Po sensacyjnym zwycięstwie w półfinale nad Ciarko Sanok, krakowianie mieli rozbudzone apetyty na odzyskanie mistrzowskiego tytułu. Aby tego dokonać muszą pokonać w rywalizacji do czterech zwycięstw drugi zespół rundy zasadniczej PLH - JKH GKS Jastrzębie. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Jastrzębiu, po emocjonującym meczu podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka wygrali 3-2 i w rywalizacji play-off objęli prowadzenie 1-0.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Cracovii. Już w 10 minucie po strzale Michała Piotrowskiego Pasy objęły prowadzenie. Zaraz na początku drugiej tercji był już remis. Krążek w bramce Rafała Radziszewskiego umieścił Richard Kral. Krakowianie się jedna tym nie podłamali i w 31 minucie, za sprawą Sebastiana Kowalówki ponownie wyszli na prowadzenie. Co więcej, 3 minuty później było już 3-1 po golu Artura Zielińskiego. Na tym jednak nie skończyło się strzelanie w II tercji. W 36 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Strzelcem w tej sytuacji był Maciej Urbanowicz.

Trzecia tercja nie przyniosła żadnych goli, dzięki czemu Cracovia wygrała w Jastrzębiu 3-2. Kolejne dwa spotkania zostaną w Krakowie w środę oraz w czwartek.