|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jest zielone światło do przebudowy Hali Jaskółka oraz kontrowersyjnego remontu amfiteatru

Obie inwestycje były już w budżecie Tarnowa, ale po przetargach okazało się, że nie wystarczy na nie pieniędzy. To - szczególnie w przypadku Hali Jaskółka - zaskoczyło radnych, którzy spodziewali się też potwierdzenia dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Dlatego chcieli jeszcze odwlec decyzję w tej sprawie. Zdaniem prezydenta Tarnowa mogłoby to jednak spowodować jeszcze większe wydatki. Dlatego ostatecznie radni niemal jednogłośnie zgodzili na zmiany w budżecie, które umożliwią dołożenie brakujących pieniędzy na podpisanie umów z wykonawcami przebudowy Hali Jaskółka oraz remontu amfiteatru.

Posłuchaj rozmowy z prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą

Tak ma wyglądać przebudowana hala Jaskółka

Radni niemal jednogłośnie zgodzili się dołożyć do przebudowy Hali Jaskółka 850 tysięcy złotych. Cała inwestycja ma kosztować niespełna 57 milionów. "Myślę, że zwyciężył rozsądek. Bo jeślibyśmy nie przegłosowali tych zmian budżetowych to przetarg byłby nierozstrzygnięty, a hala byłaby w takim stanie jakim jest. Skoro już mamy lwią część środków w budżecie, tę dodatkową część można dołożyć. Natomiast najważniejsze jest to, żeby teraz starać się o to, żebyśmy dostali dofinansowanie" - przekonuje przewodniczący tarnowskiej Rady Miasta Kazimierz Koprowski.

Prezydent podkreśla, że być może za dwa tygodnie do Tarnowa przyjedzie Minister Sportu Witold Bańka. Byłaby to dobra okazja do rozmowy w sprawie dofinansowania na Halę Jaskółka. Roman Ciepiela zaznacza jednak, że czwartkowa decyzja Rady Miasta oznacza, iż inwestycja zostanie na pewno zrealizowana.

Podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się także na dołożenie brakujących 175 tysięcy złotych do podpisania umowy na remont amfiteatru, który ma kosztować niespełna 2 miliony 400 tysięcy złotych. Projekt zostanie zrealizowany według koncepcji prezydenta. Roman Ciepiela podkreśla, że to opcja, która powinna zaspakajać potrzeby różnych grup.

fot: P. Topolski

Innego zdania są aktywiści, którzy przed kilkoma laty rozpoczęli walkę do wskrzeszenie tego miejsca w centrum miasta. Chcieli oni, żeby amfiteatr miał formułę bardziej otwartą, żeby mógł być wykorzystywany przez cały rok. Do końca walczyli o swój projekt. Chcieli, żeby radni nie zgodzili się na zwiększenie kwoty na tę inwestycję. To spowodowałoby, że przetarg zostałoby unieważniony. Wtedy mieszkańcy chcieli powalczyć o swoją koncepcję w ramach budżetu obywatelskiego, do którego jeszcze do piątku można składać wnioski. Nie jest wykluczone, że nadal będą chcieli złożyć taki wniosek. Nie wiadomo jednak czy w związku z czwartkową decyzją radnych - ze względów regulaminowych - wniosek taki zostanie wzięty pod uwagę.

Aktywiści nie ukrywają, że mają żal do radnych za taką decyzję. Ci z zakłopotanim odpowiadają, że decyzję w tej sprawie podejmowali w pakiecie razem z Halą Jaskółka oraz kilkoma innymi inwestycjami. "Nie ze wszystkich decyzji jesteśmy zadowoleni, ale one muszą zostać podjęte. To miejsce w centrum miasta straszy. Chodzi o to, żeby go uaktywnić. Propozycja prezydenta w jakimś minimalnym stopniu spełnia oczekiwania mieszkańców. Nie w pełni, ale nie wszystkich da się zadowolić. Najważniejsze, że amfiteatr zostanie wyremontowany i będzie żył. Rzeczywiście jest pewne zagrożenie, że nie przez cały rok, ale przecież mamy inne jednostki kultury w Tarnowie. Myślę, że można to pogodzić" - przekonywał przewodniczący Koprowski.

Przypominamy: Tarnowski amfiteatr odzyska dawny blask. Aktywiści czują się oszukani

Przeczytaj: Wyczekiwany remont hali sportowej Jaskółka w Mościcach jednak nie rozpocznie się w tym roku

 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

33%
67%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 7

mieszkaniec Starówki

Sobota, 29 kwietnia 2017, 13:44

" Obecnie o rozwoju miasta, jego poziomie i tempie, decydują ludzie – ich talenty, wiedza, przedsiębiorczość, inicjatywy i własny wysiłek na rzecz poziomu życia. " - Strategia Rozwoju Miasta Tarnów 2020

Odpowiedz

es

Piątek, 28 kwietnia 2017, 14:40

Ile to już zielonych świateł było w tym mieście? Wielkie halo, wielkie koncepcje, wielkie wizualizacje, spotkania, listy intencyjne, wyrzucanie pieniędzy w błoto a inwestycja klapa. I zero wyciągania wniosków.

Odpowiedz

Karol

Piątek, 28 kwietnia 2017, 11:24

no wreszcie Koprowski sie pomylił i powiedział co tak naprawde mysli o obywatelach ... mama nadzieję, że zostanie to zapamietane

Odpowiedz

Taliban

Piątek, 28 kwietnia 2017, 00:08

@Wesoły Romek

To niebywałe, jak Koprowski i spółka zmarnowali szansę, żeby pokazać mieszkańcom, że w przeciwieństwie do PO, dla PiSu najważniejsze jest zdanie ludzi. Zamiast tego zawiązano nieformalną koalicję pod hasłem pokażmy środkowy palec tarnowianom. Prawdziwy PoPis.

Odpowiedz

silk

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 22:00

Panu Koprowskiemu jak i Panu Ciepieli i reszcie radnym już dziękujemy. Pokazali właśnie, gdzie mają obywateli Tarnowa.

Odpowiedz

www

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 21:10

proszę nie obrażać Ludzi ,

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 14:37

To, że Ciepiela jako członek PO, jest przeciwko obywatelskości, wiadomo było nie od dziś. Ale że Koprowski podpisał dzisiaj wyrok, na swoją prezydenturę, to się nie spodziewałem. Jak można było dopuścić do "minimalnego stopnia spełnia oczekiwania mieszkańców" poprzez zaakceptowanie projektu Ciepieli, który jest niezgodny z oczekiwaniami tarnowian? Nie stać nas na całkowite spełnienie oczekiwań? Tarnów to miasto minimum? Wszystko musi być byle jakie, ważne żeby cokolwiek się działo. Już czas na odejście starej zmiany od władzy. W przyszłym roku musimy pożegnać nie tylko Ciepielę, ale i całą tę radę dinozaurów.

Odpowiedz