|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Grzegorz Filipek kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa

Grzegorz Filipek będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa. Ogłosiła to na Rynku Głównym w Krakowie szefowa Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer. Filipek to przewodniczący partii w Małopolsce.

Posłuchaj co mówi szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer

fot: Marek Lasyk

Przedsiębiorca związany z partią od czasu jej powstania - to pomysł Nowoczesnej na kandydata na prezydenta Krakowa. Do walki w najbliższych wyborach ma stanąć Grzegorz Filipek. W poniedziałek w Krakowie tę kandydaturę przedstawiła przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer.  "Dla Nowoczesnej ważne jest, żeby przedstawiać kandydatów, którzy mają szansę być dobrymi gospodarzami dla swoich miast, nie panami, którzy mówią, że im się należy. Chodzi o ludzi, którzy mają pomysł na miasto i propozycje programowe" - mówiła Lubnauer.

Jednak mimo takich pochwał ani Katarzyna Lubnauer, ani sam Grzegorz Filipek, nie wykluczają dalszych rozmów z Platformą Obywatelską o wspólnym kandydacie i listach wyborczych. "Rozmawiamy też o tym, jak może wyglądać kandydat koalicyjny w Krakowie. Być może jest potrzeba wspólnych list. Te kwestie są otwarte" - dodał Filipek.

Kandydat Nowoczesnej na prezydenta Krakowa przedstawił osoby, z którymi chce współpracować. To: Nina Gabryś – koordynatorka akcji dotyczącej in vitro; Jan Urbanowicz – aktywista z Bronowic, Artur Buszek i Michał Starobrat – aktywiści z Podgórza, Krzysztof Kwarciak - radny dzielnicy Zwierzyniec, adwokat Tomasz Cyrol, który broni osób, które blokowały wjazd polityków PiS na Wawel.

Grzegorz Filipek ma 40 lat. Jest absolwentem politologii na UJ i studiów podyplomowych z marketingu na Akademii Ekonomicznej. Przez kilkanaście lat był dyrektorem marketingu w jednej z firm branży budowlanej. Obecnie ma własną firmę zajmującą się doradztwem w zakresie strategii i budowania marki. Od maja 2015 jest związany z Nowoczesną.

Nowoczesna w jesiennych wyborach samorządowych wystawia własnego kandydata, choć wciąż trwają rozmowy nad wspólnym kandydatem z Platformą Obywatelską. Partia nie wyklucza też poparcia Jacka Majchrowskiego. Do sejmików województw - zgodnie z podpisanym w sobotę porozumieniem - Nowoczesna wystawi wspólnych kandydatów z Platformą. 

 

 

 

(Teresa Gut/PAP/ko)

9%
91%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 23

HannaTyczka50

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 19:34

Precz z partiami i precz z Majchrowskim!!! Czas na zmianę w tym mieście

Odpowiedz

Odrowąż7

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:56

Popieram przedmówcę. Jak chcą rozwalić układ Jackowy to trzeba było gadać z Gibałą, który konsekwentnie o tym mówi. A jak chcą się przytulić do Jacka to trzeba było do niego się zgłosić. A tak to harcerzykuja i ludzie ich oleją

Odpowiedz

darmowe porady dla Waniuszy

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:38

Jestem w takim wieku, że rosyjskiego uczyłem się od podstawówki, niemieckiego w liceum, a na studiach angielskiego i francuskiego. Na rusycyzmy, z racji wstrętu do komuchów, jestem wyjątkowo wyczulony. Twoje zdanie - lepiej od ciebie nie znam - też jest rusycyzmem. Po polsku mówi się - lepiej od ciebie znam. Natomiast nie znam - tak jak ty.

Odpowiedz

pinokio

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:13

A któż to jest do licha ciężkiego...?

Odpowiedz

Doris&

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:03

Tylko Gibała może Majchrowskiego pokonać. A ten układ trzeba rozwalić czym prędzej!!!

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:58

@Smatriet w akno

Nie będę się spierał, wszak lepiej od ciebie nie znam rosyjskiego.

Odpowiedz

Smatriet w akno

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:35

Wygląda się przez okno. Wyjrzeć za okno to rusycyzm.

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:08

@placek

Wyjrzyj za okno to się dowiesz.

Odpowiedz

kkj

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:55

Ciekawe czy ma jakiś program. Pewnie tak jak .N na początku - żaden, a jak się wygra to się zobaczy.

Odpowiedz

placek

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:41

@laczek

A powiedz mi jaką macie dzisiaj pogodę w Olgino?

Odpowiedz

laczek

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:26

Dział propagandy nakazał ci codziennie powtarzać to kłamstwo?

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:24

@Krzysiu

Polskie z ruskimi wpływami jak pis

Odpowiedz

Neon

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:19

Nawet Smok Wawelski się przestraszył, gdy zobaczył, że do Krakowa przyjechała przewodnicząca "nowoczesnych" ubywateli.

Odpowiedz

gosc

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:20

Pani Koterba była by fajną prezydent Krakowa.

Odpowiedz

tututi324

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:20

Hahahahahahahahaha.... W sumie czego można było się spodziewać po takiej partyjce jak Nowoczesna... Biedne te paniusie, no ale skoro nie mają poważnych nazwisk to kogo wystawią? Tylko pytanie, czy jest sens się podkładać z byle jakim kandydatem, że zaliczyć kolejną porażkę?

Odpowiedz

Krzysiu

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:15

Zawsze głosowałem na Majchrowskiego, ale tym razem zrobię wyjątek i zagłosuję na Meysztowicza... żartowałem. Jestem Polakiem, głosuję tylko na polskie partie.

Odpowiedz

Ola

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:02

Nie jestem fanem Nowoczesnej, ale ten wybór bardzo mi się podoba. Znam pana Grzegorza z czasów Oknoplastu. Fantastyczny manager a przede wszystkim człowiek. Powodzenia mój i mojej rodziny głos ma :)

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 12:04

Brawo! Przypomniał mi się Palikot:)

Odpowiedz

Krakowiaczek ci ja

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:58

Nareszcie w końcu ktoś nie umoczony w afery, prawdziwy patryjota bizesman praktyk, który załatwi miastu dofinansowanie, jak Nowoczesna załatwiła sobie subwencje. Takich nam czeba.

Odpowiedz

Mieszkaniec Krakowa

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:53

Nareszcie ktoś młody, energiczny ... Świeża krew jest potrzebna w każdej organizacji, inne spojrzenie na miasto, bez ulubionego słowa urzędników „... tego to się nie da zrobić...” Popieram i zagłosuje na P. Filipka, a Panu Majchrowskiemu mówię dziękuje wystarczy.

Odpowiedz