|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Tarnowie powstanie Park Centralny?

Czy w Tarnowie powstanie superpark łączący istniejące teraz kompleksy zielone, takie jak: Park Strzelecki, Kantoria, Dawna Strzelnica i Park Piaskówka? Taki pomysł zgłosiła do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego grupa społeczników z Tarnowa.

Posłuchaj co mówi Rafał Balawejder, inicjator akcji

fot: P. Topolski

- Na razie mówimy o pewnej koncepcji wzorowanej na rozwiązaniu takim jak "Central Park" w Nowym Jorku. Pomysłem, który by to łączył jest fakt, że chodzi o wykluczenie w zasadzie ruchu samochodowego z tego terenu. Ewentualnie stworzenie takich rozwiązań, że pieszy by się tam czuł bardzo bezpiecznie. To by była rzecz unikatowa. Miasta o liczbie 100 tysięcy mieszkańców z takimi terenami w praktyce nie ma - wyjaśnia Rafał Balawejder, inicjator akcji. 

Pomysłodawcy koncepcji Parku Centralnego w Tarnowie chcą ogłosić konkurs dla młodych architektów na zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy tarnowskimi parkami, aby można było bezpiecznie pieszo przemieszczać się pomiędzy terenami zielonymi. 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

59%
41%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 41

Alex

Czwartek, 12 lipca 2018, 20:31

@keisyr

Nigdy Sącz nie był przyjezdny dla Tarnowa Oddzielić się od wszystkich a szczególnie id Krakowa Baseny w Moscicach za krótkie do olimpiady lodowisko również . Decyzje podejmowali w Krakowie

Odpowiedz

keisyr

Wtorek, 10 lipca 2018, 18:51

Utworzyć województwo sadecko-tarnowskie. W przeciwnym razie upadną Tarnów i Nowy Sacz

Odpowiedz

RB

Wtorek, 10 lipca 2018, 17:52

@Mieszkaniec Czapskiego

Czy można prosić o szczegóły tej informacji? Jakiego rodzaju informacje dostali? Od inwestora, od konserwatora, od miasta?

Odpowiedz

wt

Wtorek, 10 lipca 2018, 17:36

@Mieszkaniec Czapskiego

Wszystko wytnie i zniszczy

Odpowiedz

pozdrawiam

Wtorek, 10 lipca 2018, 17:29

@Mieszkaniec Czapskiego

Po co się pytać jak mieszkańcy czapskiego dostali informacje o planowanych warunkach zabudowy

Odpowiedz

Mieszkaniec Czapskiego

Wtorek, 10 lipca 2018, 16:06

Czy to prawda że miasto rozpoczęło procedurę sprzedaży terenu starej strzelnicy?

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 12:48

Nie będzie gniazd innowacji. Będzie wydział lekarski i biurowiec. Chyba, że koncepcja się zmieni albo środki z UE dadzą na coś innego.

Odpowiedz

Pierdu, pierdu

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:36

A zapominacie o Witusiu, który gastryczny szpital dla biednych lekarzy chciał stworzyć na zielonych terenach. Przepraszam ile było prezentowanych koncepcji w Teatrze miasta XXI wieku. czy była jakaś realizacja Pana Romana?. NIE. Pan R%C przygotował teren za strzelnicą pod tereny magazynowe, plan pozwala deweloperom tworzyć mieszkaniowe getto i w tym wszystkim jeszcze spalarnia śmieci i to ma być to ECCO, hm, fajnie się buja jak Roman w obłokach. I do tego Centralny Bociani Port z tysiącami gniazd (bo gniazda innowacyjne już mamy). Ludzie to takie pierdu, pierdu, bez analiz. Powstaną 4 pasy ruchu i dzięki temu do spalarni przez rok dojeżdżać będzie ok 3 000 TIRÓW (nie ma 2000 miejsc pracy, ale za to mamy TIRy), no to ci zielona perła. Deweloperka robi na 3 arach tzw. domy z kominkami i to bliżniaki, to faktyczne też jest ecco, takie tarnowskie czyste powietrze.

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:16

Centrum Korupcji jeszcze było.

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 07:21

Multimedia Center Wałowa, Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, teraz Central Park. Co tam jeszcze było z centrum w nazwie?

Odpowiedz

Wesoły Romek

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 22:50

@koj

Załatwię ci pracę. Umiesz coś oprócz hejtu?

Odpowiedz

Brrrr

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 18:21

W Tarnowie byle mała inwestycja jest problemem, bo coś zaskakuje kogoś a co tu mówić o takich projektach. Zróbcie najpierw NORMALNE bezpieczne ścieżki rowerowe.

Odpowiedz

koj

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 18:18

@Wesoły Romek

zgłosiłes swoja kandydaturę na Prezydenta? Ty taki geniusz musisz startować . Sam zrobisz wszystko najlepiej.

Odpowiedz

...

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 18:16

@komentator

Dlaczego obrażasz ludzi . Jak nie oni to może Ty zrobisz projekt!!!!!!!!

Odpowiedz

owca

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 17:30

jeszcze kilka lat i w tarnowie zostaną sami starzy ludzie - więc spadnie i ilość kierowców. nie trzeba nic budować ani zmieniać, wystarczy poczekać, żeby czas zrobił swoje.

Odpowiedz

Ewa

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 16:11

Podoba mi się.

Odpowiedz

DD

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 15:50

@tak

Widzie, że skrypt „wojna informacyjna” dostępny w Internecie przeczytany, to się chwali :)

Odpowiedz

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 15:49

Cieszy fakt, że w Tarnowie ktoś chce stworzyć coś nowego, ma jakies pomysły itp, ale to jest TARNÓW -tutaj nic nie wyjdzie. Skończy się na projekcie, ktory trafi do szuflady. A kasa w błoto. Ile razy już tak było? I co? Nadal nic. Skończyło się na planowaniu. Znam killa osób, które chciały pracować dla Tarnowa za darmo. Tworzyć ciekawe wydarzenia artystyczne, ale nie wyszło. Były tylko pytania a dla kogo to? Miasto nie dołoży, nie wynajmie obiektu itp. I wiecie co? Te osoby odniosły sukces, ale w ...Poznaniu. Tam chcieli mieć nowy festiwal. W Tarnowie nie. Cenie pana Balawejdera za to, że wyciągnął tarnowski teatr z marazmu i przy okazji serdecznie pozdrawiam, ale jestem przekonany, że ten projekt nie wypali. Ile razy slyszalem co ma powstać w Tarnowie. Były plany, obietnicy, projekty i nadal nic nie ma a temat jakby przestał istnieć.

Odpowiedz

tak

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 15:34

Brawo! Każdy pozytywny pomysł dla Tarnowa na wagę złota! Malkontentom, hejtowcom, zakompleksionym, zazdrośnikom a zwłaszcza pożytecznym idiotom i agentom wpływu dużych metropolii mówimy stanowczo "nie"!!!

Odpowiedz

DD

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 15:30

Idą wybory, więc pan dyrektor RB też musi powalczyć o swóją posadę dyrektora. Wymyślił pan budżet małopolski bo w Tarnowie już nie ma... Tworzenie projektów / koncepcji / wizualizacji ala Owintar w wykonianiu pana Romana, nie potrzebujemy!

Odpowiedz