A
A

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:2 (1:2)

Odważna, ofensywna gra krakowian, ale zwycięstwa nie było ...

Kataloński trener Białej Gwiazdy wyznaje zasadę: do zdobycie w tych rozgrywkach jest jeszcze 21 punktów. I nie można ułatwiać życia rywalom. To nie jest czas eksperymentów i sprawdzianów. Stąd dzisiaj zaskoczenia w ustawieniu jedenastki wiślackiej nie było. W bramce Cuesta. Przed nim Vélez i Arsenić, po bokach Palčič i Bartkowski. Dalej: Mitrović, Cywka, Llonch oraz Halilović, Carlitos i Jesus Imaz.

Pierwsze minuty meczu, to odważne akcje krakowian, ale niemiecki bramkarz Wisły Płock Thomas Dähne jest na posterunku. W 12 minucie „Biała Gwiazda” wychodzi na prowadzenie. Faulowany Cralitos – sam wykonawcą rzutu wolnego. Bardzo dobrze zagrana piłka w pole karne i najbliższej odległości piłkę do siatki kieruje Jakub Bartkowski!

W 20. minucie Bartkowski znów w roli głównej, ale tym razem we własnym polu karnym blokuje ciałem strzał Michalaka. Dwie minuty później znów światełko ostrzegawcze pod bramką Cuesty. Kante umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się przewinienia Łukowskiego... Co się odwlecze, to nie uciecze. 24 minuta daje drużynie z Płocka remis.. Głową – po wrzuceniu piłki z auto bocznego gola strzela... Alan Uryga.

Mija 8 minut i krakowianie wracają na prowadzenie. Bardzo dobrze rozegrana, zespołowa akcja „Białej Gwiazdy” zakończona podaniem Jesusa Imaza do Halilovica i ten pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy. W 43 minucie znakomicie głową strzelał Velez, ale broni bramkarz.

Druga połowa zaczyna się dla krakowian fatalnie. Po 30 sekundach jest znów remis. Tym razem Cywka przecina dośrodkowanie Michalaka tak niefortunnie, że piłka tuż przy słupku trafia do bramki. Bliscy ponownego wyjścia na prowadzenie byli podopieczni trenera Carillo w 74 minucie. W jednej akcji oddali cztery strzały na bramkę rywala. Efektu jednak nie było. 5 minut później podobna sytuacja była w polu karnym krakowian! W 86 minucie krakowian ratuje słupek...

Joan Carrillo (trener Wisły Kraków): "To było ciekawe spotkanie. Prowadziliśmy, ale na początku drugiej połowy straciliśmy szybko bramkę, dość niefortunnie, po wyjściu z szatni. Mimo tego, cały czas staraliśmy się pokazywać dobrą grę, zgodną z naszą filozofią, iść do przodu, szukać swoich szans. Przeciwnik starał się stwarzać sobie okazje. Szkoda, że ostatecznie nie wykorzystaliśmy stworzonych sytuacji i nie wywieźliśmy z Płocka kompletu punktów".

Jerzy Brzęczek (trener Wisły Płock): "W szczególności w drugiej połowie w naszym wykonaniu to było bardzo dobre spotkanie. Gratuluję chłopakom, że to co sobie powiedzieliśmy w przerwie, to poprawiliśmy, a te błędy, które popełnialiśmy w pierwszej połowie pozwalały gościom na rozgrywanie piłki. Zbyt późno wyskakiwaliśmy do przeciwników i to powodowało, że mieliśmy problemy z dostosowaniem się do gry przeciwnika".

0:1 Jakub Bartkowski (12), 1:1 Alan Uryga (24-głową), 1:2 Tibor Halilovic (32), 2:2 Tomasz Cywka (46-samobójcza).

Żółta kartka - Wisła Płock: Alan Uryga, Semir Stilic. Wisła Kraków: Pol Llonch, Jesus Imaz, Jakub Bartkowski, Fran Velez.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Alan Uryga, Adam Dźwigała, Damian Byrtek, Arkadiusz Reca - Giorgi Merebaszwili (15. Jakub Łukowski), Dominik Furman, Damian Szymański, Konrad Michalak, Semir Stilic (75. Damian Rasak) - Jose Kante.

Wisła Kraków: Julian Cuesta - Matej Palcic, Fran Velez, Zoran Arsenic, Jakub Bartkowski - Nikola Mitrovic (76. Petar Brlek), Tomasz Cywka, Pol Llonch - Tibor Halilovic (84. Rafał Boguski), Carlitos, Jesus Imaz (88. Patryk Małecki).