|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Szyba nad tarnowskim "dołem złoczyńców" zostanie w końcu wymieniona

Dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego deklaruje, że jeszcze w tym roku wymieniona zostanie szyba, która znajduje się nad tak zwanym "dołem złoczyńców" na tarnowskim Rynku. Przypomnijmy, do uszkodzenia pancernej, szklanej pokrywy doszło blisko 6 lat temu. Choć sprawca został zatrzymany i sąd wymierzył karę, to zdaniem Andrzeja Szpunara, był problem z odzyskaniem środków na wymianę szyby.

Posłuchaj co mówi Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego

fot: M. Golec

- Dostaliśmy te pieniądze w sposób dla nas najbardziej niefortunny. Zostało to zasądzone rodzicom jakiegoś dziecka, które to rozbiło. Jednak ze względu na kwotę, zostało to rozbite na raty. Te raty wpływają do nas od dwóch lat, nie widać ich i giną w naszym budżecie - mówi Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Koszt wymiany szyby to około kilku tysięcy złotych. Muzeum planuje wymianę jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu turystycznego. Przy okazji naprawy szyby zrobiony zostanie przegląd dołu. Sprawdzony będzie między innym stan wewnętrznej cembrowiny. Wymienione będą także żarówki oświetlające do miejsce. 

fot: M. Golec

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

9%
91%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Mieszkaniec Starówki

Środa, 14 marca 2018, 10:36

@ wesoły, ale nie Romek Na czym Pan opiera swoje twierdzenie, jakoby " Gmina Miasta Tarnowa nie może robić takich prezentów instytucji obcego samorządu. " Poza tym czy to musiał być prezent ? Może jakaś forma dotacji lub pożyczki dla wchodziłaby w grę. Zapisana w budżecie np. jako " Dotacja celowa na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań bieżących. " Pewnie nikomu nie przyszło do głowy aby się o to starać, bo po co się wysilać. Pozdrawiam Wesołego Romka.

Odpowiedz

bla

Wtorek, 13 marca 2018, 22:37

sorry, jednak dziecko, silne jakieś dziecko. na końcu fragment o szybie - http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/695369,tarnow-wandale-zrzucili-maszkarona-teraz-za-to-zaplaca,id,t.html

Odpowiedz

bla

Wtorek, 13 marca 2018, 22:34

dziecko zniszczyło? nic o dzieciach nie pisano kilka lat temu. - http://www.tarnowianin.com/n/wiadomosci/4854/szyba_zabezpieczajaca_loch_obok_ratusza_zniszczona

Odpowiedz

Kabaret

Wtorek, 13 marca 2018, 21:29

Jaką techniką dziecko uszkodziło pancerną szybę? Przeciwpancernym?

Odpowiedz

tarnowianin

Wtorek, 13 marca 2018, 15:42

Czy naprawdę to miasto musi być pośmiewiskiem całego kraju?

Odpowiedz

Wtorek, 13 marca 2018, 15:22

"Te raty wpływają do nas od dwóch lat, nie widać ich i giną w naszym budżecie" - ciekawe ile jeszcze pieniędzy ginie w budżecie.

Odpowiedz

Też wesoły, ale nie Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 15:03

@Wesoły Romek

Dlatego też NAPISAŁEM, kto jest za to odpowiedzialny. Jeśli szyba jest własnością Muzeum - a pewnie jest, skoro to Muzeum będzie je wymieniać i to do Muzeum wpływają raty od rodziców chłopca - to Gmina Miasta Tarnowa nie może robić takich prezentów instytucji obcego samorządu.

Odpowiedz

bla

Wtorek, 13 marca 2018, 14:25

@Wesoły Romek

"Ratusz podlega finansowo Urzędowi Marszałkowskiemu, ale należy do miasta Tarnowa" - tu można polemizować. bo podobno ratusz jako budynek (tak samo jak mieszczące się w ratuszu muzeum, które finansowane jest z budżetu marszałka) należy do urzędu marszałkowskiego. czyli miastu nic do tego.

