|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

PSL chce powtórzyć wynik z ostatnich wyborów. St. Sorys: "Ludowcy przekonali do siebie wyborców"

Liczymy na co najmniej tyle samo mandatów w sejmiku ile mamy w tym momencie - tak określił plany minimum na zbliżające się wybory samorządowe szef tarnowskich struktur PSLu - Stanisław Sorys.

fot: M. Golec

Zdaniem Sorysa - nie powinno być problemu z powtórzeniem wyniku, czyli 2 mandatami z okręgu tarnowskiego i 8 mandatami w całej Małopolsce, bo przez ostatnie 4 lata  ludowcy przekonali wyborców do siebie wieloma inwestycjami i idą do najbliższych wyborów z doświadczeniami z mijającej kadencji. " Ten czas dla Małopolski został wykorzystany w sposób optymalny" - podkreśla Stanisław Sorys.

Wybory samorządowe - serwis specjalny

Ludowcy kuszą wyborców deklaracjami dalszych inwestycji między innymi w lokalne drogi, ale też w poprawę transportu kolejowego. Chcą także podnosić atrakcyjność turystyczną Małopolski.

 

Marcin Golec/bp

42%
58%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 23

trn

Środa, 3 października 2018, 14:31

Nie będzie ich na początku "książeczki", więc wyniku nie powtórzą. Poza tym dzięki Pawlakowi z PSL mamy najdroższy gaz w Europie.

Odpowiedz

Wtorek, 2 października 2018, 21:46

@Ignac

Nie mało ale nie pięknie, wręcz podejrzanie a czy za własne pieniądze, to się niebawem okaże.

Odpowiedz

Ignac

Wtorek, 2 października 2018, 20:55

@Olo

No niemało, pięknie; I za własne piniądze... Ale napędziło się wyliczanki. Zostałem uspokojony. Tankju!

Odpowiedz

pleśniak

Wtorek, 2 października 2018, 16:29

Dodam do tego że wicemarszałek dr hab Stanisław Sorys jest prawdopodobnie wyjątkową umysłowością gdyż w trakcie ciężkiej pracy w samorządzie karierę naukową zrobił błyskawicznie, i to w iście renesansowym stylu - mianowicie przed habilitacją z religioznawstwa w słowackim Preszowie w 2015, obronił doktorat z socjologii w 2009 w Warszawie zaś ledwie 4 lata wcześniej został magistrem ... administracji w Rzeszowie. To rozumiem ...

Odpowiedz

Wtorek, 2 października 2018, 13:03

@Olo

Czy to z wła Czy oni te budynki osobiście docieplili? Może pieniądze też były ich! Jeszcze zapomniałeś o karierze naukowej jednego wybitnego działacza zselu. Habilitacja na Słowacji, wybitna jednostka, problem tylko taki, że ani pisaty ani czytaty, mówić też poprawnie nie potrafi.

Odpowiedz

Babsztyl

Wtorek, 2 października 2018, 12:31

Chyba z siekierą na księżyc !!!.

Odpowiedz

Olo

Wtorek, 2 października 2018, 10:36

@Ignac

Nowoczesny tabor kolejowy, centrum psychiatrii szpital Tarnów, termomodernizacja5 szkół z gminy Brzesko (PSP nr 3 w Brzesku, PSP w Buczach, PSP w Jadownikach, PSP w Jasieniu, PSP w Szczepanowie) 5 placówek z gminy Nowy Wiśnicz (PSP w Nowym Wiśniczu, ZSZ w Starym Wiśniczu, ZSZ w Królówce, PSP w Muchówce, PSP w Połomiu Dużym) oraz 4 znajdujących się na terenie gminy Szczurowa (ZSZ w Szczurowej, ZSZ w Szczucinie, PSP w Wietrzychowicach, ZSP w Słupcu) i Dąbrowa Tarnowska (ZSPiG w Gruszowie Wielkim oraz przedszkole w Nieczajnej Górnej), kanalizacja (Gnojnik, Wojnicz, Skrzyszów) targowiska (Zakliczyn), strefy aktywności gospodarczej (Szczurowa) scalenia gruntów (Żabno, Brzesko), termomodernizację Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego w Tuchowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Tak z szybkiego przeglądu internetu... Mało? No tak Polska musi byc w ruinie...

