|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Seria groźnych wypadków w Małopolsce. Jest ślisko i bardzo niebezpiecznie!

Bardzo niespokojny wieczór w Małopolsce. Doszło do kilku poważnych wypadków i kolizji. Kraksy miały miejsce między innymi w Kalwarii Zebrzydowskiej, Liszkach i Tęgoborzu. Niebezpieczne zdarzenie także na autostradzie A4 i na trasie olkuskiej w Bolesławiu.

fot. Dorota Czech

Zderzenie autobusu linii 229 i auta osobowego. Jedna osoba poważnie ranna

Najcięższy wypadek miał miejsce w Liszkach. Autobus MPK zderzył się z samochodem osobowym. Droga do Alwerni została zablokowana na czas działania służb.

Jak informuje rzecznik krakowskiego MPK, Marek Gancarczyk, żaden z pasażerów autobusu nie został ranny. Ucierpiała jednak kierująca osobówką. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by wyciągnąć ją z samochodu. Trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Autobusy zostały skierowane na objazd przez Piekary.

Czołowe zderzenie w Kalwarii Zebrzydowskiej. W autach uwięzieni ludzie

Tuż przed 18:00 w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej czołowo zderzyły się dwa samochody. Po wypadku strażacy musieli uwolnić dwie zaklinowane osoby. Trasa Kęty - Głogoczów była całkowicie zablokowana i tworzyły się tam długie korki. Teraz ruch odbywa się bez utrudnień.

Kolizje na drogach krajowych w Małopolsce

Na trasie olkuskiej w Bolesławiu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nikt nie został ranny, ale obowiązywał tam ruch wahadłowy. Przejazd jest już płynny.

Kolizja utrudniała też podróż trasą Brzesko - Nowy Sącz. W Tęgoborzu auto osobowe zderzyło się z samochodem dostawczym. Ruch odbywał się wahadłowo. Od 19:15 nie ma tam kłopotów.

Policja autostradowa informowała też o kolizji tuż przy węźle Rudno. Na nitce w stronę Rzeszowa samochód najechał na tył innego pojazdu. Rozbite auta nie blokują już pasów ruchu.

Synoptycy ostrzegają przed ujemną temperaturą. Drogi mogą pokryć się lodem

Drogowcy apelują o ostrożność. Temperatura spada, a drogi stają się bardzo śliskie. W krakowskim MPO dyżuruje 86 jednostek do walki z oblodzeniem na ulicach. Do wyjazdu są gotowe 24 solarki. Będą zabezpieczały mokre jezdnie przed zamarzaniem.

 

Mateusz Żmija

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0