|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowscy sędziowie nie wykluczają pozwu przeciwko premierowi

„Ktoś kto wypowiada się w ten sposób, niszczy autorytet sędziów krakowskich” - mówi była prezes krakowskiego sądu okręgowego, sędzia Beata Morawiec. Odnosi się w ten sposób do wywiadu, którego premier Mateusz Morawiecki udzielił Gazecie Polskiej. W rozmowie szef rządu przyznał, że w Krakowie „działała zorganizowana grupa przestępcza”.

fot: M. Lasyk

Część krakowskich sędziów jest zbulwersowana wypowiedzią premiera Morawieckiego. Pytany o bunt władzy sądowniczej, premier przyznał, że będzie zachęcał wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa, by uważnie przyjrzał się krakowskiej wokandzie, bo „wszystko wskazuje na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza”.  

Jak mówi była prezes krakowskiej okręgówki, Beata Morawiec, część środowiska sędziów nie wyklucza w tej sprawie pozwu cywilnego. 

Pod koniec maja sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie przegłosowali uchwałę, w której żądają usunięcia ze stanowiska mianowanej przez Zbigniewa Ziobrę prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej, twierdząc, że lekceważy porządek konstytucyjny w państwie.

Premier Mateusz Morawiecki dodał w wywiadzie, że widzi pole do współpracy i dialogu ze środowiskiem sędziowskim i jest otwarty na debatę. Przyznał, że działania obecnej władzy zwiększyły niezawisłość sędziów i jakość wyroków.

 

 

 

(Dominika Kossakowska/ko)

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

wstyd

Czwartek, 14 czerwca 2018, 18:42

Nie mogę uwierzyć że takie coś jest nazywane prezydentem

Odpowiedz

Asesor

Środa, 13 czerwca 2018, 20:35

Dlaczego wypisujecie tu takie kłamstwa? Przecież z przwałką w krakowskim sądzie sędziowie nie mieli niczego wspólnego. Właśnie za to chcą pozwać premiera. Przewały robili dyrektorzy administracyjni, którzy są powoływani przez ministra sprawiedliwości i on za nich odpowiada. Nie podlegają PREZESOWI sądu, który jest sędzą, on nie może ich wywalić ani kontrolować! Mam nadzieję, że wypisujecie to z niewiedzy a nie za pieniądze.

Odpowiedz

Żenada

Środa, 13 czerwca 2018, 19:23

Krakowskich sędziów powinno się przenisć służbowo do pracy w innych miastach. Zawsze mogą zrezygnować i prowadzić "inną działalność prawniczą". Wstyd mi, że Kraków jest z nimi kojarzony. Czy w innym mieście doszło do podobnego "przewału"

Odpowiedz

M

Środa, 13 czerwca 2018, 14:46

Pozbawić prawa wykonywania zawodu. Oni mają autorytet zdechłej ostrygi. Jakie to bezczelne i aroganckie, przecież to nadzwyczajna kasta i im się wszystko należy. To się nie wróci i żadne timmermansy nie pomogą, suweren tak chce ,żeby nie było tak jak było.

Odpowiedz

kkj

Środa, 13 czerwca 2018, 13:10

Przecież oni nie mają już żadnego autorytetu. W sprawie spadkowej (w mojej rodzinie) sędzina nawet nie przeczytała akt i musiałem jej wytłumaczyć na dzień dobry, że razem z mamą reprezentujemy jedno stanowisko i że stosowny dokument został złożony do akt. Wstyd i hańba.

Odpowiedz