Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Jakuba Majerskiego. Pływak z Krakowa na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires zdobył wraz z kolegami w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym brązowy medal. To zapewniło mu 44% głosów. Drugie miejsce dla Rafała Sonika, który ukończył Rajd Maroka na drugim miejscu i tym samym wywalczył "srebro" Pucharu Świata. Kierowca quada dostał 31% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 25% głosów - znalazł się piłkarz Podhala Nowy Targ, Damian Mrówka.

Jakub Majerski - pływak reprezentujący UKS SMS Galicja Kraków na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires zdobył wraz z kolegami w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym brązowy medal. Sztafeta, w której płynęli także Jan Kałusowski, Jakub Kraska oraz Bartłomiej Koziełko przegrała tylko z Rosjanami i Chińczykami. W dodatku to piękny prezent dla krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Grochowskiej obchodzącej jubileusz 40-lecia.

Damian Mrówka - dzięki jego bramce Podhale Nowy Targ wygrało na wyjeździe trzecioligowe derby Małopolski z Hutnikiem 1:0. To jedenasty kolejny mecz bez porażki nowotarżan w tegorocznych rozgrywkach.

Rafał Sonik - ukończył Rajd Maroka na drugim miejscu i tym samym wywalczył "srebro" Pucharu Świata FIM oraz Puchar Świata Weteranów 2018. Na mecie Rajdu Maroka krakowianin poza zdobytymi trofeami miał jeszcze jeden powód, by czuć satysfakcję. Zwycięzca rajdu i zdobywca Pucharu Świata, Aleksander Maksimow, miałby ogromne problemy z dotarciem do mety, gdyby nie fragment ramy, który dzień wcześniej dostał od Polaka.