Zwycięstwo w wyjazdowym meczu przyszło "Mineralnym" dość łatwo , mimo, że podopieczne Bogdana Serwińskiego musiały oddać rywalkom wyższość w drugim secie. Tę partie Małopolanki przegrały 25-17 i przez chwilę wydawało się, że Pałac ma jeszcze szanse na nawiązanie walki z wciąż aktualnymi wicemistrzyniami Polski. W kolejnych partiach siatkarki z Muszyny grały jednak bardzo pewnie, ostatecznie wygrywając następne sety do 19 i 14.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zawodniczki Muszynianki awansowały do strefy medalowej ORLEN Ligi. W półfinałowym spotkaniu zagrają ze zwycięzcą pary PTPS Piła- Atom Trefl Sopot.

Pałac Bydgoszcz 1 - 3 Bank BPS Muszynianka Fakro
(21-25, 25-17,19-25,14-25)

Skład Muszynianki: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena
Skład Pałacu: Schulz, Martinez, Mazurek, Liliom, Grejman, Adams, Mucha, Głaz, Krzywicka, Czyżnielewska, Sosnowska, Biedziak, Walczak, Szostak