|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

List gończy w sprawie zabójstwa sprzed 18 lat. Poszukiwany Paweł Kopacz z Dąbrowy Tarnowskiej

Na stronie małopolskiej policji ukazał się w czwartek list gończy za 46-letnim mężczyzną podejrzanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. List wydano w ramach śledztwa dotyczącego zabójstwa 17-letniej Iwony C. sprzed 18 lat.

fot: RK

W małopolskim zamiejscowym wydziale Prokuratury Krajowej, po przeprowadzeniu na początku października eksperymentu procesowego w Łęce Szczucińskiej i przesłuchaniu zgłaszających się kolejnych świadków środowiskowa "zmowa milczenia" została przełamana i sprawa zabójstwa nastolatki bliska jest zakończenia.

Zebrane materiały doprowadziły właśnie do wydania listu gończego za Pawłem Kopaczem z Dąbrowy Tarnowskiej. Widnieje na nim kwalifikacja mówiąca o zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem.

Paweł Kopacz - fot: ze strony Małopolskiej Policji

Iwona C. została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej ciało znalazł nazajutrz przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy świadek. Sekcja zwłok wskazała jako przyczynę śmierci uduszenie. Ponieważ bezpośrednio po zabójstwie nie udało się ustalić sprawcy, śledztwo po pewnym czasie zostało umorzone.

Obecnie śledztwo kontynuuje Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wraz z policjantami ze specjalnej grupy zajmującej się niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat - Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na początku października w Łęce Szczucińskiej przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem prokuratora, policji, biegłego oraz Żandarmerii Wojskowej, która użyczyła m.in. drona do skanowania terenu oraz naziemnego sprzętu do mapowania miejsc zdarzeń 3D (e-SURV). Równocześnie z eksperymentem przesłuchiwano świadków i prowadzono inne działania. Śledczy zabezpieczyli drut, którego fragment mógł posłużyć do uduszenia ofiary.

Czynności były również prowadzone przez kilka zespołów równolegle, nie tylko na terenie gminy Szczucin.

Jak informował wówczas naczelnik małopolskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie prok. Piotr Krupiński, uzyskane dane, uprzednio uzyskana opinia Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie i zgromadzone dowody dały podstawę do zmiany kwalifikacji prawnej czynu na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do tej pory policja i prokuratura, analizując zgromadzony materiał dowodowy, ustaliła też, że z zabójstwem Iwony C. bezpośredni związek ma zaginięcie i śmierć innego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna ten, w styczniu 1999 r. bezpośrednio po emisji programu kryminalnego, w którym omawiane było zabójstwo nastolatki, miał opowiadać, że zna sprawcę. Następnego dnia zniknął. Jego zwłoki zostały znalezione po kilku miesiącach w Wiśle, kilkanaście kilometrów poniżej Łęki Szczucińskiej.

PAP/bp

98%
2%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 57

Ewa

Czwartek, 12 stycznia 2017, 21:40

Gazety austriackie rozpisuja sie na temat tego zatrzymania i podaja, ze sprawca jest siostrzencem bylej pani minister. Sprawca klamie? Wedlug niego to dlatego doszlo dopiero teraz do jego zatrzymania, gdyz ciocia trzymala przez cale te lata nad nim reke ochronna.

Odpowiedz

ja

Sobota, 7 stycznia 2017, 13:04

@SMACZNY- P....

który? czy możesz napisać albo podpowiedzieć ? czy to Pan, który był rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i ponoć Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego w Dąbrowie Tarnowskiej ???? Pan Bogusław "Smaczny" , o którym internauci już wspominają na wszystkich forach od kilku dni ???? Czy ten Pan "Smaczny" też mówił do mediów na temat samobójstwa policjanta ze Szczucina bo chyba sam prowadził śledztwo w Komendzie w Dąbrowie Tarnowskiej razem z prokuratorem Andrzejem Lewandowskim - byłym Prokuratorem Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej (Andrzej Lewnadowski był też szefem prokuratury w czasie gdy prokurator Włodzimierz Kumorowski prowadził śledztwo dt. zabójstwa Iwony Cygan w latach 1998-1999r.) ... dzis obaj prokuratorzy są w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie a pan "Smaczny" to chyba dalej w Dąbrowie w Policji jest.... Czy to tego Pana "Smacznego" masz na myśli ???? z góry dziekuję bardzo !!!

