A
A
A

Po 44 latach Garbarnia wraca do piłkarskiej pierwszej ligi

Brązowi wygrali w Siedlcach z Pogonią 2:1. Garbarnia ostatni raz na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy grała 44 lata temu!

Trener Mirosław Hajdo fot. arch RK

Pierwszą groźną sytuacje stowrzyli w tym meczu gospodarze, ale w 8. minucie, w dogodnej pozycji, nie popisał się skutecznością były zaqwodnik ekstraklasowych drużyn Pogoni Szcecin i Wisły Płock Dominik Kun. Krakowianie zagrozili bramce Pogoni w 20 minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował sie Tomasz Ogar, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. Dwie minuty później brawa dla Marcina Cabaja, który nie dał sie przelobowac po strzale Paluchowskiego. W 34. minucie raz jeszcze przed szansą staje Kun, ale uderza prosto w Cabaja. W doliczonym czasie gry w I połowie rzut wolny wykonywał Krzysztof Kalemba. Bramkarz gospodarzy interweniował tak, że piłka trafiła pod nogi Filipa Wójcika, a 21-letni wychowanek Tarnovii pewnie posłał ją do siatki.

14 minut przed upływem regulaminowego czasu refleksem popisał się Serhij Krykun, który ratował Garbarnię przed utratą gola wybijając piłke z lini bramkowej. W 80 minucie Garbarnia pieczętuje awans! Gola na 2:0 strzela Krzysztof Kalemba. Znakomitą asystę zaliczyli w tej akcji Michał Wrześniewski oraz Wojciech Wojcieszyński. Trzy minuty później Marcin Cabaj popisał się piękna i skuteczna paradą po strzale Świerblewskiego. Ale to  jeszcze nie koniec emocji. W 87 minucie Damian Świerblewski strzela z sześciu metrów do bramki Garbarni. Mecz został przedłużony przez sędziego o 6 minut. W tym czasie znakomite okazje miały jesczce obie druzyny, ale wynik nie uległa zmianie. .

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:2 (0:1)

Skład Garbarnii: Cabaj – Wrześniewski (88'-Furtak), Garzeł, Kalemba (żk), Wójcik (64'-Krykun) – Pietras (źk), Masiuda, Ogar (żk), Kitliński (65'-Serafin) – Wojcieszyński, Kiebzak.

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

vito

Piątek, 15 czerwca 2018, 13:52

SZKODA tylko ze nie maja gdzie grac. Trzeba szukac stadionu.

Franek

Czwartek, 14 czerwca 2018, 15:19

Brawo Garbarnia ! Jesteście wielcy !

xyz

Czwartek, 14 czerwca 2018, 10:41

a gdyby jeszcze hutnik wygrał baraże z Barciczanką,to przed nami,no i z pewnością kibice Barciczanki mają inne marzenia.Piękne chwile dla Garbarni.Wiadomo,rynek praw tv,ale pomarzyć sobie można,choć skoro zupełnienierealne...gdyby jakaś tv mogła nadawać wszystkie mecze krakowskich drużyn,tych czterech chocby;no różne próby były i są podejmowane w małopolsce,w necie,oczywiście są transmisje radiowe,za które dzięki.Swoją drogą niesamowity rok,jak popatrzećna zespoły,które awansowały z 2 ligi,już mniejsza o ilość goli,punktów.:) przy totalnej niemocy polskiej piłki klubowej na samej górze i w niższych ligach,niemocy zda się najzamożniejszych czy mających najwięcej,bo z tym rożnie,kibicó,planów na awans,to naprawdę coś.Oczywiście na sierotkę nie trafiło,w żadnym przypadku z awansujących,a też czym byłby ten zawodowy sport,gdyby tylko ci szli dalej,wygrywali,co mają.Tak czy inaczej wielkie brawa i poowodzenia no i oby ten rok w I lidze nie przeszedł zupełnie jakoś obok Krakowa i małopolski,oby nie jeden rok.