Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna awansowały do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski, zwyciężając we własnej hali Atom Trefl Sopot 3:2. Pierwszego seta gospodynie wygrały dość łatwo do 19. O wiele trudniej było o inicjatywę w secie drugim. W konsekwencji oddany set do 23 po 28 minutach walki.Po wyrównanym poczatku trzeciego seta (do stanu 8:8) gospodynie tracą kolejno cztery punkty. W końcówce seta Atom Trefl potrzebował czterech piłek setowych, ale dopiął swego. W IV secie gospodynie, przy stanie 13:13 włączają piąty bieg. Zdobywają 6 kolejnych punktów. Wygraną do 16. doprowadzają do seta piątego. W nim musiały bronić czterech(!) piłek meczowych, by to do nich usmiechnęło się szczęście.

Polskie Cukier Muszynianka Muszyna -Atom Trefl Sopot 3:2 (19,-23,-22,16,16)

W grze o półfinał podopieczne trenera Ryszarda Litwina 1 lutego zagrają z Budowlanymi Łódź

Sztuka nie udała się I-ligowemu zespołowi WTS Solna Wieliczka. Druzyna z Wieliczki musiała uznać wyższość czwartego obecnie zespołu Orlen Ligi - Debelopresu Rzeszów, który wygrał   . Siatkarki z Wieliczki postawiły jednak poprzeczkę wysoko. Nie zraziły się sześciopuntowym prowadzeniem rzeszowianek w I secie (4:10), doprowadziły do wyrównania i potrafiły nawet wyjść na prowadzenie (15:13). Decydująca faza seta należała do gości. W drugiej partii I-ligowiec prowadził już 15:9, potem 20:15. Przy stanie 23:20 trener Developresu prosi o czas. Nie pomaga. Solna wygrywa 25:22. W kolejnym secie udana pogoń za straconymi szybko czterema punktami na początku tekj części gry, ale potem rywalki uciekają na dystans 10 punktów (6:16). Losy seta były przesądzone, choć zespół z Wieliczki znów zasłuzył na słowa uznania za olbrzymią ambicję. Ostatecznie Developres wygrywa 25:19. Solna nie poddaje się. Na poczatek IV seta prowadzenie 8:2! Kibice przecierają oczy, gdy na tablicy wyników pojawia się rezultat 18:8 dla gospodyń po dwóch "asach" Gawlak. Set dla "Kopciuszka"! 25:17! Pięciosetowa walka, to juz niespodzianka. Ale na tego piątego seta sił zabrakło. Developres wygrywa 15:7 i to rzeszowianki są w ćwierćfinale.

WTS Solna Wieliczka - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (-21,22,-19,17,-7)