|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Os. Teatralne: mieszkańcy blokowali drogę

Mieszkańcy osiedla Teatralnego w Nowej Hucie blokowali wjazd na budowę trzem betoniarkom. Jak mówią, znaki ustawione w piątek przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu pozwalają jedynie na to, aby po osiedlowej drodze poruszały się samochody ważące do 3,5 tony. Chodzi o kontrowersyjną przebudowę dawnej stołówki Kombinatu Budownictwa Mieszkaniowego. Deweloper buduje tam apartamentowiec. Urząd miasta cofnął pozwolenie na budowę, ale decyzja uprawomocni się dopiero za 2 dni. Na razie na placu budowy wciąż trwają pracę. Wtorkowe starcie mieszkańców z deweloperem musiała łagodzić policja.

Posłuchaj

Fot. Joanna Orszulak

Mieszkańcy obawiają się, że w środę sytuacja może się powtórzyć, bo deweloper nie odbiera decyzji o cofnięciu pozwolenia. Zapowiadają, że będą nadal blokować drogę.

 

Joanna Orszulak/jgk

96%
4%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

hutas++

Środa, 11 lipca 2018, 17:48

Huta na pewno nie zagłosuje na betonowego JM

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 16:00

Układy i układziki z urzędnikami działają jak widać, deweloper nic sobie nie robi z mieszkańców.

Odpowiedz

$klin

Środa, 11 lipca 2018, 14:11

Betonowania ciąg dalszy - Huto broń swojej zieleni a wszelką cenę bo miasto ma to gdzieś.

Odpowiedz

Terefere

Środa, 11 lipca 2018, 13:46

I tak przegracie.

Odpowiedz

Fus//

Środa, 11 lipca 2018, 12:33

Deweloper ma nas wszystkich w D...., a magistrat nie potrafi porządnie dostarczyć decyzji. Śmiechu warte.

Odpowiedz

Romek

Środa, 11 lipca 2018, 10:27

Wielki szacunek i brawa dla mieszkańców, tak należy postępować z bezprawiem i grandą deweloperską. Życzę wytrwałości i siły.

Odpowiedz

Mieszkaniec>>

Środa, 11 lipca 2018, 09:47

Niech Majchrowski wreszcie przestanie chronić deweloperów !!!!

Odpowiedz

mieszkanka NH

Środa, 11 lipca 2018, 07:36

Czuję wielką wdzięczność dla tych, którzy mają odwagę, determinację i poświęcają swój czas i energię, żeby zawalczyć o prawo do życia w dobrej, niezabetonowanej przestrzeni.. Trzymam za Was wszystkich kciuki, abyście wygrali tą batalię!

Odpowiedz

słuchacz

Środa, 11 lipca 2018, 06:34

Gonić tych dziadów deweloperów, brawo mieszkańcy huty

Odpowiedz

Wtorek, 10 lipca 2018, 20:01

Dziękujemy za obecność mediów, trochę zlagodziliscie napięcia :)

Odpowiedz

To mówiłam Ja

Wtorek, 10 lipca 2018, 18:24

Brawo Mieszkańcy!! Nowa Huta zawsze walczy!

Odpowiedz