A

Daria Paszek Sportowcem Tygodnia

Sprawdź wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca ubiegłego tygodnia.

fot: pixabay

Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Darii Paszek, najlepszej zawodniczki Proximy Kraków w meczu z PTPS Piła. Na siatkarkę z Krakowa zagłosowało 42% osób. Drugie miejsce dla Aleksandry Zamachowskiej, młodzieżowej mistrzyni Europy w szpadzie. Zawodniczka Wisły zdobyła 32% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 26% głosów uplasował się Kamil Stoch.

Aleksandra Zamachowska (TS Wisła Kraków) - została w Erywaniu młodzieżową (w kategorii do lat 23) mistrzynią Europy w szpadzie. W finale pokonała Włoszkę Robertę Marzani 11:9. To jej drugie złoto w imprezie tej rangi. W 2016 roku była najlepsza w Płowdiw.

Kamil Stoch - przekazał swojemu sztabowi szkoleniowemu całą nagrodę czyli 120 tys. złotych jaką otrzymał za złoty medal zdobyty na dużej skoczni podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Daria Paszek - wybrana MVP czyli najlepszą zawodniczką spotkania pomiędzy PTPS-em Piła a Treflem Proximą Kraków, spotkania zakończonego wygraną krakowianek 3-0 w poszczególnych setach do (18,20,25).