Odpowiedz

@

Wtorek, 13 marca 2018, 13:44

Jeszcze odnośnie szyby. Podobno sezon turystyczny w Tarnowie przed nami, zjadą się turyści światowi i jak człowiek nie mówiący i nie piszący i nie czytający po polskiemu ma zrozumieć, aby nie wchodzić na zacną szybę???

Odpowiedz

@

Wtorek, 13 marca 2018, 13:41

Wnioskuję o nagrody finansowe dla urzędników, w ciągu 6 lat doprowadzić do - miejmy nadzieję - końca sprawę z rozbitą szybą to jakby nie było wyczyn. Brawo!

Odpowiedz

Wesoły Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 13:00

Ratusz podlega finansowo Urzędowi Marszałkowskiemu, ale należy do miasta Tarnowa. skoro już pan tak radośnie porównuje, to jak na klatce w bloku rozleje się coś śmierdzącego, to też pan nie posprząta, bo to należy do spółdzielni? Jest interesem miasta, aby turystyczne atrakcje były sprawne i przyciągały turystów. Jeżeli nie chce tego zrobić marszałek (z opcji politycznej prezydenta) to można wydać pieniądze miejskie, bo korzyść dla mieszkańców będzie znacznie większa, niż na przykład z utrzymywania miłośniczki sportów ekstremalnych, a pieniądze te same.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 12:29

@egO

Mamy problem z rozumiem pojęć z zakresu psychiatrii?

Odpowiedz

Wtorek, 13 marca 2018, 12:25

@Wesoły Romek

Co mają schody w Ratuszu (wojewódzkim) do zarobków miejskich urzędników ? To są zupełnie inne (cudze) pieniądze. Czy pan kupuje sobie chleb za pieniądze sąsiada ?

Odpowiedz

egO

Wtorek, 13 marca 2018, 12:22

@Wesoły Romek

Mamy rozdwojenie jaźni szanowny panie ?

Odpowiedz

mieszkaniec

Wtorek, 13 marca 2018, 11:41

@Też wesoły, ale nie Romek

Mamy rozumieć, że gdyby owa szyba podlegała pod prezydenta zostałaby wymieniona w ciągu miesiąca? :)

Odpowiedz

Wesoły Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 11:25

@Też wesoły, ale nie Romek

Szanowny Panie. Dziękuję za wyjaśnienia. Zapewne utarłby mi Pan nosa, gdyby nie fakt, że w ani jednym miejscu nie napisałem, iż muzeum podlega prezydentowi. Zasugerowałem, że miasto stać na wydatki kilkunastotysięczne na pensje urzędników, a przez 6 lat nie udało się zdobyć kilku tysięcy na szybę. Pozdrawiam.

Odpowiedz

mieszkaniec

Wtorek, 13 marca 2018, 10:51

Co inwestycja to dowiadujemy się o zaskoczeniu urzędników i wykonawców, regularne przedłużanie terminów oddania inwestycji, byle ulica i robi się wielki problem (Jana Pawła, Kapitulna) , tworzy się przedziwne rozwiązania ruchu - tymczasowe rondka, wiadukty remontuje się latami, Kwiatkowskiego nie naprawiano w nocy, bo było zimno itd itp... Byle szyba i jest problem na rok... masakra.

Odpowiedz

Też wesoły, ale nie Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 10:47

@Wesoły Romek

Panie Wesoły Romku, Muzeum jest instytucją kultury województwa małopolskiego, a więc podlega marszałkowi województwa, a nie prezydentowi miasta Tarnowa. Pozdrawiam :-)

Odpowiedz

Wesoły Romek

Wtorek, 13 marca 2018, 09:23

Tarnów w pigułce. Muzeum zamiast ubezpieczenia, kredytuje rodziców sprawcy i jedna z atrakcji przez 6 lat jest niedostępna. Z powodu KILKU tysięcy złotych. Nie mówimy tu o dziesiątkach czy setkach tysięcy. Wszystko to w mieście w którym po kilkanaście tysięcy zarabiają wiceprezydenci, a nawet szefowa klastra przemysłowego. Schody na wieżę ratuszową naprawiano przez rok, a koszt wyniósł 15 tysięcy. Aż strach pomyśleć jak dojadą do Tarnowa pasażerowie, jak się zatną drzwi na dworcu.

Odpowiedz