|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowski amfiteatr zyskał drugie życie

Już w przyszłym tygodniu tarnowianie będą mogli zobaczyć efekty prac remontowych, jakie przeprowadzone zostały w tarnowskim amfiteatrze. Nieczynne od lat miejsce w centrum Tarnowa zyskało drugie życie dzięki budżetowi obywatelskiemu. W ten sposób udało się tam wyremontować m.in. muszlę koncertową. Za remont pozostałej części amfiteatru w ubiegłym roku zabrał się tarnowski magistrat.

Posłuchaj co mówi Marcin Sobczyk z wydziału kultury tarnowskiego magistratu

fot: P. Topolski

Powstała nowa widownia na ponad 270 miejsc oraz taras pod sceną, który może pełnić funkcję na przykład parkietu tanecznego. Pierwszy test amfiteatru odbędzie się 19 czerwca. Wtedy ruszy tam tarnowska strefa kibica, ale tak naprawdę inaugurację jego działalności zaplanowano kilka dni później. Uroczyste otwarcie amfiteatru z koncertem odbędzie się podczas inauguracji święta Miasta Tarnowa i wręczenia nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury, czyli 21 czerwca o godzinie 19.00. Będzie fantastyczny koncert" - mówi Marcin Sobczyk z wydziału kultury tarnowskiego magistratu. 

 

Odremontowany tarnowski amfiteatr został także wyposażony w sprzęt informatyczny oraz nowe oświetlenie terenu i sceny. Obiekt ma być monitorowany i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Już w trakcie prac remontowych nie brakowało głosów krytyki dotyczących inwestycji. Aktywistom, którzy walczyli o pieniądze na pierwsze prace w amfiteatrze, nie podoba się to, że prezydent nie wziął pod uwagę ich pomysłów. Oni widzieliby amfiteatr z mniejszą liczba krzesełek, ale w zamian z terenem zielonym, gdzie można byłoby rozłożyć koc czy leżak. Magistrat tłumaczy, że w nowym amfiteatrze będzie niewielkie miejsce o takim przeznaczeniu, ale teren typowo piknikowy powstać ma przy stawie Kantoria.   

fot: P. Topolski

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

78%
22%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 30

zajac andrzej.

Niedziela, 17 czerwca 2018, 11:00

Panie SOBCZYK:Mundial rozpoczyna się 14 czerwca.Tarnowska strefa kibica 19. Kompromituje Pan nie tylko siebie / co jest mi obojętne/ ale powagę Mundialu.

Odpowiedz

abc

Czwartek, 14 czerwca 2018, 16:43

@xyz

I słusznie, że podpisanie umowy jest krytykowane. Przed 4 laty było mnóstwo artykułów o podpisanych umowach i listach intencyjnych. Niech się chwalą, jak czegoś dokonają, a nie jak podpisują. Park Jordanowski był rzeczywiście chwalony. Czyli nie da się zaprzeczyć, że komentarze są obiektywne i nie wszystko jest krytykowane.

Odpowiedz

xyz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 15:13

@do urzędnika UMT

Nie rozumiesz jednak- nigdzie nie piszę, ze wszystko mi się podoba, nawet nie piszę, że podoba mi się amfiteatr po remoncie - wypowiadam się na temat wielu wypowiedzi, bo martwi mnie, że wszystko jest krytykowane, a nawet jak ktoś nie pisze negatywnie to od razu jest posądzany - jak ja - o podlizywanie się Prezydentowi Miasta. Szkoda, ze wszystko jest na NIE. Nawet Artykuł o podpisaniu umowy na budowę sali koncertowej dla Szkoły Muzycznej tez jest krytykowany - mnie właśnie o to chodzi, że wszystko jest źle - czy robią czy nie i tak krytyka, bicie piany i obrażanie osób zajmujących stanowiska w mieście. TEMU SIĘ SPRZECIWIAM I MAM DO TEGO PRAWO!!!!!!

