|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wisła Płock na drodze Białej Gwiazdy

Paweł Brożek wznowi treningi z Wisłą Kraków, ale w meczu z Wisłą Płock jeszcze nie zagra. A spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisja meczu w sportowym kanale internetowym Radia Kraków, także w smartfonach, oraz w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+

fot. arch. RK

Dziś piłkarze Wisły Kraków w meczu czwartej kolejki ekstraklasy gościć będą swoją imienniczkę z Płocka. "Chcemy się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Jagiellonią" – mówi trener "Białej Gwiazdy" Maciej Stolarczyk.

Wisła Kraków zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W poprzedniej kolejce przegrała 0:1 z Jagiellonią w Białymstoku, a duży wpływ na taki wynik miała czerwona kartka, jaką w 57. minucie otrzymał bramkarz Michał Buchalik.

"Bardzo chcemy się zrehabilitować za mecz w Białymstoku. Uważam, że nie powinniśmy stracić tam punktów, ale wszystko złożyło się bardzo nieszczęśliwie. Praktycznie w tym samym czasie nasz bramkarz dostał czerwona kartkę i rywale strzelili gola. W osłabieniu trudno było odrobić stratę, ale uważam też, że powinniśmy stworzyć sobie więcej okazji bramkowych" – ocenił Stolarczyk.

Sytuacja kadrowa krakowskiego zespołu uległa zdecydowanej poprawie. Do treningów z drużyną dołączył już ostatni kontuzjowany zawodnik – pomocnik Tibor Halilovic. Jednak on oraz obrońcy Zoran Arsenic i Matej Palcic nie będą jeszcze brani pod uwagę przy ustalaniu 18-osobowej kadry.

Wisła z Płocka zaczęła sezon w gorszym stylu. Zespół prowadzony przez Dariusz Dźwigałę wywalczył do tej pory tylko punkt i zajmuje 14. miejsce.

"W każdym z trzech meczów nie zasłużyli na stratę punktów, zwłaszcza wyniki spotkań z Górnikiem Zabrze i Lechem Poznań mogły być inne. Wisła Płock to doświadczony zespół, który też będzie bardzo chciał się zrehabilitować za ostanie niepowodzenia. Są tam zawodnicy, którzy potrafią "zrobić różnicę" na boisku, jak choćby Semir Stilic. Poprzedni sezon pokazał, że ta drużyna ma spore możliwości" – nie ma wątpliwości Stolarczyk.

Szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" w każdym trzech meczów tego sezonu wystawiał do gry taką samą "jedenastkę". Teraz nie chciał zdradzić czy w piątek dokona jakiś korekt.

"Wszyscy zawodnicy są głodni gry i każdy z nich dostanie swoją szansę. Kamil Wojtkowski i Martin Kostal dają mi argumenty, aby wystawić ich w pierwszym składzie. A jak będzie? Zapraszam na mecz i wtedy wszyscy się przekonają" – powiedział.

Spotkanie rozpocznie się w Krakowie o godz. 20.30. Transmisja meczu w sportowym kanale internetowym Radia Kraków, także w smartfonach, oraz w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+

PAP/MS/RK

75%
25%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0