą się mistrzostwa polski. 8 torów jest potrzebnych przy MŚ czy złotej lidze. Poczytaj trochę Tom, bo plujesz na oślep i cały jesteś mokry. Budowę 2 stadionów sami sobie pis wymyślili, a przy uchwalaniu budżetu pomysł wycofali. Prezydent chciał jakieś tam plany urbanistyczne wprowadzić ale oczywiście radni PIS go zablokowali. O rowerach szkoda gadać, bo prezydent nie jest od tego żeby jeździć od stacji do stacji i obserwować srające gołębie.

Odpowiedz

obywatel Tarnowa

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:46

Ciepiela POPIERAM !!

Odpowiedz

na drzewo!

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:43

Pisowskie trolle wyją. Plulście na Cipielę i ludowców, właśnie straciliście większość w radzie miasta. Plujcie dalej.

Odpowiedz

Sam

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:34

ZERO głosów na Ciepielów !!!!!!!!!

Odpowiedz

Bogdan

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:11

Brawo Panie Koprowski, tylko zwycięstwo, trzeba pokonać to towarzystwo

Odpowiedz

lolek

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:00

Głosujemy na Ciepielę w II turze bo Koper to kompletna porażka. Pokazał jak dotrzymuje słowa

Odpowiedz

prawda

Poniedziałek, 22 października 2018, 12:41

ten wynik to tak jak stare przysłowie - na złość mamie odmrożę sobie uszy- to nie było głosowanie na Ciepielę tylko przeciw PIS i to jest żałosne

Odpowiedz

Lucyfer

Poniedziałek, 22 października 2018, 12:26

@prezes

Ludzie, nie Ciepiela, tylko nie on. Znajomi nadal będą władać czym się da .Rozsądku, ludziska.....!!!

Odpowiedz

prezes

Poniedziałek, 22 października 2018, 12:22

@Tom

Efekty są takie: 6 torów na błękitnych zamiast 8. Asfalt w parku Sanguszków. Zero działania w sprawie Owintaru, Pralfy i Młyna Szancera. Nie ściągnął do miasta żadnego konkretnego inwestora(zobaczcie ile firm się ulokowało w tym czasie w Bochni). Zero działania na rzecz poszerzenia granic miasta i przeciwdziałania odpływowi ludności. Obiecanki w sprawie remontu stadionu(minister Bańka powiedział, że nikt z UM w Tarnowie nie kontaktował się z nim w sprawie dotacji na remont). To tylko tak na szybko co mi wpadło do głowy a jest tego więcej. O rowerach miejskich już nie wspomnę bo nawet tak prostej rzeczy nie potrafili dopilnować.

Odpowiedz

Garnuszek

Poniedziałek, 22 października 2018, 12:18

Wreszcie Szczucin wróci do normalności Gorzkowicz ,który był 4 lata burmistrzem ,a 20 lat przewodniczącym Rady Miasta nie zdarzył się rozkręcić i nie znał jak mówi sytuacji finansowej Miasta i Gminy . Zostawia Gminę w stagnacji i wstecznictwie....

Odpowiedz

Jan

Poniedziałek, 22 października 2018, 12:01

@Tom - tak tak, zwłaszcza 2000 miejsc pracy mu doskonale wyszło.

Odpowiedz

Realpolitik

Poniedziałek, 22 października 2018, 11:59

@prezes

I to miałoby jedyne kryterium wyboru?! Zwracam uwagę, że Roman z Józkiem też nie był jeszcze prezydentem... ;)

Odpowiedz

Exyou

Poniedziałek, 22 października 2018, 11:53

Ja bym dał szansę Kazkowi.

Odpowiedz

Tom

Poniedziałek, 22 października 2018, 11:52

Glos na rozowj miasta to glos na pana Ciepiele. Wystarczy zobaczyc jakie efekty sa jego pracy w calym miescie. Duzo inwestycji zakonczonych lub w trakcie

Odpowiedz

prezes

Poniedziałek, 22 października 2018, 11:38

@Realpolitik

Takiemu, który jeszcze nie był prezydentem.

Odpowiedz