Odpowiedz

Wtorek, 2 października 2018, 10:32

@Ignac

Targowiska (Zakliczyn), kanalizacja (Wojnicz, Gnojnik, Skrzyszów, Żabno), drogi (Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska,) strefy aktywności gospodarczej (Szczurowa, Bochnia), scalenia (Żabno, Brzesko), nowoczesny tabor kolei małopolskich, Centrum psychiatrii Szpital Tarnów, prawie 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego starostwo powiatowego w Tarnowie na termomodernizację Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego w Tuchowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie., przebudowa hali wielofunkcyjnej w Zakliczynie. Dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniosło ponad 3,2 mln zł, 5 szkół z gminy Brzesko (PSP nr 3 w Brzesku, PSP w Buczach, PSP w Jadownikach, PSP w Jasieniu, PSP w Szczepanowie) termomodernizacja 5 placówek z gminy Nowy Wiśnicz (PSP w Nowym Wiśniczu, ZSZ w Starym Wiśniczu, ZSZ w Królówce, PSP w Muchówce, PSP w Połomiu Dużym) oraz 4 znajdujących się na terenie gminy Szczurowa (ZSZ w Szczurowej, ZSZ w Szczucinie, PSP w Wietrzychowicach, ZSP w Słupcu) i Dąbrowa Tarnowska (ZSPiG w Gruszowie Wielkim oraz przedszkole w Nieczajnej Górnej). Wystarczy?

Odpowiedz

Wtorek, 2 października 2018, 08:52

Powtórzenie wyniku? Hahaha gdyby nie jaja z kartą do głosowania, ZSL nigdy by takiego wyniku nie zrobiło. No ale rozczarowana mina działaczy ZSL i ich rodzin to będzie balsam na moje serce =)

Odpowiedz

KADR

Wtorek, 2 października 2018, 08:21

PSL to równie egzotyczna partia jak niegdysiejszy PPPP, chociaż tamten powstał dla jaj, a odniósł sukces, a PSL działa dla sukcesu, a wychodzą jaja.

Odpowiedz

H

Wtorek, 2 października 2018, 08:17

@Anna

Wszyscy są do kupienia?

Odpowiedz

Anna

Poniedziałek, 1 października 2018, 23:08

O! czyżby niezależny serwis informacyjny kadr przekształcił się w zależny serwis informacyjny PSL?

Odpowiedz

Psl

Poniedziałek, 1 października 2018, 21:56

Do koalicji

Odpowiedz

Ignac

Poniedziałek, 1 października 2018, 21:02

Cyt: 'ludowcy przekonali wyborców do siebie wieloma inwestycjami..." Gdzie są te inwestycje? Lokalizacja, adresy itp. Proszę o dane.

Odpowiedz

mieszkaniec

Poniedziałek, 1 października 2018, 20:10

PSLowski Serwis Informacyjny KADR też jest

Odpowiedz

pleśniak

Poniedziałek, 1 października 2018, 17:00

wicemarszałek Małopolski, raz z wąsem raz bez, raz w krawacie raz bez, dla każdego coś miłego, da rady z PiS-em da rady z PO, byle nadal rządzić i być blisko wielkiej kasy

Odpowiedz

zajac andrzej.

Poniedziałek, 1 października 2018, 15:14

Wypowiedz towarzysza Sorysa z ZSL / PSL było przed wojną / to niewątpliwie dowcip roku.

Odpowiedz

Poniedziałek, 1 października 2018, 15:00

Z jakich danych? Co za brednie, ale kłamstwo wrzuciłeś, sam sobie odpowiedziałeś, 4 złote wpadło. Na zupę w barze mlecznym wystarczy, czupakabro.

Odpowiedz

masło maślane

Poniedziałek, 1 października 2018, 14:31

No to napisał przecież, że wprowadziła w błąd idiotów :)

Odpowiedz

Poniedziałek, 1 października 2018, 14:25

@wyborca świadomy

W błąd wprowadziła 25% wyborców. Tu nie trzeba dogłębnej analizy, bo fakty najlepiej świadczą same za siebie. Wprowadzeni w błąd jak wynika z danych zostali głównie wyborcy PO, ale w ich przypadku nic się nie stało, bo zagłosowali na koalicjanta.

Odpowiedz