|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kaucja wyznaczona dla Stanisława Koguta została wpłacona

Nieokreślona grupa osób wsparła senatora PiS Stanisława Koguta i wyznaczona przez prokuraturę kaucja w wysokości miliona złotych została wpłacona. Prokuratura regionalna w Katowicach zastosowała kaucję po postawieniu senatorowi trzech zarzutów o charakterze korupcyjnym. Na aresztowanie senatora nie zgodził się wcześniej senat. Jak informuje obrońca senatora Paweł Śliz, sam senator wpłacił tylko część kaucji, w wysokości na która pozwalał jego majątek.

Posłuchaj obrońcy Stanisława Koguta

Fot. ilustracyjne pixabay

"Poręczenie majątkowe w łącznej kwocie miliona złotych zostało wpłacone. W pewnej części to pieniądze należące do pana senatora, natomiast znaczna część to pieniądze wpłacone przez ludzi dobrej woli, którzy jak tylko dowiedzieli się o wysokości poręczenia oraz instrumentalnym traktowaniu przez prokuraturę tego środka zapobiegawczego - powiedzieli, że natychmiast pomogą" - mówi w rozmowie telefonicznej z Radiem Kraków obrońca Paweł Śliz. 

Obrońca senatora Koguta dodał, że osoby, które złożyły się na kaucję chcą pozostać anonimowe. Na rozpatrzenie czeka też zażalenie obrońcy na wysokość kaucji i jej zasadność. Prokuratura regionalna w Katowicach informuje jedynie, że skarga został przesłana do rozpatrzenia przez sąd.

Przypomnijmy, w grudniu ub. roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób podejrzanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Całej piątce przedstawiono zarzuty.

Prokuratura informowała też o zamiarze postawienia zarzutów również senatorowi Kogutowi, który sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę i został przez PiS zawieszony w prawach członka partii.

Poza synem senatora, CBA zatrzymało w grudniu także: założyciela i prezesa inwestora na rynku nieruchomości Griffin Real Estate Przemysława G., członka zarządu dewelopera Echo Investment Mikołaja M., prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe Grzegorza F. i biznesmena Marcina Sz.

Podejrzani mieli przyjąć łapówki na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł. W kolejnych dniach zatrzymani byli przesłuchiwani, stawiano im zarzuty, a sąd decydował o środkach zapobiegawczych. Czterej zatrzymani, wśród nich syn senatora, zostali aresztowani.

Według śledczych ich przestępstwa polegały na przyjmowaniu łapówek, podejmowaniu się przez podejrzanych pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za takie korzyści, przyjmowaniu obietnicy korzyści majątkowej. Proceder miał trwać od listopada 2015 r. do grudnia 2016 r. Podejrzanym może grozić kara do 12 lat więzienia.

 

 

(Sławomir Wrona, PAP/ew)

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

Łodyga

Piątek, 9 lutego 2018, 10:11

Nieokreślona grupa osób wsparła senatora Koguta bo ma w tym swój żywotni interes a nie z potrzeby serca. Pewnie kupiła w ten sposób jego milczenie.

Odpowiedz

der

Czwartek, 8 lutego 2018, 21:47

:)

Odpowiedz

klasyk

Czwartek, 8 lutego 2018, 16:20

Jeśli ktoś ma takie pieniadze, to przecież skądś je ma.

Odpowiedz

Czwartek, 8 lutego 2018, 16:20

Czy pożyczki zgłosili do US?

Odpowiedz

pań Stanisław z Warszawy

Czwartek, 8 lutego 2018, 15:20

Bezdomni się zrzucili? Pewnie, niestety, już nie żyją jak darczyńca samochodów dla łojca inwestora i skóry rysia pod ochroną dla b. Ministra dewastacji środowiska.

Odpowiedz