Tylko Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun będą reprezentowali Polskę podczas zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie (23-25 sierpnia). Wraz z nimi do Japonii poleci czeski trener Radek Żidek.

Trzy pierwsze konkursy - w Wiśle, Hinterzarten i Einsiedeln - wygrywał Kamil Stoch, który prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Szwajcarii na najwyższym stopniu podium stanął ex aequo z Piotrem Żyłą. Następnie członkowie kadry A dostali urlop. W Courchevel 11 sierpnia z biało-czerwonych skakali podopieczni trenera Macieja Maciusiaka z kadry B.

Stękała w dwóch startach w tym sezonie LGP punktów nie zdobył. Biegun natomiast w tegorocznym cyklu dopiero zadebiutuje. Ale dla obu to nie pierwsze starty na tej skoczni. Biegun właśnie w Hakubie pięć lat temu wygrał jedyny dotąd konkurs Letniego Grand Prix w życiu. Dla Stękały będzie to drugi występ na obiektach, na których w 1998 roku walczono o medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano. Przed dwoma laty nie zdobył tam ani jednego punktu.

W czwartek w Hakubie odbędą się kwalifikacje, a na piątek i sobotę zaplanowano konkursy indywidualne.