|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jak przyciągnąć publiczność do tarnowskiego amfiteatru? Zmienić repertuar

Bajki dla najmłodszych w ciągu dnia i klasyka filmowa wieczorem, to jedyne co, poza meczami kończącego się właśnie mundialu, można oglądać na ogromnym ekranie ustawionym w tarnowskim amfiteatrze.

posłuchaj Karoliny Mochylskiej

fot: B. Maziarz

Pierwotnie miała być to strefa kibica stworzona po to, by oglądać mecze biało-czerwonych. Ale magistrat zdecydował, że w dniach i godzinach gdy nie odbywają się rozgrywki - prezentowane będą także filmy i kreskówki. Niestety, w trakcie tych projekcji frekwencja jest niewielka.

Karolina Mochylska, ze stowarzyszenia Made In Tarnów, które organizuje cieszące się sporą popularnością Wakacyjne Kino Letnie uważa, że powodem małego zainteresowania ze strony tarnowian, jest niezbyt udany dobór filmów. Jak mówi, nie jest to wakacyjna oferta, bo jest wiele propozycji dla seniorów, ale trzeba pamiętać o młodych, którzy mają teraz wolne i z chęcią przyszliby zobaczyć cos, co ich zainteresuje.

Przypomnijmy, projekcje kinowe w amfiteatrze są bezpłatne. Program seansów znaleźć można na stronie tarnowskiego magistratu. Przed południem są to zazwyczaj bajki a po południu w przerwach między meczami obejrzeć można światowe klasyki kinowe.  

 

Marcin Golec/bp

 

26%
74%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

Piotr Ek

Piątek, 13 lipca 2018, 19:45

Trafna wypowiedź! To co robi prezydent, szczególnie od kilku miesiecy to na całej szerokości kampania za pieniądze podatników! Gazetki rozsyła i na spotkania zaprasza, a pochwalić się może tylko placem zabaw w parku. Przez 4 lata!!! Reszta rzeczy z ulotki to rzeczy w trakcie budowy (z kontrowersjami- Jaskółka), palcem po wodzie pisane jak Owintar, czy z poprzedniej kadencji albo skradzione, jak w przypadku amfiteatru. I ma czelność wałkować w gazetce darmowej i na fejsbuku ten amfiteatr do zarzygania. Wstydu zero.

Odpowiedz

Czwartek, 12 lipca 2018, 09:32

Skrzydlate świnie i Piłkarski poker zawierają sceny, których dzieci nie powinny oglądać, a filmy są wyświetlane o 18-stej. Może to klucz, że ludzie omijają amfiteatr i wolą pójść na Rynek. Kolejna rzecz to bajki wyświetlane w tygodniu w godzinach okołopołudniowych. Rodzice w tym czasie pracują, więc bajeczki powinny być rano, ale w godzinach popołudniowych powinny pojawiać się bajki typu Epoka Lodowcowa, które są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Strefa kibica nie wypaliła, bo wprowadzono zakaz spożywania alkoholu, a mecz bez piwka to... wiadomo. Nie będę podrzucał pomysłów jak można zagospodarować amfiteatr, bo jeśli mieszkańcy tego chcą, to wybiorą sobie nową władzę, która czuje miasto, a nie działa pod publiczkę w roku wyborczym.

Odpowiedz

Czwartek, 12 lipca 2018, 08:35

miasto dofinansowało kino w parku. więc gadanie nieładne ze strony Mochylskiej. poza tym co złego w repertuarze kina w amfiteatrze? jej zdaniem nieudany dobór filmów? poza bajkami były grane „Skrzydlate świnie”, „Boisko bezdomnych” i „Piłkarski poker”. nie są to najnowsze hity, ale w parku sanguszków też takich nie ma. o co chodzi? walka, konkurencja? może po prostu mało ludzi dowiedziało sie o seansach w amfiteatrze.

Odpowiedz

Czwartek, 12 lipca 2018, 08:32

Pamiętam jak urzędnicy się dziwili, dlaczego mieszkańcy nie chcą parkować na betonowym P&R za dworcem. Teraz podobna sytuacja. My wam rzucili wielki telewizor za darmoche a wy przychodzić nie chcecie.

Odpowiedz

prezes

Czwartek, 12 lipca 2018, 07:56

Jak by nie było seansów to też by wszyscy narzekali. Polska specjalność, narzekanie

Odpowiedz

Ania

Środa, 11 lipca 2018, 23:05

@Gonia

Gdyby w Parku seanse filmowe były codziennie, to frekwencja też szybko by zmalała. Tak sobie myślę, ale może się mylę... P.S. Coś mi się wydaje, że miasto dofinansowała kino w Parku. Można sprawdzić, ale mi się nie chce...

Odpowiedz

Gonia

Środa, 11 lipca 2018, 22:42

No tak... w parku Sanguszków jest klimat... A w amfiteatrze... No cóż... A tak na marginesie to dlaczego miasto nie dofinansuje kina w parku???

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 18:56

Pomnik klęski i nieudolności wąsatego Romka.

Odpowiedz

Senior

Środa, 11 lipca 2018, 17:40

Koncert, kabaret, przedstawienie, projekcja filmu, wystąpienie, gala rozdania nagród, to są wydarzenia sceniczne i do tych potrzebna była widownia. Nic nowego. Zero świeżości. Tak było i widać jak się skończyło. Przez większą część roku obiekt niszczał, aż całkiem popadł w ruinę. Teraz coś miasto robi, bo wybory i odnowili miejsce, ale jak przyjdzie jesień, będzie znowu przykro patrzeć. Jak widać nawet 250 miejsc ciężko zapełnić. Można było jednak uwzględnić pomysł z budżetu obywatelskiego młodzieży.

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 15:19

Poprosimy zdjęcie z aktualną frekwencją.

Odpowiedz

DD

Środa, 11 lipca 2018, 14:53

To nie jest problem repertuaru czy pomysłu na funkcjonowanie obiektu. Roman zmieniając projekt, zmienił zakres funkcjonalny dla obiektu i właśnie oglądamy stuki. Problem był sygnalizowany po tym jak Roman wyskoczył ze swoją wizją. Jest PRZYCZYNA -> jest SKUTEK. W wersji Romana, amfiteatr będzie funkcjonował kilka razy w roku, a mógł cały czas...

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 13:51

Pracując w Krakowie ciężko mieć czas jeszcze na filmy w Tarnowie na trawniku.

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 13:50

Bo to nie są czasy, że wystarczy ludziom rzucić ekran i "puścic" film i wszyscy będą wielbić władzę. Dziś filmy każdy ma w telefonie. Ale jak widać władza nie idzie z duchem czasu.

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 13:20

Beznadziejny dobór filmów najlepiej obrazuje to, że nikt nad amfiteatrem nie panuje.

Odpowiedz