|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolskę przykryła czapa smogu. Dobrze jest tylko na południu regionu

Mieszkańcy Krakowa z pewnością już to poczuli. Stolicę Małopolski od rana spowija smog. Najgorzej jest na alei Krasińskiego, gdzie stan powietrza jest zły. W innych częściach miasta jest niewiele lepiej. Wszędzie przekroczone są normy stężenia szkodliwych pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.

fot: Marek Lasyk

Spowita smogiem jest również Trzebinia. Jeszcze kilka godzin temu normy przekroczone były tam czterokrotnie, teraz już jednak zaczęła się tendencja spadkowa, ale stan powietrza jest ledwie dostateczny.

Czyste powietrze w tym momencie jest tylko na południu regionu - w Zakopanem, Nowym Targu i Nowym Sączu. 

 

 

 

RK/ko

40%
60%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 6

Krak

Środa, 15 listopada 2017, 10:17

Rano około siódmej była czapa z dymu nad Łęgiem.

Odpowiedz

Środa, 15 listopada 2017, 10:03

Ciekawe czy urzędasy nadal będą zrzucali winę na piece, a nie na samochody i ciasną zabudowę.

Odpowiedz

nosze_maske_antysmogowa

Środa, 15 listopada 2017, 09:30

Zakopane w tej chwili 168% PM10 Nowy Targ 128% PM 10%, Nowy Sącz 432% pm 2.5!!!!!!!!! To jest czyste powietrze? Ludzie sprawdzajcie mapę czujników Airly: tutaj: https://map.airly.eu/pl/ nie wierzcie co pisze radio Krk.

Odpowiedz

Krakus

Środa, 15 listopada 2017, 09:02

Mieszkańcy Krakowa już to poczuli ..... Mieszkam w Krakowie i codziennie sprawdzam monitoring zanieczyszczeń i gwarantuję wam że pierwsi co to poczuli to nie byli mieszkańcy Krakowa tylko tych wszystkich wiosek dookoła. Na Alejach trzech wieszczów indeks jakości powietrza to 102, a np Krzeszowice: 133, Zabierzów 113, Rybna 138. Tutaj gdzie mieszkam na Ruczaju (nie jest za wiele czujników) obecne zanieczyszczenie to 69. Dużo zależy od aktualnego kierunku wiatru.

Odpowiedz