Odpowiedz

do urzędnika UMT

Czwartek, 14 czerwca 2018, 14:27

@xyz

Szacunek ma się dla ludzi, a nie dla urzędów. chyba że się jest urzędnikiem, wówczas zmienia się perspektywa. Gdy coś jest zrobione źle, należy o tym mówić, a nie cieszyć się, ze coś się robi. W tym wypadku był pomysł nie tylko na remont, ale i na wygląd oraz FUNKCJONOWANIE amfiteatru. Pomysłodawcy zostali przez wąsatego spuszczeni po brzytwie, a świetne miejsce zostało zabetonowane, jak obywatelskość mieszkańców. To nie jest negowanie wszystkiego, tylko wskazywanie, że nie tędy droga. Pomysł placu zabaw jest chwalony przez większość, zatem twoja teoria o negowaniu wszystkiego jest słaba. Jak masz własne zdanie to je wyraź, ale jak jesteś zadowolony ze wszystkiego, a konstruktywną krytykę nazywasz malkontentctwem, to nie dziw się później, że ktoś ci zwraca uwagę.

Odpowiedz

xyz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 14:12

do urzędnika UMT - pomyliłeś się - nie jestem urzędnikiem UMT, nigdy nim nie bylem i nie będę - już, denerwuje mnie ciągłe negowanie wszystkiego "dla zasady", mamy piękne miasto i nie podoba mi się opluwanie ciągle i wszystkiego. Tyle w temacie. Tak jesteś ograniczony, że jak ktoś ma swoje zdanie i je wyraża to od razu Ci się wydaje , że jest obrońcą Pana Prezydenta /specjalnie piszę nazwę urzędu wielką literą, żeby wykazać szacunek dla urzędu i mojego miasta/ Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odpowiedz

mieszkaniec

Czwartek, 14 czerwca 2018, 11:16

@xyz

Jedno ale. Gdyby ta inwestycja była robiona z prywatnych pieniędzy prezydenta czy innego urzędnika mogłoby to być zrobione nawet ze styropianu. Tymczasem jest to finansowane ze środków publicznych i każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Odpowiedz

do urzędnika UMT

Czwartek, 14 czerwca 2018, 11:07

@xyz

Może zajmij się pracą, a nie obroną szefa. Właśnie przez to, że ani on, ani ty, ani żaden inny urzędnik nie dostrzegł upadku amfiteatru, dostrzegli to społecznicy i zaczęli działać. Przygotowali projekt, zgłosili go do BO i przeprowadzili kampanię. Gdy wygrali okazało się, ze wąsaty naczelnik postanowił to zrobić po swojemu. teraz, gdy okazuje się, ze jego projekt jest brzydki i ludzie o tym piszą, znajdują się urzędnicy, którzy sugerują malkontenctwo. Świat nie jest czarnobiały. Nie jest tak, ze coś się robi, albo nie. Jest tak, ze coś się robi dobrze, albo źle, a jak coś jest źle, to trzeba o tym mówić głośno. Jak skończysz prace o 15-stej, to idź na miasto, znajdź jakiś zaniedbany obiekt i podpowiedz szefowi, żeby się nim zajął, bo jak nic nie robi to źle.

Odpowiedz

xyz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 10:57

Przestańcie już narzekać, coś robią - źle, nie ten kolor, nie ten materiał, nie ten projekt, nie tak miało być; nie robią - źle ---- nie można wszystkim dogodzić a zamiast wypisywać bzdury i czepiać się wszystkiego możne warto rozejrzeć się wokół siebie i zacząć działać dla dobra własnego i innych, od gadania - często bez jakiegoś sensu - nic nie powstanie. ale ciągłe narzekania sprawiają już u wielu bóle brzucha. MASAKRA jacy jesteśmy niewyrozumiali i nawet jak nam się coś nie podoba nie potrafimy zrozumieć, że ktoś inny może mieć racje swoje, równie ważne. Warto czasem spojrzeć z optymizmem - np. przez różowe okulary - świat i Tarnów będzie piękniejszy. Mamy piękne miasto, którego sami nie doceniamy i degradujemy a potem dziwimy się, że jest jak jest.... czyli nijak. Proponuję 3 głębokie wdechy, uśmiech na usta i wycieczka po mieście z chęcią dostrzeżenia jego piękna.

