|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Policjant jechał do domu. Wtedy zauważył swój samochód... kierowany przez złodzieja

Złodziej skradł samochód z posesji w gminie Słomniki. Po przejechaniu kilku kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował... właściciel skradzionego Forda - funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, będący po służbie. Sprawca kradzieży został natychmiast zatrzymany przez policjanta.

fot: małopolska policja

W nocy z soboty na niedzielę 20-letni mieszkaniec gminy Zielonki postanowił ukraść Forda Mondeo z terenu czyjejś posesji. Prawdopodobnie chciał wrócić nim do domu. Mężczyzna dostał się do wnętrza pojazdu poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach. Podczas wyjazdu z posesji przejechał przez ogrodzenie, wyłamując przy tym siatkę wraz z słupkami i uszkadzając tył pojazdu. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował wspólnie z żoną właściciel skradzionego Forda - funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Małżeństwo wracało wówczas do domu.

Złodziej przestraszył się i zjechał z drogi na boczne pola. Pokonał przy tym rów, po czym się rozmyślił, zawrócił, dojechał z powrotem do jezdni i zatrzymał pojazd. Policjant widząc swój pojazd kierowany przez nieznanego mu mężczyznę, niezwłocznie przystąpił do zatrzymania złodzieja i powiadomił najbliższy komisariat.

Gdy patrol przyjechał na miejsce, przejął zatrzymanego i przewiózł go do siedziby komisariatu w Słomnikach, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem. Dodatkowo, okazało się, że sprawca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy - miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia złodziej usłyszał dwa zarzuty: zaboru w celu krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

 

 

(małopolska policja/ko)

97%
3%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Wojtek

Czwartek, 15 lutego 2018, 10:21

Włamał się do nie swojego samochodu na czyjejś posesji, zniszczył samochód, ogrodzenie, pijany jechał drogą publiczną i to wszystko nie jest kradzieżą, a za wszystko grozi do 5 lat, czyli dostanie 2 pewnie jeszcze w zawiasach. Gratulacje dla polskiego prawa i sądów. Ale czego można się spodziewać jeżeli napad 10 bandytów z nożami, maczetami, siekierami i zabicie 18-latka w Prokocimiu nie jest zabójstwem tylko pobiciem.

Odpowiedz

taz

Wtorek, 13 lutego 2018, 12:22

@Krakus

gdyby nie oddał to tak ;)

Odpowiedz

pg

Wtorek, 13 lutego 2018, 12:06

@Krakus

To są dwa różne przestępstwa. Widocznie tu nie było wszystkich znamion kradzieży.

Odpowiedz

Krakus

Wtorek, 13 lutego 2018, 10:50

"Zabór w celu krótkotrwałego użycia". Kiedyś to się nazywało kradzież

Odpowiedz