|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Czy w Tarnowie powstanie las bożonarodzeniowy?

Mowa o projekcie, który już po raz trzeci realizowany jest przez tarnowskich wolontariuszy. Apelują oni do mieszkańców miasta o przekazanie im doniczkowych choinek.

Posłuchaj co mówi Jerzy Kowalski, jeden z koordynatorów akcji

fot: P. Topolski

- Zwykle ludzie wyrzucają drzewka tuż po "kolędzie". My chcemy dać im drugie życie i stworzyć prawdziwy las bożonarodzeniowy. Sadzimy w miejscach, o które nas proszą mieszkańcy. Zwykle jest to w okolicach bloków, przedszkoli, szkół - tłumaczy Jerzy Kowalski, jeden z koordynatorów akcji. 

Akcja potrwa do końca stycznia. Pierwsze nasadzenia zaplanowano na wiosnę. Organizatorzy zapewniają także transport i odbiór drzewka. Wystarczy skontaktować się za pośrednictwem profilu na Facebooku. Do tej pory posadzono ponad 70 choinek, które pozyskano od mieszkańców Tarnowa. 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

80%
20%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 10

Sobota, 13 stycznia 2018, 23:35

...las krzyży

Odpowiedz

Sobota, 13 stycznia 2018, 21:23

Oczom ich ukazał się las

Odpowiedz

typ

Piątek, 12 stycznia 2018, 17:58

to ci las - cytat "Zwykle jest to w okolicach bloków, przedszkoli, szkół -" cz ty startujący pewnie w wyborach nie chcesz tylko zabłysnąć, las to skupisko drzew w jednym miejscu na danym obszarze a nie gdzie popadnie

Odpowiedz

becia

Piątek, 12 stycznia 2018, 12:21

fajna inicjatywa , mam choinkę do oddania!

Odpowiedz

tarnowianin

Piątek, 12 stycznia 2018, 09:31

Miejmy nadzieję, że w tym lesie zgubi się synonim i da nam spokój...

Odpowiedz

tome

Piątek, 12 stycznia 2018, 08:54

@Wesoły Romek

Super idea, i wtedy obywatele społecznicy będą obściskiwać drzewka a nie barmanki po pubach ;]

Odpowiedz

Wesoły Romek

Piątek, 12 stycznia 2018, 08:37

Świetny pomysł. W Tarnowie dobre pomysły pochodzą od obywateli. Ciekawe, czy i tym razem Ciepiela włoży w to swoją inicjatywę i z lasu bożonarodzeniowego będziemy mieli "lepszy" żywopłot wielkanocny.

Odpowiedz

Ja

Piątek, 12 stycznia 2018, 08:33

@Daniel Cholewiak

Nie narzekać ! Czytać z zrozumienie !! Druga zasada : nie umiesz czytać ,nie narzekaj !

Odpowiedz

Daniel Cholewiak

Piątek, 12 stycznia 2018, 08:13

@Ty Nie ma konieczności zaorywania Tarnowa. Jeżeli bardzo Ci zależy na posadzeniu lasu śrubokrętów, zjednocz wokół tej inicjatywy osoby lub sam walcz o swoje. Jeżeli pojawi się ktoś, komu przyjdzie do głowy skrytykować Cię za to, stanę w Twojej obronie. Pierwsza zasada: Nie robisz nic, nie narzekaj!

Odpowiedz