W pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do tegorocznych rozgrywek w Lotto Ekstraklasie piłkarze Cracovii zremisowali w Mielcu z I-ligową Stalą 1:1, do przerwy przegrywając 0:1. Gola dla gospodarzy sparingu zdobył w 28 minucie Josip Šoljić, a wyrównała w 54 minucie Filip Piszczek. W podstawowym składzie pojawił się nowo pozyskany, rumuński skrzydłowy Sergiu Hanca, a w II połowie wszedł na boisko drugi z najnowszych nabytków Cracovii – serbaski napastnik Bojan Čečarić. W sumie trener Michał Probierz sprawdzał dyspozycję 23 piłkarzy, którzy jutro wylatują na zgrupowanie do tureckiego uzdrowiska Belek. Tam drużyna będzie przebywać do 3 lutego i w tym czasie rozegra cztery sparingi. 24 stycznia – rywalem będzie duński zespół Vejle BK, 26 stycznia „Pasy” zagrają z czeczeńskim Achmatem Grozny, 31 stycznia z Partizanem Belgrad, a na koniec, 2 lutego ze słowackim MFK Rużomberok.

Stal Mielec – Cracovia 1:1 (1:0)

Skład Cracovii: Michal Peškovič (46 Krystian Stępniowski) - Cornel Râpă (46 Diego Ferraresso), Ołeksij Dytiatjew (46 Michał Helik), Jakub Serafin (46 Niko Datković), Michal Sipľak (46 Kamil Pestka) - Sergiu Hanca (46 Sebastian Strózik; 86 Daniel Pik), Damian Dąbrowski (46 Milan Dimun), Sylwester Lusiusz (46 Janusz Gol), Marcin Budziński (46 Javi Hernández), Mateusz Wdowiak (46 Bojan Čečarić) - Airam Cabrera (46 Filip Piszczek).