0,09 sekundy zabrakło Aleksandrze Król, aby awansować do ćwierćfinału pierwszego w tym sezonie snowboardowego, równoległego slalomu giganta zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata. Taką różnicą 28-letnia nowotarżanka przegrała we włoskiej Carezzie ze Szwajcarką Julie Zogg, szóstą zawodniczką w tej specjalności w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Zawody wygrała Włoszka Nadya Ochner, która w finale pokonała mistrzynie olimpijską Czeszkę Ester Ledecką.. Do dzisiejszej rywalizacji przystąpiło pięcioro zakopiańczyków, ale pierwsze pucharowe punkty zdobyła tylko Król, ostatecznie sklasyfikowana na 11. pozycji.  Pozostali podopieczni trenera Piotra Skowrońskiego nie przebrnęli przez pierwszą eliminację.