|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sądny dzień dla mieszkańców północno-zachodniego Krakowa. PLAN REMONTÓW, MAPA

Osiedle Azory, Krowodrza Górka oraz Prądnik Biały zostały niemal odcięte od reszty miasta w związku z remontem trasy kolejowej E30, prowadzącej z Krakowa do Katowic. W związku z pracami od soboty zamknięte jest piesze przejście przez tory przy ulicy Racławickiej oraz przejazd przez ulicę Kamienną. Oprócz tego, zwężony jest przejazd przez wiadukt na ulicy Prądnickiej oraz jezdnia pod wiaduktem łączącym ulicę Stachiewicza z Wrocławską.

Posłuchaj relacji Grzegorza Krzywaka

fot: G. Krzywak

Poranek na Łobzowie - na jezdni pod wiaduktem łączącym ulicę Stachiewicza z Wrocławską - nie zaczął się najgorzej. Wszystko przez to, że wyłączenie jednego pasa ruchu dla pieszych ma miejsce na jezdni prowadzącej w kierunku wylotu z miasta. Rano ruch odbywa się głównie do centrum, więc utrudnienie nie jest bardzo uciążliwe. Gorzej sytuacja będzie wyglądała zapewne po południu. Poza tym w miniony piątek otwaro ul. Armii Krajowej, dzięki czemu wielu kierowców wróciło na swoją starą trasę.

Pas ruchu oddano pieszym w związku z planowanym, całkowitym zamknięciem znajdującego się obok wiaduktu pieszo-rowerowego. Ten cały czas jest otwarty i piesi z niego korzystają.

fot: G. Krzywak

To nie jest koniec utrudnień w tej części Krakowa. Od 16 września zamknięty dla samochodów zostanie także przejazd kolejowy na ulicy Łokietka. Dopuszczony w tym miejscu będzie jedynie ruch pieszy.

Gdzie i kiedy Rodzaj utrudnienia
Od 2 września  
WROCŁAWSKA wyłączenie jednego pasa ruchu, który będzie służył pieszym
ŁOBZÓW PKP zamknięty ruch pieszych
RACŁAWICKA wyłączenie ruchu pieszego
PRĄDNICKA zwężenie, po 1 pasie w każdym kierunku
KAMIENNA  zamknięta dla samochodów, utrzymanie ruchu pieszego
   
Od 16 września  
ŁOKIETKA wyłączenie ruchu samochodowego, utrzymanie ruchu pieszego
   
Od 30 września:  
KOPERNIKA ulica zamknięta, przejazd tylko dla samochodów uprzywilejowanych. Ruch pieszy i rowerowy zostaje zachowany
GRZEGÓRZECKA zamknięcie „półowkowe” - przejazd po 1 pasie w każdą stronę. Utrzymany ruch tramwajowy
MIODOWA wyłączenie ruchu samochodowego, utrzymanie ruchu pieszego

 

Przypominamy: Dzielnica IV zostanie odcięta od Krakowa? Nikt nie wie, jak długo potrwają utrudnienia

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

13%
87%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 15

wedem

Piątek, 8 września 2017, 21:11

Azory odcięte od reszty miasta.Po co wypisywać takie bzdury?.Nieładnie Dla sensacji.Nie ma jak rzetelność.Ale o nią bardzo trudno

Odpowiedz

Jan

Czwartek, 7 września 2017, 16:21

@Smog krakowski

Ogrzewanie do kamienic i domów, podczas remontów powinno odbywać się z "automatu". To wstyd, żeby tak wielkie miasto, Królewskie miasto było ogrzewane piecykami i kopciuchami na węgiel. A kominy elektrociepłowni widać niemal z okien.

Odpowiedz

Smog krakowski

Środa, 6 września 2017, 10:07

A na ul Basztowej cisza, wykopane, przekopane a pracownikow i roboty nie widac. Może przy okazji tych prac podłączyć dla Śródmieścia ogrzewanie miejskie to duża oszczędność prądu a i ulice w zimie nie lezaly by w śniegu a tramwaje i autobusy nie miały zimowych problemów.

Odpowiedz

Br

Wtorek, 5 września 2017, 15:32

@krakus

Prawda, o dziwo

Odpowiedz

mieszkaniec

Wtorek, 5 września 2017, 13:30

ZIKiT nie nadaje się do pchania karuzeli, nie mówiąc już o organizacji ruchu w Krakowie.

Odpowiedz

Ahmed

Poniedziałek, 4 września 2017, 15:45

@Papa - jeśli twierdzisz że studenci jeżdżą mpk to chyba nie byłeś w Krakowie od 2004 roku.

Odpowiedz

Azor

Poniedziałek, 4 września 2017, 14:59

A nie da rady od razu przy okazji przwbudowy tych torow przekopac tunel w lini Kijowska-Wybickiego?? Bylem malutki jak mowili o takim rozwiazaniu.

Odpowiedz

Papa

Poniedziałek, 4 września 2017, 12:26

@Krakus z dziada-pradziada

Studenci jezdza tramwajami lub rowerami to co to zmienia. Fakt nalezy odblokowac przejazd przez raclawicka bo to skandal zeby nie utrzymac przejazdu rowerem i przejscia najkrotsza droga z domu do szkoly i uczelni.

Odpowiedz

Lol

Poniedziałek, 4 września 2017, 12:25

@Majcher

Bzdury totalne na Wroclawskiej jest doslownie pusto ruch prawie jak w niedziele. Godzina 12. Rano tez nie bylo ruchu wiekszego niz zwykle. Nie wiem co ci tam stoi, ale napewno nie samochody.

Odpowiedz

Majcher

Poniedziałek, 4 września 2017, 12:22

Al. Kijowska/Wrocławska już stoi prawie od K. Wielkiego, a gdzie popołudniowe natężenie, gdzie październik i studenci ! ! ? ? Pod Sąd tych Urzędasów tak organizujących remonty !

Odpowiedz

realista

Poniedziałek, 4 września 2017, 11:44

Zaczekajcie do października, jak studenci wrócą.

Odpowiedz

M.

Poniedziałek, 4 września 2017, 09:24

Właśnie przejechałem pod wiaduktem na Prądnickiej. O godz. 9:21 na całym placu budowy było widać jednego robotnika. Jednego!!!

Odpowiedz

Krakus z dziada-pradziada

Poniedziałek, 4 września 2017, 09:16

"PRĄDNICKA zwężenie, po 1 pasie w każdym kierunku" - przecież tam zawsze było po 1 pasie w każdym kierunku... o co chodzi? Racławicka... bardzo niedobrze! Wbrew pozorom to bardzo ważne połączenie pieszo - ROWEROWE! To obok pobliskiego Łobzowa jedyne wygodnie połączenie rowerowe Prądnik - Centrum

Odpowiedz

krakus

Poniedziałek, 4 września 2017, 09:15

Z mapki wynika że zielony most jest otwarty a to chyba nie prawda.

Odpowiedz