|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Podczas polowania myśliwi postrzelili dwie dziewczynki. Sprawa została umorzona

Stowarzyszenie Ludzie Przeciw Myśliwym złożyło zażalenie na poniedziałkową decyzję wadowickiej prokuratury. Chodzi o sprawę z sierpnia tego roku, kiedy podczas polowania na terenie prywatnej stadniny koni we Frydrychowicach koło Wadowic, myśliwi postrzelili dziewczynki biorące udział w lekcji jazdy konnej. Dzieciom nic się nie stało, bo kawałki śrutu wbiły się w kaski ochronne. Prokuratura sprawę umorzyła.

fot: pixabay

Warszawskie stowarzyszenie wysłało w poniedziałek zażalenie, a we wtorek w krakowskiej prokuraturze złożyło również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z myśliwych, który na polowanie przyprowadził dziecko. Polskie prawo zabrania zabijania zwierząt w obecności dzieci.

Jak powiedział reporterce Radia Kraków Rafał Gaweł, przewodniczący stowarzyszenia Ludzie Przeciw Myśliwym, moment zabijania kaczek miały widzieć też dziewczynki, które zostały trafione odłamkami śrutu. Według jego informacji, w polowaniu miał brać udział policjant, dlatego organizacja wniosła również o wyłączenie ze sprawy wszystkich osób należących do Polskiego Związku Łowieckiego.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

73%
27%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 13

Aleksandra

Czwartek, 16 listopada 2017, 22:17

Myślistwo powinno zostać ograniczone do minimum albo zdelegalizowane. Ile razy jeszcze "myśliwy pomyli człowieka z dzikiem", żeby coś w tej kwestii zostało zmienione. W tym przypadku szczęśliwie był kask, ale za chwile możemy mieć trupa na miejscu. Może potrzebna jest tragedia aby był silny odzew. Myślistwo to okrutna i pusta zabawa starszych panów we współczesną szlachtę, niejednokrotnie zakrapiana alkoholem. Niedługo strach będzie iść na grzyby do lasu.

Odpowiedz

Czwartek, 16 listopada 2017, 22:06

Myślistwo powinno zostać ograniczone do minimum albo zdelegalizowane. Ile razy jeszcze dowiemy się że "myśliwy pomylił człowieka z dzikiem". Chyba musi dojść do poważnej tragedii, żeby w tej tematyce coś się ruszyło. Teraz był kask ochronny ale następnym razem mogą być trupy. Myślistwo to okrutna zabawa znudzonych starszych panów we współczesną szlachtę niejednokrotnie zakrapiana alkoholem i takie są własnie skutki.

Odpowiedz

Mick

Wtorek, 14 listopada 2017, 16:26

Jakby tak strzelali do pierwszego Prezesa IV RP, oj to śledztwo ruszyłoby z kopyta!

Odpowiedz

waweldragon

Wtorek, 14 listopada 2017, 16:15

@mikołajko

Ja miałem podobną sytuację w Przylasku Rusieckim - słoneczny weekend l udzie spacerują z psami, biegają ,jeżdżą na rowerach a tu idzie sobie szpaler myśliwych między wałem a Wisłą i strzela bez jakiegolwiek zastanowienia do bażantów i kuropatw, które tam mają (miały) swoje gniazda - strzały oddawane były kilkanaście metrów od wału po którym ludzie chodzili/biegali...no przecież trzeba być debilem żeby w tym miejscu urządzać sobie jatkę na ptactwo...policja powiadomiona-nie wiem czy wogole tego samego dnia przyjechała bo oczywiście nie więdzą gdzie przyjechać, bo tam nie ma nazwy ulicy... a myśliwi ze swoimi strzelbami przemaszerowali dalej w kierunku Niepołomic jak gdyby nigdy nic... PS. Siedliska ptaków w tym miejscu już nie ma...wystrzelane na amen...

Odpowiedz

mikołajko

Wtorek, 14 listopada 2017, 14:55

Witam Nic nie wskóracie u mnie polowali w ogrodzie przy domu i nic nie wskórałam bo w polowaniu uczestniczył wysoki ranga policjant to co mysliwi wyprawiaja zwłaszcza z kół w Ketach i Andrychowie woła o pomste do nieba, oni sa ponad prawem

Odpowiedz

Koń który mówi

Wtorek, 14 listopada 2017, 13:42

@KR

W tej chwili trudno się zorientować czy ktoś mówi poważnie, czy żartuje. Życie przerosło kabaret :-)

Odpowiedz

KR

Wtorek, 14 listopada 2017, 13:00

@Koń który mówi

Stary koń a nie wie, co to sarkazm!

Odpowiedz

elwu

Wtorek, 14 listopada 2017, 12:52

Kumple Szyszki mają specjalną ochronę w dojnym kraju.

Odpowiedz

Gosia

Wtorek, 14 listopada 2017, 12:35

Nie wierzę! Nic się nie stało, bo kawałki śrutu wbiły sie w kaski ochronne. A ktoś się zastanowił jak te dzieci przeżyły to psychicznie i fizycznie? Jakie zaburzenia i lęki takie wydarzenie może u nich wygenerować?

Odpowiedz

Koń który mówi

Wtorek, 14 listopada 2017, 12:33

@KR

Strzelanie do dzieci jest reklamą stadniny? Puknij się w głowę

Odpowiedz

Karolina

Wtorek, 14 listopada 2017, 11:45

Dobrze, ze Stowarzeyszenie czuwa. Nie ma bezkarności dla głupoty myśliwego. Nie bedzie bezkarny.

Odpowiedz

Kaczka

Wtorek, 14 listopada 2017, 11:22

Taak myśliwi to mordercy.

Odpowiedz

KR

Wtorek, 14 listopada 2017, 11:07

Ciekawe, jak widać są równi i równiejsi. Swoją drogą niezła reklama stadniny koni.

Odpowiedz