|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wychowanek Wisły wypunktował Słoniki

Pogoń Szczecin zrobiła kolejny duży krok w walce u utrzymanie się w piłkarskiej ekstraklasie. Po raz drugi w ciągu miesiąca pokonała Bruk-Bet Termalikę. Tym razem 2:0. Sytuacja gości z Niecieczy staje się coraz trudniejsza.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Miesiąc wcześniej te same zespoły spotkały się w Niecieczy. Wówczas portowcy wygrali 4:2, a za przynajmniej dwa gole sporą winę poniósł Jan Mucha. Słowacki bramkarz stracił miejsce w wyjściowej jedenastce, a jego zmiennik Dariusz Trela spisuje się znacznie lepiej.

W Szczecinie od początku miał sporo pracy. Jednak pierwszy celny strzał oddali goście, gdy po rzucie rożnym główką uderzał kapitan Bruk-Betu Mateusz Kupczyk. Strzał był lekki i Łukasz Załuska pewnie chwycił. Pięć minut później kopią tej akcji pod drugą bramką popisali się Tomasz Hołota i Trela. Za chwilę Roman Gergel ponownie sprawdził formę Załuski.

W 22. minucie najlepszą sytuację w pierwszej części zmarnował Adam Frączczak, który mając przed sobą tylko Trelę uderzył zza pola karnego obok słupka. Osiem minut później Adam Buksa główkował na bramkę Treli z piątego metra, ale na tyle lekko, że bramkarz Słoni zdołał przenieś piłkę nad poprzeczkę.

Tuż po przerwie gospodarze w ciągu pięciu minut ustawili sobie spotkanie. Najpierw w 51. minucie objęli prowadzenie. Akcję prawym skrzydłem rozpoczął Spas Delew, który podał prostopadle do Kamila Drygasa, a centrę tego drugiego uderzeniem głową na swoją premierową bramkę w barwach Pogoni zamienił Adam Buksa.

Chwilę później było już 2:0 i ponownie akcja poszła prawą stroną. Tym razem centrował Cornel Rapa, a Buksa znów główkował do siatki.

To sprawiło, że próbująca zaatakować drużyna gości odkryła się w defensywie, co mogło skutkować jeszcze kilkoma bramkami dla Pogoni, ale napastnicy hurtowo marnowali dogodne sytuacje. Brylowali wprowadzeni na boisko Łukasz Zwoliński i Dawid Błanik. Swoje zmarnowane sytuacje dołożył też Frączczak, a pecha miał Ricardo Nunes, którego centra z rzutu wolnego zatrzymała się na słupku. Toteż wynik nie zmienił się już do końca meczu.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Adam Buksa (51-głową), 2:0 Adam Buksa (55-głową).

PAP/AD

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0