Odpowiedz

robert

Czwartek, 14 czerwca 2018, 10:10

mogli by ten beton pomalować na kolorowo.

Odpowiedz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 08:55

@kabaret

Nie ma żadnego cudu. Po prostu w Krakowie zakończyła się główna część remontu linii kolejowej do dworca głównego, pociągu już normalnie kursują, więc PKP przerzuca robotników. Do tej pory wszystkie siły rzucili na Kraków, bo wiadomo, że jest ważniejszy od takiego Tarnówka

Odpowiedz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 08:22

Biały beton będzie ładny góra rok. Potem zaczną pojawiać się zacieki i naloty. Powodzenia.

Odpowiedz

Środa, 13 czerwca 2018, 18:17

@Waldus

Obawiam się, ze to nie ma nic wspólnego z wyborami. Ciepiela nie ma najmniejszego wpływu na przebieg prac, ale stawiam dolary przeciw orzechom, ze pierwszy będzie wypinał pierś do orderu. On jest łasy na sukcesy - niestety, jak pokazuje przykład amfiteatru - najczęściej cudze.

Odpowiedz

Waldus

Środa, 13 czerwca 2018, 16:56

@kabaret

Obawiam się, że niestety masz rację. Też na to zwróciłem uwagę, chłopy leją już asfalt, uwijają się w ukropie jak nigdy dotąd. Przez 5 ostatnich lat nie byli tacy pracowici jak teraz. Wybory powinny być zatem co roku.

Odpowiedz

kabaret

Środa, 13 czerwca 2018, 15:02

Tymczasem wczoraj przed godz 19.00 na słynnym w całym kraju wiadukcie na Krakowskiej było kilkunastu robotników i kilka maszyn w pełnej akcji! Ludzie cuda, cuda się dzieją! Zna ktoś wytłumaczenie? Bo to chyba nie przez zblizające się wybory aby było gdzie pstryknąć sobie fotę......

Odpowiedz

ja

Środa, 13 czerwca 2018, 13:55

Beton, beton, beton. W miejscach gdzie powinna być zieleń, kilka iglaków i kora. Bez sensu.

Odpowiedz

TupotBiałychMew

Środa, 13 czerwca 2018, 12:50

Chciałabym, chciała kudłatego ciała... I piwka do tego podczas oglądania meczyków. A w ogóle to powinno być dozwolone picie w takich miejscach, bo siedzieć na trzeźwo na koncercie to bez sensu.

Odpowiedz

Środa, 13 czerwca 2018, 12:29

Też uważam, że się da. Dyskusja czy się da, czy nie dotyczy patologi. Kulturalni ludzie nie dyskutują czy się da, tylko jak mają ochotę oglądać mecz z piwkiem, to sobie kupują i piją. Film w kinie też da się obejrzeć bez Coli i pop-cornu i nie oznacza to, że jak ktoś ogląda z colą w reku to jest uzależniony. Obawy, że się schleją mają tylko ci, którzy nie potrafią pojąć idei kulturalnego spożywania alkoholu. Jak ktoś jest patolem to będzie się awanturował i sikał po kątach nawet gdy nie będzie alkoholu. Poza tym takie osoby i tak sobie przyniosą jabole w butelkach po sokach.

Odpowiedz

Środa, 13 czerwca 2018, 12:12

Moim zdaniem da sie obejrzec mecz bez piwa. Ktos kto musi je miec jest uzależniony. Nie wierze ze bylaby kultura. Ludzie schleja sie. Beda awantury i sikanie po kątach

Odpowiedz

Środa, 13 czerwca 2018, 11:58

Dokładnie. Jak ktoś ma wszyty esperal to chce zakazu, a kulturalny, normalny człowiek chciałby sobie obejrzeć mecz w dobrej atmosferze z jednym piwem w ręce.

Odpowiedz

oj

Środa, 13 czerwca 2018, 11:48

za dużo betonu, zero zieleni, Daniel Cholewiak miał rację

Odpowiedz