|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

We wtorek odbyło się spotkanie Romana Ciepieli z Naszym Miastem Tarnów

Czy będzie nowa koalicja w tarnowskiej Radzie Miasta? Jak dowiedziało się Radio Kraków, już po wyborczej wygranej prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaproponował takie wyborcze porozumienie ugrupowaniu Nasze Miasto Tarnów. Tomasz Olszówka - lider ugrupowania - potwierdza, że spotkanie w tej sprawie odbyło się we wtorek.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Olszówką

Tomasz Olszówka / Fot. P. Topolski/arch. RK

- Trudno dzisiaj mówić o efektach. Prezydent sondował możliwość zaproszenia Naszego Miasta Tarnów do budowania porozumienia w formie koalicji. Te rozmowy trzeba poprowadzić w dobrym kierunku, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie dla miasta - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Olszówka.

Lider Naszego Miasta Tarnów przyznał jednak na antenie Radia Kraków że nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie. Chciałby aby udało się nawiązać szeroką koalicję w Radzie wszystkim ugrupowaniom. "Przede wszystkim liczę na sprawiedliwy podział stanowisk w prezydium rady. To moja ambicja, żeby każde ugrupowanie miało po jednym miejscu w prezydium, żeby podział komisji był dokonany w sposób zrównoważony" - dodaje Olszówka.

Przypomnijmy, ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów zdobyło 5 mandatów w tarnowskiej Radzie Miejskiej. PiS ma 11 radnych, Koalicja Obywatelska 9 radnych.

Wiadomo także, że do grona wybranych radnych dołączy Agnieszka Danielewicz, kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Przejmie ona mandat po Romanie Ciepieli, który wygrał wybory prezydenckie.

 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)   

52%
48%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 51

janus

Niedziela, 11 listopada 2018, 18:02

Panie Koprowski te pomówienia kwalifikują się do sądu, dość tych bałwochwalców PO !!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

koj

Sobota, 10 listopada 2018, 16:24

@@@wyborca

Kazimierz daj już spokój, spakuj się i wracaj nawet do Warszawy- tam mądrością nie grzeszyłeś dlatego Szydło przywiozła Cie do Tarnowa.

Odpowiedz

...

Sobota, 10 listopada 2018, 16:22

@wyborca

Oj głupiś człowieku, głupiś. Kampania Koprowskiego miała charakter korupcyjny, gdzie co chwile zjawiali się w mieście przedstawiciele rządzących z obietnicami bez pokrycia. Ale Tarnów ma mądrych wyborców i nie dał się nabrać na sztuczki Gowina, Szydło i innych partaczy rządowych

Odpowiedz

Sobota, 10 listopada 2018, 13:28

Liczę na rozsądek Olszówki .Zobaczymy co zrobi.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 19:45

Skąd masz takie informacje, ze Olszówka ma być wice? To są zwykłe plotki rozsiewane przez przystawkę PO. On chyba ma za mało procesów o zniesławienie. Niedługo wyroki. Będzie bieda.

Odpowiedz

zawiedziony

Piątek, 9 listopada 2018, 17:43

To teraz poznajemy Pana Olszówkę.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 17:41

Olszówka krytykował działania Ciepieli dlatego na niego głosowałem .Teraz miałby być zastępcą Ciepieli . Nie żartujcie sobie z elektoratu .Mógł to powiedzieć przed wyborami lub w kampanii . Czuje się oszukany. Nie głosowałbym na niego zresztą nie tylko ja.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 17:01

Nie ma pośpiechu. Olszówka odpowiada przed swoim elektoratem, a nie przed bezrobotnym wydawcą szmatławca.

Odpowiedz

czekamy

Piątek, 9 listopada 2018, 16:37

Olszówka nie uniknie konfrontacji z elektoratem. Gadał dużo przed I turą wyborów, milczał po I turze. milczy nadal ale trzeba będzie w końcu zabrać głos na posiedzeniu rady miasta. Im później tym będzie trudniej i gorzej.

Odpowiedz

Znużony

Piątek, 9 listopada 2018, 14:10

Grad się wacha czy zrobić z Olszówki wiceprezydenta

Odpowiedz

leniwiec

Piątek, 9 listopada 2018, 13:55

jak on sie tak bedzie zastanawiał na stanowisku wiceprezydenta to ja dziekuje za takie miasto!

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 11:22

To że kundelki zawsze szczekają najgłośniej nie oznacza, ze ktoś przed nimi odczuwa lęk.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 11:06

a jednak paranoja i lęki

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 10:28

Do 10:15 Dokładnie o tym napisałem co teraz robisz.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 10:15

do komentarza z 08:54 - Zdradzasz objawy paranoi. Nikt nie musi nikogo wypuszczać na Olszówkę! sam się zaorał! Po prostu widać jak na dłoni że Olszówka jest bez charakteru, słaby i mierny! To okazało się już po pierwszej turze a teraz tylko się potwierdza. Coraz mniej ludzi w Tarnowie traktuje go poważnie. Tak więc to jest jego największa porażka a nie fakt nie wejścia do II tury, na co bardzo osobiście naiwnie liczyłem.

Odpowiedz

@@wyborca

Piątek, 9 listopada 2018, 09:38

@Firlej

Nie jestem żadnym Kazimierzem . Każdy obiektywny powie to co ja bo taka jest prawda. Ale że tu jest tyle nienawiści. PO tych słowach szarańczy trudno będzie o obiektywizm. Może PO dojdzie do władzy w Sejmie i wprowadzi EURO to dopiero obywatele wiele zrozumieją. Może być za późno. To co napisałem jako wyborca jeszcze raz podkreślam bardzo mocno.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 08:54

@sympatyk

Zwracam uwagę, na pewną powtarzalność. Środowisku Ciepieli byłoby na rękę, gdyby Olszówka zadeklarował się po jednej ze stron, bo albo mieliby większość, albo mogliby dalej tkwić w opozycji i uprawiać to na czym Ciesielczak się zna najlepiej, czyli ujadanie. Olszówka wykazał się jednak mądrością, nie wchodząc w układy więc analogicznie doi działań podczas kampanii, teraz też wypuszczono kundelka, żeby szczekał i nazywał go tchórzem.

Odpowiedz

Polonia z Nju Jorku

Czwartek, 8 listopada 2018, 23:50

Oburzony Marek na prezydenta! Pierwszy dekret - łysina dla każdego. Drugi dekret uznanie Marka zbawcą i sumieniem Polski. Trzeci dekret Marek wstępuje do PiSu, SLD i PSL bo tylko na listach tych partii jeszcze go nie było. Czwarty dekret: prenumerata gazetki Mareczka przez wszystkie publiczne spółki.

Odpowiedz

Firlej

Czwartek, 8 listopada 2018, 21:46

@wyborca

Panie Kazimierzu niech pan nie wypisuje takich bzdetów!!!

Odpowiedz