|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Pancerne" słupki przy Jana Pawła II w Tarnowie - czy potrzebne?

28 barierek, które zamontowano przy chodniku - ma zabezpieczać pieszych przed ewentualnym upadkiem na... ścieżkę rowerową. Mieszkańcy osiedla pytają - dlaczego słupki są tak duże.

fot.: Marcin Golec

Kilkadziesiąt biało-czerwonych barier drogowych, o bardzo solidnej konstrukcji, pojawiło się ostatnio wzdłuż chodnika, przy dolnym biegu Alei Jana Pawła II w Tarnowie. Drogowcy tłumaczą, że to zabezpieczenie przed ewentualnym upadkiem pieszych na wybudowaną właśnie pół metra niżej - ścieżkę rowerową. Mieszkańcy pobliskiego osiedla pytają jednak, czy barierki muszą być tak duże.

„Są pancerne, byłoby lepiej, gdyby były delikatniejsze, ale dobrze, że w ogóle są. Są niepotrzebne. Jest to jakaś ochrona, ale czy do końca? Nieestetycznie wyglądają – pomalowałabym je na zielono albo brązowo” - mówią mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Wykonawca ścieżki rowerowej - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, wyjaśnia, że takie bariery (wzór u12a) są wymagane w standardzie EuroVello.

W sumie, na tym kilkudziesięciometrowym odcinku drogi zamontowano 28 takich przęseł - koszt jednego to 280 złotych. Długie na dwa metry konstrukcje ustawiono na odcinku niemal 90 metrów.

 

Marcin Golec

56%
44%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 13

Jacek P

Piątek, 12 stycznia 2018, 12:08

Jak z drogi wypadnie samochód, to pieszy nie ma szans na ucieczkę. Barierki na tej fotce chronią jedynie trawnik przed zadeptaniem.

mieszkanka t

Czwartek, 11 stycznia 2018, 21:48

Znowu niektórym nie pasuje a może zwrócili by uwagę na swoje kochane pociechy które paprają po murach durnowate napisy, często ordynarne.

wara

Czwartek, 11 stycznia 2018, 20:54

@kraa I komu kasa przypadła???

kraa

Czwartek, 11 stycznia 2018, 18:07

Czyli ile kasy przewalono?

Brawo Ty

Czwartek, 11 stycznia 2018, 15:28

Czemu zdjęcie jest od strony gdzie jest najmniejsza różnica terenu, dajcie zdjęcie od drugiej strony gdzie jest bardziej stromo wtedy będzie mniej gadania po co to. Standardy muszą być bo inaczej co ulica mielibyśmy inne oznakowanie pionowe i poziome a i tak już większość nie zna do końca obowiązujących przepisów ruchu drogowego (przykład: wymalowane jak byk na asfalcie ścieżka rowerowa, znak informujący o ścieżce rowerowej co 20m, obok szeroki chodnik dla pieszych a ten i tak idzie z dwójką dzieci środkiem ścieżki i jeszcze ma pretensje że mu się uwagę zwraca). Dorobienie tego kawałka ścieżki rowerowej - super sprawa bo na chodniku było ciasno jak przyszło się mijać.

Ocochodzi

Czwartek, 11 stycznia 2018, 15:06

@tarnowianin

Bardzo dobre pytanie. Od dłuższego czasu się zastanawiam przed czym chronią takie słupki? Bo jeśli samochód wpadnie na chodnik, to może co najwyżej pieszego przygnieść do takiego słupka. Nikt nie umie mi tego logicznie wytłumaczyć. A w mojej okolicy już takie zamontowano w trzech miejscowościach

Led

Czwartek, 11 stycznia 2018, 14:27

Bez względu na wszystko, mimo EuroVello dupelo, wygląda to fatalnie.

wariatkowo

Czwartek, 11 stycznia 2018, 14:11

Przecież wyjaśniono, że w standardzie EuroVelo muszą być! O co chodzi?

słuchacz

Czwartek, 11 stycznia 2018, 13:59

@tarnowianin

One chronią pieszego aby nie potrącił go rowerzysta. Rower to widocznie nie to co samochód..;)

tarnowianin

Czwartek, 11 stycznia 2018, 13:45

Powinny być założone od strony jezdni - dla bezpieczeństwa pieszych !!!!! W tej chwili przed czym ONE chronią ?????

xD

Czwartek, 11 stycznia 2018, 13:09

Poproszę takie barierki na końcu ulicy Krakowskiej, vis s vis stacji Orlen. Od lat jest tam sciezka rowerowa z głębokim niezabezpieczonym betonowym rowem z boku. Może pan redaktor uda się na miejsce i potwierdzi.?

ccc

Czwartek, 11 stycznia 2018, 12:22

I znowu ujadanie z eźle...co za syfiaste miasto !!!!!!!!!!!!!!!

Znowu narzekanie

Czwartek, 11 stycznia 2018, 12:01

Dobrze- będzie bezpieczniej. Tarnowianie jak zwykle muszą narzekać, szczególnie, że jest podane- są one wymagane w standardzie EuroVello.