Po bardzo mądrze rozegranym w obronie spotkaniu Pasy wygrywają trzeci raz w finale i drugi na własnym lodzie. Cracovia stoi teraz przed znakomitą okazją na wywalczenie dziesiątego w historii Mistrzostwa Polski, bo wystarczy, że wygra choć raz w Jastrzębiu gdzie teraz na dwa dni przenosi się rywalizacja.

Dzisiejsze spotkanie krakowianie wygrali solidną grą w defensywie. Podopieczni trenera Rudolfa Rohacka po strzeleniu drugiej bramki cofnęli się na własną tercję w oczekiwaniu na błędy rywala, który z każdą minutą grał bardziej nerwowo. Jak okazało się ta taktyka szybko przyniosła skutki,bo ataki rywala albo rozbijali obrońcy, albo jak zwykle bezbłędnie bronił Rafał Radziszewski.

Wspomniane błędy przyszły w końcówkach drugiej i trzeciej tercji, a bezlitośnie wykorzystali je czescy napastnicy Pasów- Josef Fojtik i Patrik Valcak dając krakowianom jakże cenne zwycięstwo.

Kropkę nad "i" Cracovia spróbuje postawić już w najbliższa niedzielę w Jastrzębiu. Tam też rozegrany zostanie ewentualny mecz nr 5. Na naszej stronie ponownie śledzić będzie można relację tekstową oraz posłuchać pełnej transmisji spotkania finałowego.

4-1 P.Valcak (A.Kowalowka-L.Laszkiewicz) 58:00

Skład Cracovii: Radziszewski- Dudas, Besch, L.Laszkiewicz, S.Kowalówka, D. Laszkiewicz -A.Kowalówka, Noworyta, Dvorak, Valcak, Fojtik - Zieliński,Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kosteck

Skład Jastrzębi: Kosowski- Zatko, Gorny, Danieluk, Lipina, Kral - Mateusz Rompkowski, Karlicek, Urbanowicz, Prochazka, Kapica - Bryk, Labryga, Bordowski, Słodczyk, Zdenek - Dąbkowski, Pastryk, Kogut, Maciej Rompkowski,Marzec

III Tercja:

60 KONIEC MECZU! Cracovia wygrywa i prowadzi w finale już 3-0

'59 GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Valcak wybiegł po podaniu obrońcy na sam na sam" z Kosowskim i wykorzystał pewnie znakomitą okazję ! Cracovia tego meczu już nie przegra!

'56 Interwencja Radziszewkiego po strzale Dabkowkiego. Golkiper Pasów sięgnął gumę krańcem parkana

'55 W rewanżu kontruje Cracovia. Kowalówka obiegł bramke , ale nie dał rady celnie odegrać kolegom

'54 Mocne uderzenie Bordowskiego broni "Radzik"! 6 minut do ostatniego gwizdka sędziego!!

'52 Valcak podaje na prawą stronę do Fojtika, a ten potężnym strzałem z dystansu usiłował pokonać Kosowskiego! Bramkarz jastrzębian broni efektownym szpagatem

'51 Gramy już w komplecie! Nie wykorzystują ogromnej okazji krakowianie!

'50 Zatko już na lodzie, Cracovia gra tak, jakby nie chciała strzelić bramki, ataki w podwójnej przewadze spokojnie rozbijali defensorzy JKH,

'49 Pasy zagrają 5 na 3! Za opóźnianie gry ukarany został Bryk. W takiej przewadze krakowianie będą przez ponad minutę!

'48 Gramy teraz w przewadze! Ukarany Zatko

'45 Fojtik podawał pod bramkę do Dvoraka, a ten stojąc przed samym bramkarzem uderzył właśnie prosto w niego. Chwilę później kontra JKH. Uderzał Zdenek, który wjechał do tercji, uderzył bez przyjęcia, ale Radziszewski nie takie strzały już bronił.

'43 Ofensywna akcja Chmielewskiego, który bardzo długo utrzymywał się przy krążku, ostatecznie oddając strzał z niebieskiej linii tuż przy spojeniu poprzeczki i słupka

'42 Pasy konsekwentnie czekają w obronie na błędy rywali, wiedząc, że taka taktyka wcześniej przyniosła dwie bramki.

'41 Zaczynamy trzecią tercję, która może być ostatnią w tym sezonie na lodowisku w Krakowie

II Tercja:

40- Koniec drugiej tercji! Cracovia po bardzo mądrej taktycznie grze zdobywa kolejną bramkę i przed ostatnią częścią gry prowadzi już dwoma bramkami

'39 Kolejna okazja strzelca ostatniej bramki dla Cracovii! Tym razem broni jednak bramkarz gości

'38 GOOOOOOOOOOOL! Valcak wygrał wznowienie, zagrał do tyłu, a "z klepy" uderzył Fojtik! Bez szans był zasłonięty bramkarz JKH!