Odpowiedz

SMACZNY- P....

Czwartek, 5 stycznia 2017, 23:30

@ALE BAGNO

Z tymi wszystkimi zdarzeniami co Piszesz ma związek jeden Policjant który był "szychą w D.T a pochodzi z Wójciny

Odpowiedz

DAREK

Czwartek, 5 stycznia 2017, 17:38

@wieprz

ŚWIĘTE SŁOWA

Odpowiedz

000

Środa, 4 stycznia 2017, 18:48

ZA WSZYSTKICH W TEJ SPRAWIE POWINNI SIĘ WZIĄŚĆ

Odpowiedz

wieprz

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 23:33

zgnijesz w pace grubasie, tłusty odyńcu !!

Odpowiedz

Marta

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 23:01

@kili

Fałszywe zeznania?

Odpowiedz

axel1979

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 15:46

@Marta

Podejrzany moja droga a nie oskarżony jak już.oskarżonym się jest po wniesieniu aktu oskarżenia przez Prokurature do Sadu.Krzyczysz a nie masz pojęcia na jaki temat.

Odpowiedz

ttttt

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 08:07

wreszcie

Odpowiedz

gość

Niedziela, 1 stycznia 2017, 12:26

Prokurator Włodzimierz KUMOROWSKI z Dąbrowy Tarnowskiej dziś Zastępca Prokuratora Okręgowego w Tarnowie powinien wyjaśnić w jakich okolicznościach z postępowania pod jego nadzorem zniknęły dowody (dowód kluczowy: ubrania Iwony C. w których została zamordowana) i kim był policjant, który je wydał (nazwisko policjanta). Panie prokuratorze KUMOROWSKI gdzie są te dowody? Czy Pan to chociaż starał się wyjaśnić ? Policja pracuje pod nadzorem prokuratora... więc czy Pan nadzorował Policję i wyciągał konsekwencje za uchybienia ? Pani prokurator Dorota FILIPEK-MAREK: jak nazywa się biegły/biegła, która uznała świadków za niewiarygodnych??? Dlaczego Pani odsunęła Archiwum X od tej sprawy ??? Panie Prokuratorze ARTUR WRONA były Prokuratorze Apelacyjny w Krakowie - czy Pan nadzorował Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, jeśli tak to jak ??? Wykonujecie Państwo zawód zaufania społecznego - czy można Wam ufać ??? Jeśli tak, to jak ???

Odpowiedz

Sobota, 31 grudnia 2016, 20:00

@Policja

dobrze wiedza gdzie jest tylko go lapna tak zeby przy tym jeszcze troche smiechu bylo i potem wlula to w niego i kasa leci sprawa rozwiazana

Odpowiedz

ulubiony

Sobota, 31 grudnia 2016, 16:23

@pawel kopacz

ale ja mam, zabiles ja,ciekawe co Twoje dzieci teraz czuja wiedzac ze ich ojciec jest morderca,pewnie juz jestes w drodze do Szwajcarii... bo to tylko Cie ratuje,mysle ze ktos sie domysli gdzie mozesz byc jak przeczyta to co pisze,

Odpowiedz

Bbb

Sobota, 31 grudnia 2016, 15:53

O

Odpowiedz

Alex

Sobota, 31 grudnia 2016, 12:30

@kili

Falszywe zeznania!!!

Odpowiedz

pawel kopacz

Sobota, 31 grudnia 2016, 11:34

szanowna Pani Krawczyk prosze nie publikowac mojego zdjecia i nie wypowiadac sie w tej sprwie ktorej nie ma Pani zielonego pojecia

Odpowiedz

Sobota, 31 grudnia 2016, 11:29

@Juz tam jada

Dokładnie, ale telefon też wyłączył.

Odpowiedz

Sobota, 31 grudnia 2016, 09:47

o

Odpowiedz

walerina

Sobota, 31 grudnia 2016, 09:44

to byly swnie szczuciskie

Odpowiedz

Juz tam jada

Sobota, 31 grudnia 2016, 02:02

Bischoffgasse 9 1120 Vienna Austria Taki adres mozna znalesc w google

Odpowiedz

olo

Sobota, 31 grudnia 2016, 01:31

Komandos ukrywa sie w Chicago.

Odpowiedz