|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków miastem skarbów w telewizyjnym serialu

Kraków miastem kolekcjonerów sztuki i paserów? Jutro swoją telewizyjną premierę ma serial "Miasto skarbów", którego akcja toczy się właśnie w stolicy Małopolski. Głównymi bohaterami oprócz znakomitych aktorów są wyjątkowe dzieła sztuki. Filmowcy ciągle jeszcze pracują. Dziś realizują zdjęcia w okolicy ulic Księcia Józefa i Jodłowej w Krakowie.

posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut

Fot. dzięki uprzejmości Damiana Opałki (Propeller Film).

Aleksandra Popławska, Magdalena Różczka i Piotr Głowacki zagrają główne role w serialu kryminalnym „Miasto skarbów”, którego premiera odbędzie się  14 września w TVP2. Akcja obrazu rozgrywa się w Krakowie, tu zdjęcia potrwają jeszcze do połowy października.

Jak zapowiadają realizatorzy 13-odcinkowej produkcji, w serialu pojawią się światowe dzieła sztuki (m. in. „La Bella Principessa” Leonarda da Vinci, „Gracze w karty” Paula Cezanne’a, fotografie Miltona Greene’a) i intrygujące kobiety.

Tytułowym miastem skarbów jest Kraków. To w nim powstają prawie wszystkie zdjęcia (prace rozpoczęły się w czerwcu), ich realizacja ma zająć łącznie 78 dni. Po kilka dni filmowcy spędzili także w Wiedniu i w Warszawie.

W dawnej stolicy sceny są kręcone w Starym Mieście, na Kazimierzu, w Centrum Kongresowym ICE, w antykwariatach, obiektach należących do Muzeum Narodowego, w Nowej Hucie. Będzie także scena zrealizowana w Wieliczce oraz kadry z podkrakowskich willi.

„Kraków będzie bardzo ciekawie pokazany” – zapewniał producent Jarosław Boliński i dodał, że premiera jest planowana na 14 września. Reżyserami filmu są Marcin Ziębiński (odcinek 1-6) i Piotr Jaworski (odcinek 7-13).

Serial telewizyjnej Dwójki opowiada o dwóch siostrach: historyczce sztuki Alicji (Aleksandra Popławska) i malarce Ewie (Magdalena Różczka), zajmującej się budzącym podejrzenia handlem dziełami sztuki.

Alicja, która wcześniej pracowała w ministerstwie kultury w Warszawie, wraca do rodzinnego Krakowa. Tutaj współpracuje z policją, ścigającą złodziei dzieł sztuki. Jak się okazuje, Ewa stoi po przeciwnej stronie barykady.

Główni aktorzy są zadowoleni ze scenariusza serialu, autorstwa Dawida Rota. „To bardzo dobry materiał do zagrania, rzadko zdarza się, by scenariusz był napisany tak jakby pod konkretnego aktora” – powiedziała PAP Aleksandra Popławska. Jej zdaniem postacie Alicji i Ewy są fascynujące, sam serial jest niezwykle interesujący i każdy odcinek przedstawia inną historię.

„Gra w tym filmie to raj dla aktorów” – oceniła Magdalena Różczka, podkreślając, że scenariusz jest „doskonały”. Jak dodała, Kraków jest jedynym miastem, w którym serial może być zrealizowany. „To miasto sztuki, tu jest właściwy dla filmu klimat, tu ma się poczucie, że sztuka jest na każdym kroku” – powiedziała.

Magdalena Zbylut/PAP/bp

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0