|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Powstrzymał mężczyznę chcącego podpalić paliwo na stacji benzynowej. Policja podziękowała mu za wzorową postawę

30 lipca pan Adrian powstrzymał mężczyznę, który chciał podpalić paliwo na stacji benzynowej. Wykazał się refleksem, odwagą i wzorową postawą obywatelską. 6 września komendant komisariatu policji w Chełmku kom. Bartłomiej Kleszcz uroczyście podziękował 29–letniemu mieszkańcowi Chełmka za wzorową postawę. W przekazanych podziękowaniach komendant podkreślił, że dzięki rozsądkowi, szybkości działania i odwadze mieszkańca Chełmka nie doszło do tragedii, a sprawca nie uniknie odpowiedzialności za czyn, którego się dopuścił.

Fot. małopolska policja

Do zdarzenia doszło 30 lipca wieczorem na jednej ze stacji paliw w Chełmku. Policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę stacji paliw o mężczyźnie, który rozlał paliwo w pobliżu jednego z dystrybutorów, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę.  Na tę groźną sytuację błyskawicznie zareagował Pan Adrian, który był jednym z klientów stacji. Widząc zachowanie mężczyzny siłą odciągnął go od dystrybutora. Wtedy sprawca wyrwał mu się i zaczął uciekać, ale po chwili został już zatrzymany przez policjantów. 

Sprawcą usiłowania podpalenia okazał się nietrzeźwy 28–letni mieszkaniec Chełmka. Usłyszał on zarzut usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz zarzut znieważenia policjantów. Dwa dni później na wniosek policji i prokuratury sąd orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. 

Wzorowa postawa Pana Adriana, błyskawiczna ocena sytuacji i jego działanie, na które nie każdy potrafiłby się zdobyć, pozwoliły zapobiec tragicznym w skutkach  konsekwencjom.


 

mat.prasowe policji/wm

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0