|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Odpady zmagazynowane w Spytkowicach są niebezpieczne dla środowiska

Setki ton substancji chemicznych zgromadzonych w hali w Spytkowicach to substancje niebezpieczne dla środowiska – takie są wyniki badań przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Władze gminy od miesięcy borykają się z właścicielem hali, by ten usunął odpady.

Źródło: profil Mariusza Krystiana, wójta gminy Spytkowice, w portalu Facebook

Kiedy chemikalia znikną z terenu gminy? Niestety nieprędko. Co prawda krótko po odnalezieniu substancji wójt wydał właścicielowi hali decyzję nakazującą usunięcie beczek i nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności, ale właściciel nie podporządkował się nakazowi. Uważa, że sam został oszukany przez firmę, której wynajął halę. Odwołał się więc do Samorządowego Kolegium odwoławczego, a to uchyliło decyzję wójta.

Kolegium orzekło, że skoro beczki w momencie ich odnalezienia były szczelne i nic z nich nie wyciekało, nie ma potrzeby działać w tej sprawie natychmiast. Setki ton niebezpiecznych dla środowiska odpadów powstałych po produkcji farb i rozpuszczalników pozostają więc w hali. Firma, która je zwiozła do Spytkowic zniknęła. Prokuratura nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wójt obawia się, że to na barki gminy spadnie ostatecznie konieczność kosztownej utylizacji odpadów. 

 

 

 

 

(Marcin Friedrich/ko)

20%
80%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Czwartek, 10 stycznia 2019, 15:55

Polska w ruinie

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 12:12

Spytkowice w powiecie wadowickim?

Odpowiedz

Adrian

Czwartek, 10 stycznia 2019, 11:50

Teraz Wójt będzie się będzie tak samo z tymi odpadami bujał jak Burmistrz Gorlic. Natomiast sędziom z SKO gratuluję krótkowzrocznego myślenia. Co będzie jak beczki jednak się rozszczelnią? Po za tym właściciel dobrze wie komu wynajmował halę magazynową, więc bez problemu można odnaleźć właścicieli firmy która zniknęła.

Odpowiedz

jędrek

Czwartek, 10 stycznia 2019, 11:23

Kolejny przykład państwa z dykty. Cała armia budżetowych biurkowych, która jeden problem rozwiązuje 10 lat. W poważnym państwie wyglądałoby tak: masz chłopie miesiąc na posprzątanie chlewu chemicznego. Jeżeli nic nie zrobisz, wkracza ekipa i sama to wywozi i utylizuje, a fakturę za robotę wystawią tobie. Jak nie będziesz miał z czego zapłacić to nawet nie trzeba cię zamykać, tylko przez kolejne 20 lat lat życia jedziesz na miotle w gminie i zamiatasz ulice próbując odpracować koszty jakie przez ciebie poniesiono. Dopiero jak nie będzie chciał przystąpić do publicznych prac, zamknąć dziada. Za trudne. W teoretycznym państwie wszystko jest problemem, nic się nie da, wieczna niemoc, łotry się śmieją zwykłym ludziom w oczy, bo wiedzą że nic im nie zrobią.

Odpowiedz