|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Precedensu nie będzie. Uczniowie z Ilkowic nie będą mieli przesuniętych ferii

Dzieci z uszkodzonej w pożarze szkoły w podtarnowskich Ilkowicach nie będą miały przyśpieszanych ferii. Przypomnijmy 160 uczniów od piątku nie chodzi do szkoły. Przyspieszenie ferii na przyszły tydzień miało dać czas na znalezienie dla nich miejsca w innych szkołach na czas remontu szkoły. Jak dowiedziało się Radio Kraków, udało się to jednak zrobić szybciej.

fot: Paweł Topolski

160 dzieci ze szkoły podstawowej w Ilkowicach od piątku ma zawieszone zajęcia. Przyspieszenie ferii na przyszły tydzień miało dać czas na przystosowanie szkoły w Niedomicach, do której miałby się czasowo przenieść dzieci z Ilkowic. Musiałby się jednak tam uczyć na dwie zmiany, czego nie chcieli rodzice. Poza tym byłoby to trudne z powodów formalnych i życiowych. Szkoła wspólnie z gminą Żabno znalazła jednak inne rozwiązanie.  

Jak wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, młodsze dzieci z klas 1-3 będą dowożone do pobliskich Niedomic. Natomiast strasze z klasy 4-7 do Łęgu Tarnowskiego. Dzięki temu wszystkie będą się uczyły na pierwszą zmianę, na czym zależało rodzicom. W Łęgu Tarnowskim w razie potrzeby mają też mieć opiekę na świetlicy. 

"Ferie szkolne będą miały tak zorganizowane, jak wszystkie inne dzieci w Małopolsce. Każdy z rodziców na początku roku miał jakieś plany związane z wypoczynkiem. Cała sytuacja nie zaburzy planów rodzinnych, zatem udało się znaleźć bardzo dobre rozwiązanie" - mówi Halina Cimer.

Wicekurator dodaje, że dzieci z Ilkowic w szkołach w Niedomicach oraz Łęgu Tarnowskim będą miały bardzo dobre warunki. "Rozeznaliśmy to. Baza edukacyjna na terenie gminny Żabno jest na wysokim poziomie. Jesteśmy w niżu demograficznym, w Łęgu Tarnowskim jest gimnazjum gdzie zmniejszyła się liczba oddziałów, więc zarówno w jednej jak i drugiej szkole jest wolne miejsce" - mówi.

 Tygodniowe zaległości dzieci ze szkoły w Ilkowicach mają odbrobić w wybrane soboty. Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ilkowicach Kazimierz Piotrowski powiedział Radiu Kraków, że chce, żeby uczniowie mogli wrócić do wyremontowanego budynku najpóźniej po lutowych feriach. Natomiast już od poniedziałku mogą tam wrócić przedszkolaki, bo ich część budynku w ogóle nie ucierpiała w pożarze.

Tymczasem Rada Rodziców Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach organizuje zbiórkę pieniędzy na wsparcie remontu placówki. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej placówki. 

Przypominamy: W Ilkowicach pod Tarnowem trwa wielkie sprzątanie szkoły po pożarze

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

gggg

Środa, 10 stycznia 2018, 17:43

łał plany na ferie! łał dzięki pincetplus teraz rodziny masowo jeżdżom na ferie i kanikułe!