|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Mieszkańcy gminy Tarnów zapłacą więcej za wywóz śmieci

14

A
A
A
Ta podwyżka może być dotkliwa dla mieszkańców gminy Tarnów. Od sierpnia na terenie całej gminy wzrośnie tak zwany "podatek śmieciowy" - podwyżki będą znaczne, bo to prawie 2,60 zł od osoby.

Posłuchaj, co mówi Bogumiła Bardel z urzędu gminy

Fot. ilustracyjne RK

Podwyżki sprawią, że przykładowo 4-osobowa rodzina zapłaci za śmieci o ponad 10 złotych miesięcznie więcej. Jak tłumaczy Bogumiła Bardel z urzędu gminy, podwyżek nie udało się uniknąć, bo firmy obsługujące odbiór odpadów z terenu gminu wywindowały swoje ceny w górę. "Od poprzedniego okresu, czyli od dwóch lat prawie dwukrotnie wzrosła też liczba odpadów. Przybywa mieszkańców, przybywa śmieci" - dodaje Bogumiła Bardel.  

Nowe stawki podatku można znaleźć na stronie internetowej gminy. W najbliższych dniach informacja o podwyżce będzie rozsyłana przez gminę do wszystkich mieszkańców. Płacąc podatek za sierpień, trzeba już wpisać nowe stawki.   

 

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

Liczba komentarzy: 14

(

Wtorek, 18 lipca 2017, 14:05

Dlaczego dopiero teraz? korzystacie z naszego śmietniska w Tarnowie i płaciliście grosze_

Odpowiedz

ana

Wtorek, 18 lipca 2017, 10:41

to chyba nie jest prawda, że firmy podniosły cenę - , ta sama firma wywozi w Tarnowie co w Gminie a tam obniżyła rada

Odpowiedz

pogromca trolli

Wtorek, 18 lipca 2017, 08:27

Dziewczyna dostała teraz delegacje tutaj, bo ktoś napisał, że ustawę umożliwiającą podwyżki wprowadziło PO i trzeba szybko obrócić kota ogonem.

Odpowiedz

d

Wtorek, 18 lipca 2017, 08:14

Co mnie obchodzi kto rządzi gminą??? Mnie interesuje ile zapłacę za wywóz śmieci. Na wolnym rynku płaciłem 8 czy 10 miesięcznie. teraz płacę 15 od osoby a śmieci w lasach jak były tak są. Przed zmianą nikt mi do śmietnika nie zaglądał, teraz to wezmą, tego nie wezmą, to w takim worku to w innym.Jedynie to gmina zyskuje na tym bo zawsze to kolejny urzędnik do obsługi tego "systemu" jest potrzebny, no i zawsze jakaś niewielka prowizja z tego zostanie w kasie. Faktycznie jest poprawa na całej linii.

Odpowiedz

pogromca trolli

Wtorek, 18 lipca 2017, 08:07

Dziewczyna dostała teraz delegacje tutaj, bo ktoś napisał, że ustawę umożliwiającą podwyżki wprowadziło PO i trzeba szybko obrócić kota ogonem.

Odpowiedz

ona

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 23:47

@hahaha

To samo mówili dzisiaj na TVN24 czyżby już wietrzyli przegrane wybory i szukali winnych ..? widać mierzą swoją miarą !

Odpowiedz

hahaha

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 22:58

@Karol

Ależ oczywiście, że wybory były sfałszowane, przecież powszechnie wiadomo, że PIS wygrywał wszystkie wybory od 1945 roku. Nie martw się, więcej to się nie powtórzy. Po to rozwalono sądownictwo, żeby nowi sędziowie zatwierdzali wyłącznie zwycięstwo PIS.

Odpowiedz

Karol

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 22:41

@ika

Przestań tu siać wrogą propagandę rodem z tvn owskiej szczujni ..? co ma PiS do tych podwyżek ..? w wielu gminach PO-PSL mają większość PO sfałszowanych wyborach więc póki co sitwa ma decyzyjność ale do czasu kiedy dostanie zasłużonego "solidnego kopa" !

Odpowiedz

ika

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 22:12

@radiosłuchacz

Może warto przestać oglądać TVPiS, wtedy byś się dowiedział, że PO nie rządzi już ponad 1,5 roku. Podwyższa ceny PiS, za PO było taniej. Co do konfitur to widzę, że masz biologicznie wyłączoną funkcję samodzielnego myślenia.

Odpowiedz

słuchacz faktów

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 20:39

@radiosłuchacz

Przecież to PIS podnosi ceny opłat za wywóz śmieci. Kto i z jakiej prartii jest Wójtem Gminy Tarnów?

Odpowiedz

Karol

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 15:52

Już kiedyś pisałem przed tzw. ustawą śmieciową ,że gdyby np. w naszym mieście każdy zapłacił po 2 zł. więcej to miasto miało by ok. 200tys.zł na dodatkowe zatrudnienie tj. nawet ok 50 ludzi ! czyli średnio po 4 tys.zł brutto na jednego pracownika i zapewne nie trzeba by było żadnej segregacji odpadów z naszej strony . Niestety tak jak napisał poprzednik urzędasy mają w tym interes i szmal za pośrednictwo trzeba doić..więc wymyślają coraz to nowe bzdurne przepisy i łupią kosztami ludzi tłumacząc się ,że to np. nowe wymogi UE . A w UE panuje już taki bajzel w zmianach przepisów , że nawet ich twórcy przestali nad tym panować . Ta następna bio-ekologiczna segregacją jest tak naprawdę szukaniem nowych pieniędzy potrzebnych do opłacania tej biurokratycznej śmieciowej sitwy , która i w naszym mieście jest coraz bardziej kosztowna . Idą wybory samorządowe .. dlatego można i trzeba odsunąć od władzy tych ,którym jak widać najłatwiej przychodzi czyszczenie naszego portfela.. !?

Odpowiedz

radiosłuchacz

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 14:13

Reforma Platformy w której nam obiecywano, że będzie lepiej i taniej. Efekt? Stopniowe podwyżki opłat. Czujecie się zaskoczeni? Ja wcale. No ale KONSTYTUCJA - DEMOKRACJA - TRYBUNAŁ! Platforma walczy o powrót do władzy i konfitur.

Odpowiedz

LEX

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 13:11

W moim przypadku, w 3 osobowym gospodarstwie domowym skala podwyżki to 38,15%. Czyli prawie nic....

Odpowiedz

.

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 12:04

Cóż za brednie. Są podwyżki bo jest więcej odpadów z powodu większej ilości śmieci? Skoro płaci się od osoby, to nie powinno mieć wpływu na cenę. Przed wprowadzoną przez PO ustawą śmieciową płaciłem w bloku około 7 zł od osoby. Później śmieci stały się własnością urzędników i ceny skoczyły. Wszędzie gdzie w wolny rynek wkłada swoje łapki urzędas podwyżki stają się normą wbrew rozsądkowi.

Odpowiedz