|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowski stadion żużlowy - nie etapami i taniej

Nie etapami a taniej - taki nowy pomysł na remont stadionu żużlowego w Tarnowie Mosciciach ma tarnowski magistrat. Urzędnicy wraz z architektem po nieudanym przetargu, w którym najniższa kwota przewyższała budżet inwestycji o kilkadziesiąt milionów złotych postanowili jeszcze raz zaprojektować remont stadionu. Tym razem jednak - tak aby był tańszy - mówi Rafał Nakielny dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Fot. Paweł Topolski

"Szukamy oszczędności tam, gdzie możemy, natomiast też nie chcielibyśmy, żeby ten stadion był bardzo ubogi. Z rozmów z architektem wynika, że udało się ograniczyć koszty o około 20 milionów złotych bez jakiejś większej straty dla obiektu. Będziemy teraz prowadzić rozmowy, myślę, że też z prezydentem, przedstawimy tę koncepcję i zobaczymy jaka będzie decyzja. Sądzę, że pójdziemy w kierunku wykonania kompleksowej dokumentacji i kolejnego przetargu" - mówi Nakielny.

 

Nowy projekt ogranicza miedzy innymi cześć miejsc siedzących, zakłada zmniejszenie także trybuny głównej, ma jednak nadal zapewnić rozgrywanie na stadionie zawodów ekstraligowych. Miasto na remont stadionu ma zabezpieczone około 42 milionów złotych. Najniższa kwota zaproponowana w przetargu to 89 milionów złotych.   

 

Przygotowanie nowej dokumentacji i ograniczonego projektu remontu stadionu będzie jednak także kosztowne. Dyrektor Nakielny zakłada, że może  pochłonąć nawet 1 milion złotych. Nową koncepcje miasto chce także skonsultować z piłkarzami i żużlowcami, bo stadion cały czas  w tym założeniu ma być przeznaczony dla dwóch dyscyplin sportowych.


Jak dodaje Rafał Nakielny - decyzja o ograniczeniu projektu remontu stadionu żużlowego a nie epatowaniu prac jest też podyktowana względami sportowymi. Wymaganie, że każdy z kolejnych etapów miałby dopuszczać organizację imprez masowych, bardzo windowałoby cenę każdego z nich.

 

Jeśli koncepcja ograniczenia kosztów remontu stadionu żużlowego i przygotowania nowego tańszego projektu uzyska akceptację, to przygotowanie nowej dokumentacji i projektu dla tego rozwiązania może zająć nawet 8 miesięcy. Urzędnicy szacują że nowy przetarg na remont stadionu mógłby być ogłoszony jesienią przyszłego roku. 

 

 

Agnieszka Wrońska/łk

17%
83%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 20

Marek

Poniedziałek, 15 października 2018, 09:46

@Wiktoria

Ciekawe jak Wiktoria pisze Poszperałem trochę i znalazłem. Panie Marku błagam nie troluj po necie :) bo to szkodzi prezydentowi

Odpowiedz

To już jest przesada!

Poniedziałek, 15 października 2018, 09:44

Panie Romanie prezydencie ten Pan dyrektor ma coraz gorsze pomysły! I kolejne miliony pójdą w niepamięć Zamiast zrobić etapowanie robót i zrealizować najpierw trybuną w kolejnych latach resztę to kolejny milion na projekt!

Odpowiedz

Tylko etapowanie robót błagam!

Poniedziałek, 15 października 2018, 09:40

Anie lepiej zrobić tak jak w Rzeszowie na Stali Rzeszów. Mieli niewiele środków i zrobili trybunę na prostej. Projekt jest zrobiony tak aby docelowo można kontynuować kolejne roboty tj. dostawiać kolejne odcinki aż do zamknięcia owalu. Błagam pomyślcie w ten sposób!!! Tu koncepcja: http://stadiony.net/projekty/pol/stadion_stali_rzeszow A tu stan obecny: http://www.stalrzeszow.pl/dzial/stadion . Osobiście uważam że obecny projekt też tak można rozegrać zamiast płacić kolejny milion i wyrzucać pieniądze w błoto. Zmienić pozwolenie na budowę wpisując etapy robót (trybuna, łuk, drugi Luk) a potem zrealizować na początek trybunć nie zaś je zmniejszając. Czemu w Tarnowie ma być wszystko mniejsze gorsze i ułomne? Można też skorzystać z projektu łódzkiego wzorca którego realizacja kosztowała 36 milionów!

Odpowiedz

.....

Sobota, 13 października 2018, 17:23

Żeby nie ulegać dyktatowi trolli i kiboli ,to zróbmy najpierw referendum....

