Na liście znalazły się między innymi propozycje: budowy w mieście tężni solankowej, zakupu masek antysmogowych, zagospodarowania zalewu Bagry i rewitalizacji Kopca Wandy.

- Jeżeli chodzi o projekty ogólnomiejskie to najtańsze oscylowały w granicy 25 tysięcy złotych. Mieszkańcy - w wymiarze ogólnomiejskim - skupiali się jednak raczej na projektach infrastrukturalnych, inwestycyjnych. One kosztowały od 2-3 milionów złotych - mówi Mateusz Płoskonka z Urzędu Miasta Krakowa.

Z oryginalnych propozycji na liście można też znaleźć budowę plenerowego parkietu do tańca, czy mobilnej biblioteki w samochodzie tylu food track. Lista zwycięskich projektów ma być znana 31 lipca.

Jak mówi Sylwia Górczyńska, konsultant głosowania w punkcie umieszczonym na Małym Rynku,w pierwszych kilku godzinach przychodziły głównie osoby młodsze...

O wszystkich pomysłach można przeczytać na stronie budzet.krakow.pl i w specjalnych broszurach dostępnych w punktach do głosowania. Do tej pory zrealizowano ponad 150 projektów zgłoszonych w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego.

 

 

 

(Dominika Baraniec/Tomasz Bździkot/bpko)