'37 Krakowianie nadal w odwrocie czekają na kontrę po błedach rywali. Swoje okazję w takich sytuacjach mieli Valcak i Fojtik, ale w obu sytuacjach pewnie bronił Kosowski

'35 Fenomenalnie broni Radziszewski! Po strzale Krala krążek "zatańczył" po barku golkipera Pasów , który jednak zdołał strącić go na ziemię i "przymrozić" do lodu

'34 Mateusz Rompkowski uderzał z niebieskiej linii, ale "Radzik" bez większych problemów broni jego strzał.

'33 Cracovia cofnęła się teraz na własną tercję czekając na błedy rywala i szanse z kontry

'31 Piotrowski zagrał do Chmielewskiego, ale strzał w okienko tego drugiego, pewnie broni nasz reprezentacyjny golkiper

'29 Kolejna dogodna okazja Pasów- do Leszka Laszkiewicza podawał jego starszy brat Daniel, ale stojąc przed samym bramkarzem, przeniósł gumę nad bramkę

'28 Sebastian Kowalówka urwał się obrońcom, ale zamiast strzelać... oddał krążek Kosowskiemu.

'26 Dobrze prawą stroną wyszedł Rutkowski, dograł do Chmielewskego, któremu zabrakło kilku centymetrów, żeby oddać strzał na bramkę GKS-u.

'25 Kolejna dobra akcja braci Laszkiewiczów i Sebastiana Kowalówki- strzał tego ostatniego z najwyższym trudem broni Kamil Kosowski

'23 Z kontrą wyszli zawodnicy Jastrzębi. ładnie po zejściu z prawej strony strzelał Bordowski, ale trafił w Radziszewskiego.

'22 Od samego początku przy krążku Pasy, goście wybijają krążek przed siebie . Teraz strzelał po dłuższym słupku Fojtik, ale instynktownie interweniował Kosowski

'21 Hokeiści już na lodzie-rozpoczynamy drugą tercję!

I Tercja:

20- Koniec pierwszej tercji, na prowadzeniu Cracovia!

'20 Ostatnie sekundy , okazję miał Danieluk, ale dwukrotnie świetnie bronił Radziszewski

'19 19 min. - Uderzenie Bryka, wyłapuje Radziszewski!

'16 GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 2-1! Ni to strzał- ni wrzucenie krążka przez Bescha przecina Rompkowski i pakuje gumę do własnej siatki! Bramka jednak zapisuje się na konto Francuza.

'15 Obrońca Jastrzębia Miroslav Zatko osłabia swój zespół i Pasy zagrają przez 2 minuty w przewadze

'13 Cracovia w doskonałej okazji na ponowne objęcie prowadzenia, Cieslicki podawał do Kmiecika, ale ten nie dał rady umieścić gumy w bramce JKH

'12 GOL! Błyskawiczna odpowiedź Jastrzębi!

'11 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Sebastian Kowalówka pokonuje Kamila Kosowskiego. Znakomite podanie Martina Dudasa

'9 Valcak podawał do Fojtika, a ten strzalem "z klepy" uderzył niesygnalizowanie w słupek! Sędzia sprawdza teraz na zapisie wideo, czy krążek jednak nie wpadł do siatki Jastrzębi

'8 Hokejowe szachy na lodowisku w Krakowie. Oba zespoły boja się otworzyć, choć optyczną przewagę z każdą upływającą minutą zyskują hokeiści Cracovii.

'6 Pomyłka doświadczonego Krala i z kontrą wychodzą hokeiści Pasów. Chmielewski w doskonałej okazji źle podał w kierunku Piotrowskiego.

'5 Trzy razy trójką atakowali krakowianie, ale Kosowski nie dał się pokonać ani Valcakovi, ani Fojtikowi

'3 Kara tym razem dla zawodników "Pasów". Do boksu zjeżdzą Martin Dudas

'3 Pasy nie wykorzystały okazji grając w przewadze i GKS gra już w komplecie

'1 Kara za przeszkadzanie dla Kamila Górnego. Cracovia od pierwszych minut gra w przewadze

18:31 Przygasły już światła na hali przy ul. Siedleckiego w Krakowie , a na lodzie, w dziecięcej eskorcie pojawiają się hokeiści obu zespołów

18:26 Finał rozgrywany jest do czterech zwycięstw. Jeśli dziś Cracovia wygra, kropkę nad "i" spróbuje postawić w Jastrzębiu,tam bowiem przeniesie się rywalizacja już w niedzielę.

18:18 Obie drużyny wystąpią dziś w tych samych składach, w jakich grały wczoraj. Na lodzie od pierwszych minut zobaczymy więc kapitana Cracovii Daniela Laszkiewicza, który wczoraj ucierpał w ostatnich minutach meczu