Odpowiedz

Ernest

Sobota, 13 października 2018, 13:28

Wiktoria, Anna. Proszę panie Ciesielczyk nie podpisywać się pod kobietami. Tak nie wypada. A pomysł otworzenia elitarnego kierunku w Tarnowie to bardzo dobra decyzja. Gdyby jeszcze kadrę stanowili znakomici doktorowie i kierunek byłby ustalony na maksymalnie 30-40 osób, byłoby to co roku kilkadziesiąt nowych lekarzy rocznie. A zauważcie, że ci co studiują medycynę w Katowicach, bądź w Krakowie i tak wracają do Tarnowa. Bo jest taniej, a zarobki w tej branży są porównywalne

Odpowiedz

Wiktoria

Piątek, 12 października 2018, 16:48

W dniu dzisiejszym uciekinier do Warszawy Pan Koprowski obiecywał kierunki lekarskie w PWSZ w Tarnowie. Poszperałem trochę i znalazłem ile może trwać otwarcie takich kierunków "Uniwersytet Rzeszowski będzie kształcił lekarzy od 2015 roku. Starania o ten kierunek trwały od kilkudziesięciu lat i w końcu zostały zwieńczone sukcesem. MNiSW decyzję w tej sprawie podjęło 10 lipca, w czwartek. W piątek rano faks w tej kwestii dotarł na Uniwersytet Rzeszowski". Niech będzie kto chce prezydentem tylko nie pan Kazimierz!

Odpowiedz

Piątek, 12 października 2018, 13:02

Romus nie graj w .... na małe bramki.Wybory masz już z głowy gdzie byłes przez 4 lata .

Odpowiedz

obudźta się!!!

Piątek, 12 października 2018, 13:02

może Kazimierz będzie jak Odnowiciel?

Odpowiedz

Piątek, 12 października 2018, 12:56

W tym mieście można zgasić światło...

Odpowiedz

obudźta się!!!

Piątek, 12 października 2018, 12:39

Zmarnowany żużel, zmarnowany stadion, zmarnowane miasto. Ostatnie dzwony biją - obudźta się już Tarnowiaki bo za chwilę nas zaorają!

Odpowiedz

prorok

Piątek, 12 października 2018, 12:27

Ja juz widzę ten oszczędny stadion zrobią na góra 5 tysięcy widzów a z wyglądu będzie przypominał pśią budę , 20 milionów oszczędności na stadionie to z czego oni chcą zrobić ten stadion ze styropianu ?

Odpowiedz

Piątek, 12 października 2018, 11:23

Im droższy ten miś, tym?

Odpowiedz

kabaret

Piątek, 12 października 2018, 10:51

Wobec tego na co miało być przeznaczone 20mln zł skoro bez tych pieniędzy nie ma większej straty dla obiektu??? Ludzie! to 20 milionów! Nie 200tys zł, to są jakieś jaja.

Odpowiedz

Piątek, 12 października 2018, 10:50

@Ji

niestety już zielona ze starości!

Odpowiedz

Ji

Piątek, 12 października 2018, 10:45

Jak dobra ta kiełbacha wyborcza !!

Odpowiedz

Piątek, 12 października 2018, 10:37

@Who watch the Watchman

Zgadzam się. Przez panikę urzędników Ciepieli przynajmniej dowiadujemy się z grubsza skąd bierze się planowane 400 mln deficytu na koniec roku. Jak bym kandydował to dziś po konsultacji z pranikiem złożyłbym doniesie do prokuratury.

Odpowiedz

kibic

Piątek, 12 października 2018, 10:27

Kolejna porażka Ciepieli. Przez cztery lata nic nie pomógł nie wymyślił żeby tarnowski stadion choćby przybliżyć do aktualnych standardów technicznych. Potrafiono w Nowym Sączu. Tam realizują projekt nowoczesnej i estetycznej przebudowy stadionu Sandecji. W Tarnowie za Ciepieli "nic się nie da zrobić"

Odpowiedz

Tarnów nie ma czasu dla Ciepieli

Piątek, 12 października 2018, 10:24

Standard u nieudaczników Ciepieli. "udało się ograniczyć koszty o około 20 milionów złotych bez jakiejś większej straty dla obiektu". 20 milionów w tę czy we w tę, co to dla Ciepieli. Przecież on zadłużył już miasto w stopniu najwyższym w historii. Teraz jeszcze milion na nowy projekt z którego nic nie wyniknie i biznes się kręci. Za 10 dni jest okazja uciąć działania tego szkodnika, bo Tarnowa nie stać na fantazje pszczelarza.

Odpowiedz

mieszkaniec

Piątek, 12 października 2018, 10:20

Może niech oni ze swoimi pomysłami już nie wyskakują, bo mamy choćby ostatni przykład z wylanym nielegalnie asfaltem.

Odpowiedz

Who watch the Watchman

Piątek, 12 października 2018, 10:19

"Szukamy oszczędności tam, gdzie możemy, natomiast też nie chcielibyśmy, żeby ten stadion był bardzo ubogi. Z rozmów z architektem wynika, że udało się ograniczyć koszty o około 20 milionów złotych bez jakiejś większej straty dla obiektu." - mówi Pan Nakielny z UMT. To jest dowód dla prokuratury!!! Jeśli jest taniej o 20 mln a " bez jakiejś większej straty dla obiektu" to: 1. przeszacowali pierwszy projekt (dlaczego?) 2. są niegospodarni (prokuratura, wydają przecież nie swoje pieniądze) 3. pan Nakielny kłamie. To się w głowie nie mieści.

Odpowiedz