|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ryszard Nowak: sądeczanie to nie jest jednak ciemny lud

"W Nowym Sączu przegrało przekonanie, że ciemny lud wszystko kupi" – tak, w mocnych słowach, wynik drugiej tury wyborów komentuje ustępujący prezydent miasta Ryszard Nowak. Przypomnijmy, nowym prezydentem Nowego Sącza zostanie Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej, który pokonał kandydatkę PiS Iwonę Mularczyk przewaga 58 proc. głosów. Zdaniem Ryszarda Nowaka, który rządził w Nowym Sączu trzy kadencje, jest to efekt złego wyboru kandydata Prawa i Sprawiedliwości i jego narzucenie wbrew woli lokalnych struktur partii.

Posłuchaj rozmowy z Ryszardem Nowakiem

Fot. arch. Damian Radziak

W Nowym Sączu przegrało przekonanie, że nieważne kto, byleby z PiSu, to tutaj musi wygrać – mówi ustępujący prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Jego zdaniem wybory przegrali w Nowym Sączu poseł Arkadiusz Mularczyk, jego żona, kandydatka PiS w wyborach Iwona Mularczyk a także prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier i prezydent Andrzej Duda. 

Mówiąc szerzej o wynikach wyborów, R. Nowak ocenia, że kończy się era „partyjności”. Jego zdaniem kierujący największymi partiami muszą to dostrzec, bo mieszkańcy miast nie chcą już, by krajowa polityka układała im życie także w najbliższym otoczeniu.

- Sądeczanie się obudzili – mówi R. Nowak. - Ta aktywność, frekwencja w pierwszej i drugiej turze świadczy o tym, że mieszkańcy poszli do wyborów by powiedzieć – nie, my nie chcemy być tak traktowani. My wam nie wierzymy.

Ustępujący po trzech kadencjach prezydent Nowego Sącza, który rzucił partyjną legitymacją po wskazaniu Iwony Mularczyk na kandydata PiS w wyborach, nie wierzy też w ewentualną karę za głosowanie wbrew oczekiwaniom rządzących. Jak twierdzi, sam nie doświadczył takiego stylu działania. Przypomniał, że dotację na budowę północnej obwodnicy z mostem na Dunajcu Nowy Sącz zdobył, kiedy sądecki samorząd był w opozycji do rządzących w kraju.

- Największe pieniądze do Nowego Sącza wpłynęły wtedy, kiedy rządziła Platforma Obywatelska – przyznaje R. Nowak - Sam jestem zaprzeczeniem tezy, że musi istnieć przełożenie rząd-samorząd.

Prezydent Nowak wierzy też, że wszystkie obietnice składane przez ministrów wspierających swoimi wizytami kandydatkę PiS zostaną zrealizowane. Jak dodaje, premier, wicepremierzy i ministrowie potwierdzali deklaracje swoim autorytetem i stawką jest zaufanie do rządu.

Więcej opinii Ryszarda Nowaka w załączonej rozmowie - zapraszamy do słuchania!

W fotelu prezydenta Nowego Sącza zasiądzie teraz Ludomir Handzel. Handzel ma 45 lat, jest rodowitym nowosądeczaninem, absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Był członkiem zarządów spółek m.in. PKP Cargo, ZNTK Nowy Sącz, firmy transportowej NOX – POL i WELCOME Airport Services. Był także członkiem rady nadzorczej PKN Orlen oraz Narodowego Funduszy Inwestycyjnego PROGRESS. Obecnie jest dyrektorem generalnym spółki telekomunikacyjnej TELBESKID. WIĘCEJ

 

 Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Małopolsce

 

(Sławomir Wrona/ew)

75%
25%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

Dalenko

Poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:40

Panie Nowak , czas spowazniec, ciemny lud chce chleba i igrzysk ....i taki kupi wszystko....

Odpowiedz

Kazik

Poniedziałek, 5 listopada 2018, 16:19

@xaxa121215

W kilku punktach się zgadzam ale ... nie jest prawdą ze miasto nic nie robiło w walce ze smogiem, tor kajakowy uwaliła ochrona środowiska , węgierską bis ekolodzy, a projekt Pazgana na ul. Wąskiej uwalił konserwator zabytków. Nie wszystko co nie wyszło było tylko efektem niekompetencji ratusza ... Z resztą zarzutów generalnie się zgadzam choć z innymi gminami poza Chelmcem to się chyba Nowak potrafił dogadać ale Wójt B.S to już inna bajka

Odpowiedz

xaxa121215

Poniedziałek, 5 listopada 2018, 15:51

dobry humor na sam koniec. 12 lat Nowego Sącza pod rządami tego Pana. to zastój, wyjechanie pełno młodych ludzi poza miasto, brak perspektyw rozwoju dla mlodych mieszkancow, wspieracie jedynie emerytow i osoby starsze jako te wierne wyborcze owce, brak dobrze skomunikowanego miasta z resztą kraju, zero boisk w ramach programu Orlik- perfidnie odrzucono mozliwośc realizacji tego pomyslu wtedy przez rządzącą partię, ciągłe kłotnie i brak porozumienia z ościennymi gminami, najlepszy przyklad to Chełmiec i wójt Stawiarski, brak stadionu Sandecji i brak znalezienia dla niej realnego inwestora, miasto miało obowiązek nie wciskać w szemarny sposob kasę przez spolki miejskie w profejsonalny klub pil;karski, a wspierać sport amatorski w mieście, tego tu nie brakuje, brak drugiego mostu, brak węgeirska bis, pamiętamy jkaie jaja były podczas wyierania i realizacji wygranych tematow z budżetu obywatelskiego, ten internet w mieście itp. gdzie ta wenecja wodna i Park Strzelecki? Gdzie tor kajakowy? GDzie bezpieczne ulice, bezkolizyjne ronda, połączone ącieżki rowerowe, czas do spędzania rekraacyjnego w mieście, gdzie basen nad łubinką? dlaczego z 30 mln po sprzedaży Galrii 3 Korony nagle zostalo jedynie 22 mln i miasto za swoje budowalo rondo? nierozwiązany wciąż problem braku miejsc parkingowych w rynku i nie tylko, paskudna i umierająca starówka, brak pomyslów na jej ożywienie, ulica Wałowa dlaczego nie sprzedano tamtej kamienicy Pazganowi, kiedy chcial zrobić ciekawy projekt? Pamietacie jakie byly opoznienia przy pozyskaniu srodkow na remont Królowej Jadwigi? Jaki nie ład panuje za czasow dyrektorow typu Mirek, czlowiek odlecial czlowike z innej epoki! Nierozwiązany problem smogu, miasto nic a nic z tym nie walczy. Brak pomyslu na zagospodarowanie terenu przy Alejach Wolności. Dlaczego miasto nic nie zrobilo, nie pomoglo WSB gdy ta uczelnia w latach swojej świetnosci, promowala to miasto, a przybywający tlumami studenci, trzymali na dobrym poziomie cala gastronomię i rozrywkę w tym miescie? Czy to wypada być politykiem i do tego znikać na 3 mieisące po awansie Sandecji, Pana ukochanego klubu, bez slowa wytlumaczenia? Kolesiostwo, kontrakty dla znajomych, kumoterstwo, nepotyzm, tworzenie zbędnych stołków to wysokie standardy w Pana ratuszu. Brak wsparcia dla pomyslu polaczenia Nowego Sącza i Chełmca w 2006 r, uwazam to za Pana największą porażkę i brak planu na wizję dla rozwoju miasta jak i regionu, który został zmarginalizowany. Reszta negatywow to już każdy użytkownik dopisze we wlasnym zakresie.

Odpowiedz