|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: dla zabawy wyrzucił kota przez balkon. Poszukuje go policja

To miał być kolejny "zabawny" film, których nie brakuje w internecie, ale zakończyć się może poważnymi konsekwencjami. Widać na nim jak jeden z młodych - prawdopodobnie mieszkańców Tarnowa - wyrzuca kota... przez balkon.

Posłuchaj, co mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji

Fot. pixabay

"Dostaliśmy zgłoszenie w tej sprawie i prowadzimy dochodzenie ws. znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast zastanawiamy się, czy nie zakwalifikować tego jako szczególne okrucieństwo, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności" - tłumaczy Radiu Kraków Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji. 

Dodajmy, że jak udało się ustalić nieoficjalnie Radiu Kraków, mężczyzna, który wyrzucił kota przez barierkę jest uczniem jednej z tarnowskich szkół średnich. Policja będzie ustalać także personalia osoby, która nagrała i opublikowała film w internecie. Prawdopodobnie i jej postawione zostaną zarzuty znęcania się nad kotem. 

 

 

(Marcin Golec/ew)

42%
58%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 16

Olo

Piątek, 15 września 2017, 20:10

@tak ja

Piszesz niemoto nie zrozumiale. Zamiast do szkoły to na wagary na wagary chodziłeś.

Odpowiedz

nie dla przemocy, tak dla rzetelności mediów

Czwartek, 14 września 2017, 18:48

Podobnie jak inni byłam zbulwersowana treścią filmu i uważam takie postępowanie za karygodne i słusznie ścigane z urzędu. Jednak informacje zamieszczone przez państwa nie są do końca zgodne z prawdą. Udało się ustalić, że kot został wyrzucony z tarasu restauracji w Czarnej Tarnowskiej. Nieprawdziwy jest również ten fragment państwa relacji: "Dodajmy, że jak udało się ustalić nieoficjalnie Radiu Kraków, mężczyzna, który wyrzucił kota przez barierkę jest uczniem jednej z tarnowskich szkół średnich". Bardzo proszę skontaktować się z policją tarnowską w sprawie uaktualnienia informacji. Odsyłam też do komunikatu Dyrekcji szkoły, która przez zamieszczanie takich właśnie, niesprawdzonych informacji w mediach stała się ofiarą hejtu internetowego: http://www.zst-tarnow.pl/2017/09/komunikat-dyrektora-zst/

Odpowiedz

Środa, 13 września 2017, 22:42

@tak ja

Straszne w jakie mity ludzie wierzą! Jak się człowiek postara to też wyląduje z którego będzie chciał piętra... amortyzacje załatwi trawka

Odpowiedz

Środa, 13 września 2017, 22:39

Anatomia kotów nie ma tu żadnego znaczenia! ANATOMIA LUDZKIEJ GŁUPOTY... to jest problem! Ewidentnie tym młodym brakuje empatii i nie zostali wychowani przez rodziców! To jest dramat!!! Jeśli potrafią wyrzucić dla frajdy zwierze to są zdolni do drastyczniejszych czynów!!!

Odpowiedz

peta

Środa, 13 września 2017, 15:29

@tak ja

poczytaj, pouczyć się trochę proszę , na naukę nigdy nie jest za późno. straszne pierdoły opowiadasz

Odpowiedz

ELa

Środa, 13 września 2017, 13:26

@tak ja

Radzę nieco wyedukować się a później wypowiadać, bo nie każdy kot skoczy na cztery łapy, a przy takich wysokościach nawet każdy. I Ci, co czytali nawet "trochę" o anatomii kotów to potwierdzą, nie mówiąc już o tych, co czytają nie trochę, i odpowiednio wiedzę przyjmują.

Odpowiedz

tak ja

Środa, 13 września 2017, 12:17

Co za bzdura i kretyństwo - poczytajcie trochę o anatomii kotów. Skądś się wzięło powiedzenie: "spadł jak kot na 4 łapy". Futrzaki są tak sprytne i cwane, że potrafią obrócić się w powietrzu i wylądować bezpiecznie na 4 łapach, amortyzując lądowanie z 5-6 piętra.

Odpowiedz

BQ

Środa, 13 września 2017, 07:25

"Natomiast zastanawiamy się, czy nie zakwalifikować tego jako szczególne okrucieństwo..." Wszystko zależy od tego z którego piętra wyrzucił biednego zwierzaczka. Kilka lat temu pani sędzia orzekła, że wyrzucenie psa z 5 piętra nie było szczególnym okrucieństwem, które zgodnie z orzeczeniem, o ile dobrze pamiętam zaczyna się od 6 piętra.

Odpowiedz

Bartek

Środa, 13 września 2017, 06:48

A co z kotem?

Odpowiedz

gatta

Wtorek, 12 września 2017, 22:03

A ten anonimowy komentator to wyrzucał kota przez okno czy nagrywał? Zgnij gówniarzu w poprawczaku.

Odpowiedz

Wtorek, 12 września 2017, 22:01

taaa, nieprawda, polecam każdemu osobiście sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę "wyrzucił kota przez okno tarnów" - pierwszy link w wynikach - jest i film na którym widać całe zdarzenie, twarz, podane dane sprawcy, szkoła do której chodzi, wszystko jak na tacy

Odpowiedz

Wtorek, 12 września 2017, 21:01

Informacje podane na temat zaistniałej sytuacji nie są prawdziwe. Najpierw może wypadałoby zapoznać się ze sprawą a dopiero później wypowiadać się na jej temat.

Odpowiedz

Wtorek, 12 września 2017, 20:47

Niestety nie zgodzę się z niektórymi faktami opisanymi przez państwa. Proszę zweryfikować wszystkie informacje, a później udostępniać artykuł w sieci. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wtorek, 12 września 2017, 18:41

Skąd sie lęgną takie ludzkie śmieci?

Odpowiedz

Krzysztof

Wtorek, 12 września 2017, 16:54

Upublicznić personalia, niech rodzina i znajomi bedą dumni z tego dowcipnisia. A potem przez rok albo dwa niech pomaga w schronisku dla zwierząt, może to nauczy go empatii i wrażliwości.

Odpowiedz