|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plaże, zieleń, baseny, nowe alejki nad Wisłą. Logiczna Alternatywa przedstawia swój projekt na bulwary

Kolejny kandydat na prezydenta Krakowa ma pomysł na to, jak zagospodarować teren Bulwarów Wiślanych. Tym razem swoją wizję zaprezentował Łukasz Gibała - lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa.

posłuchaj Łukasza Maślony

fot: Joanna Orszulak

Chce wydłużenia bulwarów do łącznej długości ponad 30 kilometrów, budowy dwóch plaż - w Bodzowie i Łęgu - oraz wymiany nawierzchni na alejkach. Jak mówi Łukasz Maślona - ekspert Gibały - wizja bulwarów przedstawiona przez Małgorzatę Wassermann jest agresywna i niezgodna z obowiązującymi planami zagospodarowania przestrzennego natomiast ich wizja pozwoli w końcu ratować zaniedbaną dotąd przestrzeń w rejonie Wisły.

Według projektu, oprócz dwóch nowych plaż będą też dwa baseny, a wydłużenie bulwarów spowoduje, że mieszkańcy Krakowa będą się mogli bez problemów przemieszczać z jednego końca Krakowa na drugi. Logiczna Alternatywa chce zostawić jak najwięcej zieleni, wyremontować alejki, które są w złym stanie i zadbać o oświetlenie na całej długości bulwarów.

Wybory samorządowe - serwis specjalny

"Obecne władze Krakowa z niewiadomych powodów opierają się trendowi otwierania miasta na rzekę" – zauważa Łukasz Gibała. "To dla mnie niezrozumiałe. Jeśli uda mi się przekonać mieszkańców do mojej wizji Krakowa i zwyciężę w najbliższych wyborach, nie tylko wydłużymy i zmodernizujemy Bulwary Wiślane, ale też na całej długości wyposażymy w elementy „małej architektury”, takie jak oświetlenie, dodatkowe ławki, leżaki, stoliki do szachów czy place zabaw dla dzieci. Dzięki temu Krakowianie zyskają zupełnie nowe, atrakcyjne miejsce rekreacji i odpoczynku nad rzeką, która już zbyt długo była w tej kwestii zaniedbywana" – przekonuje Gibała.

"Jesteśmy zdania, że nie wolno niszczyć Bulwarów nieprzemyślanymi pomnikami, jak chce to robić Jacek Majchrowski, albo otwieraniem możliwości zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, czym skutkować będą propozycje kandydatki PiS" – komentuje Łukasz Maślona, ekspert Gibały w zakresie zieleni i czystego powietrza, a także kandydat do Rady Miasta Krakowa. Maślona zwraca uwagę na fakt, że zaprezentowana w ubiegłym tygodniu przez Małgorzatę Wasserman koncepcja zmiany Bulwarów Wiślanych, jego zdaniem wydumana i nierealistyczna, będzie wymagała nowelizowania planów zagospodarowania przestrzennego. A towiąże się z ryzykiem ich zmian w taki sposób, żeby „przy okazji” umożliwić deweloperom zabudowę terenów nad Wisłą. "Na to nie ma naszej zgody. Bulwary muszą pozostać zielone i mają służyć przede wszystkim mieszkańcom" – argumentuje Łukasz Maślona.

Wirtualną prezentację pomysłu na zagospodarowania Bulwarów Wiślanych, podobnie jak w przypadku projektu remontu Alei Róż, można oglądać przez trzy dni, zakładając okulary 3D na stoisku Gibały przy skrzyżowaniu Marii Konopnickiej, Kościuszki i Zwierzynieckiej.

 

Joanna Orszulak/mat.prasowe/bp

46%
54%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

$$$

Wtorek, 2 października 2018, 14:27

Gdyby Gibała pieniądze które wydaje na komentatorów, przeznaczył na kampanię, to jego plakat wisiałby na każdej tablicy.

Odpowiedz

Max

Wtorek, 2 października 2018, 14:16

Świeże spojrzenie i konkret. Potrzebujemy takich rządów w Krakowie.

Odpowiedz

tututi324

Wtorek, 2 października 2018, 12:46

W obecnej mizerii kandydatów w Krakowie tylko Łukasz Gibała daje nadzieję na lepsze zmiany w Krakowie - sensowne rozwiązania infrastrukturalne i podejście do władzy. Jacek i Gośka nadal będą robić wszystko wg partyjnych instrukcji i wizji sprzed 30 lat

Odpowiedz

kkj

Wtorek, 2 października 2018, 08:04

Bo bulwary wiślanej są tym co Krakowowi najpotrzebniejsze i najpilniejsze. KOMUNIKACJA !!! i powstrzymanie niekontrolowanej zabudowy (wydawanie pozwoleń to nie kontrola), ale po co ruszać śmierdzące jajo w kampanii wyborczej.

Odpowiedz

Mira

Poniedziałek, 1 października 2018, 19:44

A konkretnie w jaki sposób poparł? Taka jest magistracka strategia trollowania?

Odpowiedz

fryk6owski

Poniedziałek, 1 października 2018, 18:00

Wreszcie jakiś sensowny kandydat z nowoczesnymi i konkretnymi pomysłami na rozwój miasta, a nie tylko bleblanie Majchrowskiego czy wanny o tym, jak to będą "uskuteczniać" i "zabiegać" o nie wiadomo co. Popieram Gibałę i czekam na wybory

Odpowiedz

żuk

Poniedziałek, 1 października 2018, 16:35

Gibała mógłby wprowadzić nową jakość w Krakowie, mam nadzieję że uda się podbić sondaże na jego korzyść. Badania wykazały, że gdyby wszedł do drugiej tury pokonuje zarówno Majchrowskiego jak i Wassermann.

Odpowiedz

Poniedziałek, 1 października 2018, 14:29

Gibała to gwarancja utrzymania betonu w magistracie. Już poparł Majchrowskiego.

Odpowiedz