|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Unia Tarnów będzie współpracowała z Wisłą Kraków

Młodzi zawodnicy Białej Gwiazdy oraz Akademii Wisły Kraków mogliby zaczynać swoją karierę w piłce seniorskiej w Unii. Miałoby to pomóc Jaskółkom, które spadły do czwartej ligi, w powrocie do dawnej świetności. Z kolei Wiśle zależy na wyłapaniu najlepszych młodych piłkarzy ze wschodniej Małopolski, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki w Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów.

Posłuchaj rozmowy z Arkadiuszem Głowackim

fot: B. Maziarz

- Chcielibyśmy, żeby chłopcy ze wschodniej Małopolski trafiali do Unii. Przy naszej pomocy będą mogli się rozwijać. Potem chcemy czerpać z tego korzyści. Zależy nam na tym, żeby jak największa ilość chłopaków z Małopolski zagościła na boiskach Ekstraklasy - mówi wieloletni piłkarzy Białej Gwiazdy, a dziś dyrektor ds. sportowych Wisły - Arkadiusz Głowacki. 

Wisła Kraków obejmie też swoim patronatem Szkołę Mistrzostwa Sportowego, utworzoną właśnie z inicjatywy Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Mościcach. Testy sprawnościowe do 4, 5 i 6 klasy szkoły podstawowej w SMSie zaplanowano na 24 lipca na stadionie w Mościcach. 

Jak podkreśla Arkadiusz Głowacki, równie ważne oprócz rozwoju sportowego są edukacja oraz wychowanie. Stąd współpraca Szkoły Mistrzostwa Sportowego z ZSO numer 1 w Mościcach. 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

60%
40%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

Środa, 11 lipca 2018, 23:27

@Obserwator

Ojjj chyba ktos z 20 poszedl obserwować co stracil .... wielka szkida ze nie dogadali sie z Unia. Nic nie jest dana na zawsze , na dobrą współpracę pracują dwie strony

Odpowiedz

Obserwator

Środa, 11 lipca 2018, 10:46

Pierwszy trening "wielkiej" Unii Tarnów: 3 starych zawodników - z etatami "trenerów" w Akademii oraz... 5 juniorów z rocznika 2000. Do tego "testowani" zawodnicy z zespołów z dołów okręgówki z ubiegłego sezonu.... I to ma zrobić awans do III ligi po nowym sezonie jak na razie ma problem z zebraniem się w 11stu? Już lepiej zgłoście się do B klasy i odbudujcie Unię od podstaw! A jak nie to zaorać te pastwiska pod lasem szumnie nazywane "boiskami". Rodzice dwa razy zastanówcie się w jakie "bagno" wciągane są Wasze dzieci!

Odpowiedz

Obserwator

Środa, 11 lipca 2018, 10:42

Pierwszy trening "wielkiej" Unii Tarnów: 3 starych zawodników - z etatami "trenerów" w Akademii oraz... 5 juniorów z rocznika 2000. Do tego "testowani" zawodnicy z zespołów z dołów okręgówki z ubiegłego sezonu.... I to ma zrobić awans do III ligi po nowym sezonie jak na razie ma problem z zebraniem się w 11stu? Już lepiej zgłoście się do B klasy i odbudujcie Unię od podstaw! A jak nie to zaorać te pastwiska pod lasem szumnie nazywane "boiskami". Rodzice dwa razy zastanówcie się w jakie "bagno" wciągane są Wasze dzieci!

Odpowiedz

Unia Pany

Wtorek, 10 lipca 2018, 15:34

Nie ma co narzekać.Jesteśmy na dnie,więc takie informacje cieszą jak najbardziej. A jak będzie w rzeczywistości to się dopiero okaże.Ważne że COŚ się dzieje.

Odpowiedz

kibic od lat

Wtorek, 10 lipca 2018, 13:20

Czemu trener Daniel Bartkowski nie podał się do dymisji po kompromitującym spadku piłkarzy Unii do IV ligi ??? Tylko teraz swoim nazwiskiem jeszcze reklamuje niby zmiany i współpracę z Wisłą....

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 12:46

@Jaskółka

do tej pory oddawali za darmo i nic z tego nie było. Teraz też oddadzą za darmo, ale w zamian dostaną rezerwy Wisły, żeby sobie pograły u nas.

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 11:23

Football Center. Jak w New Yorku.

Odpowiedz

Jaskółka

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:52

@Obserwator

I tak już za darmo oddajemy piłkarzy , polityka klubu jest conajmniej bez sensu ...

Odpowiedz

kibic

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:11

Jak bankrutująca Wisła ma pomóc będącej w finansowych tarapatach tarnowskiej Unii? Biedak będzie wspierał jeszcze większego biedaka?

Odpowiedz

Obserwator

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:03

A ta wspolpraca to jaka bedzie? Wszyscy wartosciowi pilkarze zamiast za darmo odchodzic do zespolow 2/3 ligowych beda za darmo odchodzic do Wisly?

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 09:27

Innymi słowy zawodnicy innej drużyny będą grały w Unii, żeby ta nie upadła jeszcze bardziej? Przecież to żart. Może w najbliższym mundialu polskich piłkarzy zastąpią Brazylijczycy, żebyśmy tak szybko nie wypadli z grupy.

Odpowiedz