|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sonik przejdzie operację po powrocie do Polski

Rafał Sonik, który z powodu złamania kości podudzia wycofał się z Rajdu Dakar i przebywa w szpitalu w Limie, w najbliższych dniach wróci do Polski. W kraju czeka go operacja.

Polski kierowca, triumfator Dakaru w 2015 roku, na piątym etapie spadł z wydmy razem z quadem i doznał kontuzji nogi. Wprawdzie dojechał do mety w Arequipie z 10. czasem, ale badania w ambulatorium na biwaku wykazały złamanie kości strzałkowej i piszczelowej. Samolotem medycznym przetransportowany został do szpitala w stolicy Peru.

Sonik kontaktował się już z chirurgiem Mariuszem Bonczarem, który wcześniej leczył jego kontuzje. Wie, że w Polsce czeka go operacja, ale nie traci optymizmu. "Najważniejsze, że będę mógł wrócić na quada. Nie wiem jeszcze kiedy, ale już się nie mogę doczekać" - podkreślił.

Krakowianin dodał, że jednym z powodów jego wypadku było to, że wbrew zwyczajowi organizatorzy postanowili wcześniej puścić na trasę samochody i ciężarówki, które w wydmowym piasku utworzyły niebezpieczne dla lżejszych pojazdów koleiny. Jak jednak dodał, jest doświadczonym kierowcą i jadąc na swój 10. Dakar liczył się z takimi niespodziankami. "Tutaj się wszystko może zdarzyć. Taki po prostu jest Dakar" - zaznaczył.

Trasę rajdu nadal będzie przemierzał wóz techniczny zespołu Sonika, który będzie wspierał drugiego polskiego kierowcę quada Kamila Wiśniewskiego.

Trasa rajdu liczy blisko dziewięć tysięcy kilometrów przez Peru, Boliwię i Argentynę. W najbardziej wymagającej imprezie w świecie motosportu wystartowało ponad pół tysiąca uczestników. Kilkudziesięciu kierowców już się wycofało. W tej chwili najwyżej notowanym Polakiem jest Szymon Gospodarczyk z Jordanowa, pilot kierowcy terenowego pojazdy użytkowego Claude'a Fourniera. Francusko - polska załoga zajmuje obecnie piąte miejsce, w klasyfikacji kierowców samochodów Jakub Przygoński jest ósmy, natomiast wśród motocyklistów 67. jest krakowski motocyklista Paweł Stasiaczek. 

PAP/MS/RK

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0