|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: zamiast podwyżek opłaty śmieciowej - cięcia w innych sektorach?

W Tarnowie kolejna nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Po tym jak ostatnio radni nie zgodzili się na proponowane przez prezydenta Tarnowa podwyżki opłaty śmieciowej, teraz muszą podjąć decyzje, skąd wziąć brakujące pieniądze na opłacenie kosztów gospodarki śmieciowej. Urzędnicy wyliczyli, że brakuje ponad 4 milionów złotych.

Posłuchaj wypowiedzi radnego Jakuba Kwaśnego

Fot. B. Maziarz

Prezydent proponuje cięcia w remontach niektórych ulic, w wydatkach na kulturę, sport i promocje miasta. Można się jednak spodziewać, że propozycje te nie spotkają się podczas sesji z przychylnością wszystkich radnych. 

"Nie zgadzamy się na wykreślanie z budżetu inwestycji wskazanych przez prezydenta. To będzie trudne zadanie dla prezydenta, który musi wytłumaczyć się, dlaczego obcina konkretne inwestycje, jakimi zapewnił poparcie dla budżetu "- przyznał w rozmowie z Radiem Kraków Jakub Kwaśny.

Przewodniczący Rady Miejskiej i radny Nasze Miasto Tarnów przyznaje, że jego ugrupowanie będzie wskazywało inne oszczędności, które pozwolą na zbilansowanie gospodarki śmieciowej. "Można chociażby zrezygnować z remontu tarnowskiego rynku. Tym bardziej, że ten remont jest nieprzygotowany, nieskoordynowany z pracami przy placu Kazimierza, są też obawy restauratorów. Być może ten jeden rok przyda się, by wszystko dobrze zaplanować" - proponuje Kwaśny. Tu istnieje jednak ryzyko, że dotacja na remont tarnowskiego rynku - przepadnie. "O to będziemy pytać pana prezydenta" - zapowiada radny. 

Jakub Kwaśny zwraca uwagę także na to, że miasto powinno uszczelnić sam system pobierania opłat skoro brakuje w nim ponad 15 tysięcy złożonych deklaracji. 

Radni muszą znaleźć brakujące środki na gospodarkę śmieciową, bo ustalone przez nich stawki podatku śmieciowego nie pozwolą na zbilansowanie się tego systemu. Na ostatniej sesji nadzwyczajnej ta stawka ustalona została na poziomie 11 złotych od osoby za śmieci posegregowane, prezydent wnioskował o podniesienie tej opłaty do 16 złotych i 20 groszy. Sesja nadzwyczajna rozpocznie się w czwartek o godz.13.00.

 

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

20%
80%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Poniedziałek, 18 marca 2019, 12:41

Ciesielczyk produkuje smieci za które nie płaci.

Odpowiedz

Sobota, 16 marca 2019, 11:55

Kiedy będą cięcia zasiłków dla nierobów?

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 13:40

Z 39 tysiecy żuzlowcom zabierze 38 tys zostanie na papier do twarzy

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 13:30

Ile kosztowały przedwyborcze gazetki Ciepielczyka i kto za nie zapłacił?

Odpowiedz

prezes

Czwartek, 14 marca 2019, 12:50

Ile kosztowały projekty zagospodarowania Owintaru?

Odpowiedz

Tarnowinka

Czwartek, 14 marca 2019, 12:35

@........

A my mamy jakiś sport? Chyba że zatrudnianie najemników z zagranicy na żużlu.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 12:06

@Hehe

Pisałeś już Marek. Jedynym hamulcowym jesteś w tej radzie ty. Przypomnij jak głosowałeś za podnoszeniem podatków i o ile chciałeś podnieść opłatę za śmieci.

Odpowiedz

on

Czwartek, 14 marca 2019, 12:06

Może obetnieny z lektyki dla pana Kwaśnego.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 12:05

@gil

Widzę właśnie, że kpisz z tacy jak prawdziwie praktykujący katolik.

Odpowiedz

Hehe

Czwartek, 14 marca 2019, 11:54

Olszowka i NMT to "hamulcowi" w obecnej radzie miasta. Glupie pomysly, populizm i brak odpowiedzialnosci to ich znak rozpoznawczy

Odpowiedz

gil

Czwartek, 14 marca 2019, 11:18

@gil

Jestem praktykującym katolikiem, regularnie uczęszczam do kościoła i regularnie daje na tacę, więc wypraszam sobie; co do reszty sam sobie odpowiedziałeś.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 11:12

panie Kwaśny pytania i konsekwentne działania ustala się razem a nie tylko pod publikę na sesji

Odpowiedz

........

Czwartek, 14 marca 2019, 11:10

Ze sportu niedługo zostanie nam jedna dyscyplina: rzut kamieniem w dinozaura.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 14 marca 2019, 10:57

@gil

Dawanie na tacę nie jest obowiązkiem, chociaż rodziny takich jak ty, pierwsze ustawiają się do księdza w sprawie katolickiego pogrzebu. Jeżeli nie podoba ci się KK, to się z niego wypisz. Płacenie podatków jest niestety obowiązkiem i nie da się z tego obowiązku wypisać. Za to można wpłynąć na to, kto będzie tymi pieniędzmi zarządzał i w jaki sposób.

Odpowiedz

gil

Czwartek, 14 marca 2019, 10:51

@Wesoły Romek

Mieszkańcy maja dawać na tacę i tego się trzymajmy.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 14 marca 2019, 10:30

W momencie, gdy Ciepiela domaga się cięć w ważnych wydatkach miasta, dostaje on najwyższą możliwą pensję, zatrudnił sobie niedawno kolegę wyrzuconego z urzędu marszałkowskiego, przerobił stronę miasta za 40 tysięcy!, wydaje na kolejne wizualizacje, a akcja #tarnów się zmienia kosztowała nas niemal sto tysięcy. Mieszkańcy mają ponosić koszty Rozrzutnego Romana?

Odpowiedz

elektorat PIS-u

Czwartek, 14 marca 2019, 10:30

A radna Świtalska będzie obecna ...............

Odpowiedz

.

Czwartek, 14 marca 2019, 10:13

"Prezydent proponuje cięcia w remontach niektórych ulic, w wydatkach na kulturę, sport i promocje miasta." Może trzeba przestać wydawać pieniądze na imprezy typu urodziny miasta, na koncepcje, wizualizacje i inteligentne systemy w mieście gdzie nieudolność w zarządzaniu jest tak dobrze widoczna?

Odpowiedz