|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Czy Urząd miasta wstrzyma budowę na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie?

Mieszkańcy osiedla Teatralnego w Nowej Hucie walczą z deweloperem. Chodzi o kontrowersyjną przebudowę gmachu dawnej stołówki Kombinatu Budownictwa Mieszkaniowego. Inwestor chce tam wybudować 6-piętrowy apartamentowiec z 70 mieszkaniami i zaledwie 30 miejsc parkingowych. Urzędnicy magistratu nakazali wstrzymanie prac, ale budowa trwa w najlepsze.

Posłuchaj mieszkańców

Fot. Joanna Orszulak

Batalia jest naprawdę zacięta, bo mieszkańcom do tej pory udało się ściągnąć na miejsce nadzór budowlany, który wykazał nieprawidłowości dotyczące wpisów w księdze budowy. Sprawa toczy się od 2007 roku kiedy budową miał zająć się inny inwestor. Na miejscu nic się nie działo, a pół roku temu pozwolenie przekazano firmie, która obecnie zajmuje się budową. Po interwencji mieszkańców magistrat podjął decyzję o wstrzymaniu pozwolenia na budowę. Inwestor do tej pory nie odebrał jednak dokumentu.

Budowa trwa w najlepsze, wczoraj na plac wjeżdżały 36-tonowe betoniarki, mimo że w piątek na wszystkich drogach dojazdowych ZIKiT ustawił znaki zakazujące wjazdu samochodom o większej masie o 3,5 tony. Mieszkańcy zablokowali drogę, doszło do starć z inwestorem a na miejscu pojawiła się policja, która wystawiła kierowcom kilkusetzłotowe mandaty. Urzędnicy magistratu bezradnie rozkładają ręce.

- Już prawie 2 tygodnie temu wysłaliśmy do inwestora pismo, że powinien powstrzymac się z tą budową, natomiast on tego pisma nie odebrał. Próbowaliśmy dostraczyć je przy pomocy kuriera, ale też go w domu nie było. Jutro (w czwartek) pismo będzie uznawane za doręczone   - tłumaczy Dariusz Nowak - rzecznik krakowskiego magistratu. Jak dodaje, w czwartekkiedy decyzja się uprawomocni, na teren budowy będzie mógł wkroczyć nadzór budowlany, który zabezpieczy teren. Tyle tylko, że inwestor w ciągu 7 dni będzie mógł się od tej decyzji odwołać. Nie wiadomo jednak, co stanie się z placem budowy, jeśli urzędnicy ponownie zakażą prowadzenia prac w tym miejscu. Małgorzata Boryczko - dyrektorka powiatowego inpektoratu nadzoru budowlanego nie znalazła w środę czasu, aby to wyjaśnić. Tymczasem mieszkańcy okolicznych bloków niecierpliwie wyczekują jutra, bo jak mówią budowa jest dla nich naprawdę uciążliwa.

Czy budowę 6-piętrowego apartamentowca uda się ostatecznie zatrzymać? I co stanie się wtedy z rozpoczętą budową? Tego dowiemy się za kilka tygodni.

 

 

 

Joanna Orszulak/jgk

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Środa, 11 lipca 2018, 22:52

Ciężka sprawa, Majchrowski chce zabetonować Kraków i bardzo lubi deweloperów.

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 16:58

@Wer

Dużo, przecież zburzył fort i nic mu nie zrobili. Tutaj budował bez pozwolenia. Nie spodziewał się jednak, że mieszkańcy tak się zmobilizują, obnażą jego oszustwa i fizycznie się przeciwstawią.

Odpowiedz

To mówiłam Ja

Środa, 11 lipca 2018, 16:01

"Niedasie" - Krakowski wyrób regionalny może nie przyjmie się w Nowej Hucie! Brawo mieszkańcy!

Odpowiedz

Wer

Środa, 11 lipca 2018, 16:00

Widocznie inwestor za mało posmarował

Odpowiedz