Ogromne emocje i aż 9 bramek zobaczyli kibice zgromadzeniu w jastrzębskim "Jastorze". Cracovia, której do zdobycia dziesiątego w historii klubu Mistrzostwa Polski brakuje zaledwie jednego zwycięstwa, przegrała mecz nr 4 z JKH GKS Jastrzębie, mimo, że po pierwszej tercji prowadziła dwoma bramkami.

W Krakowie szampany muszą jednak na co najmniej 24 godziny wrócić do lodówek,bo wielki charakter i wiarę w sukces pokazali gospodarze. Hokeiści JKH potrafili w przeciągu drugiej tercji zmusić Rafała Radziszewskiego do wyciągania krążka z siatki aż 3 razy i odwrócić losy spotkania. W ostatniej części spotkania Cracovię dobił Danieluk , a Pasy potrafiły odpowiedzieć jedynie kontaktowym trafieniem Damiana Słabonia.

Piąte finałowe spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek o 18:00, także w hali w Jastrzębiu-Zdroju. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji "minuta po minucie" ,a także pełnej transmisji tego meczu na www.radiokrakow.pl

Kary: 22-10 min.

Skład Cracovii: Radziszewski- Dudas, Besch, L.Laszkiewicz, S.Kowalówka, D. Laszkiewicz -A.Kowalówka, Noworyta, Dvorak, Valcak, Fojtik - Zieliński,Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki, Cieslicki, Słaboń, Kmiecik

Skład Jastrzębi: Sopko('20 Kosowski)- Zatko, Gorny, Danieluk,Pochazka, Kral - Mateusz Rompkowski, Karlicek, Lipina,Zdenek, Bordowski - Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salamon, Kapica - Kulas, Pastryk, Kogut, Maciej Rompkowski,Labryga

III Tercja:

60- KONIEC MECZU! Cracovia nie wykorzystała pierwszej okazji na zdobycie Mistrzostwa Polski. Już jutro spotkanie nr 5!

'60 Ostatnie sekundy! Cracovia gra już bez bramkarza!

'59 Urbanowicz wyszedł z prawej strony "sam na sam", ale uderzył po długim rogu niecelnie

'57 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Damian Słaboń przywraca nadzieje na sekundy przed końcem! Cracovia zdobywa bramkę w osłabieniu!

'56 Z kontrą wyszedł Chmielewski,który w akcji sam na sam nie dął rady pokonać Kosowkiego. Hokeiści wyszli z kontrą i po serii strzałów nie dali rady wpakować krążka do pustej bramki Cracovii

'54 Radziszewski broni strzał Zatki z 8. metra. Samo uderzenie nie było mocne, ale groźne, bo guma odbiła się jeszcze od kilku nóg krakowian

'53 Na siedem minut przed końcem Cracovia przegrywa dwoma bramkami, mimo, że po pierwszej tercji prowadziła 3-1.

'51 Potężne uderzenie z niebieskiej linii L.Laszkiewicza! Minimalnie niecelnie. Jastrzębianie zagrają w osłabieniu , na ławkę kar wędruje Bryk

'50 GOL! Niezwykła postawa hokeistów z Jastrzębia-Zdroju! Gospodarze prowadzą 5:3 po dokładnym podaniu Górnego ,Danieluk, zdobywa bramkę z bliska,

'48 Niewiele brakło i mielibyśmy bramkę dla Pasów. Fojtik uderzął z niebieskiej linii w okienko bramki, ale gola nie ma bo genialnie interweniował Kosowski.

'47 Po raz kolejny nie potrafią wykorzystać przewagi liczebnej krakowianie i już gramy w pełnych składach

'46 Kosowski ratuje Jastrzębie-Zdrój przed utratą bramki po strzale Fojtika. Napastnik Pasów zahaczany był przez Górnego, który zjedzie na 2-minutową karę.

'45 Bardzo dobrze bronili się krakowianie i oba zespoły grają już w pełnym zestawieniu

'43 Kłys zjeżdżą do boksu kar za atak oburącz kijem. Gramy przez 2 minuty w osłabieniu

'41 Jesteśmy już po pierwszym gwizdku w trzeciej tercji

II Tercja:

'40 Koniec drugiej tercji! Niezwykły powrót do gry drużyny z Jastrzębia-Zdroju

'39 Jakże blisko piątej bramki są jastrzębianie! Bardzo nerwowo pod bramką strzeżoną przez Rafała Radziszewskiego.

'37 Niecelnie Labryga z 8 metrów. Nie ma chwili oddechu dla krakowian

'36 Raz po raz groźne strzały zmierzają w kierunku bramki "Pasów". Gdzie ta Cracovia z pierwszej tercji?

'35 GOL!!!!Jastrzębie na prowadzeniu po kuriozalnym golu Prochazki! Dudas źle zbił ręką do parteru lecąco wysoko krążek, dopadł do niego napastnik JKH i wyprowadził swój zespół na 4-3

'33 Dramatycznie bronią się hokeiści Cracovii. Na ich szczęscie równie potężne, co niecelne strzały oddają rywale. Radzika postraszyli Górny i Karlicek

'33 GKS stanie przed okazją na wyjście na prowadzenie. Cracovia zagra przez dwie minuty w osłabieniu , bo na ławkę powędruje Dudas

'31 Wielkie brawa należą się teraz sędziemu! Gospodarze oddawali strzał z niebieskiej linii, krążek wpadł do bramki, jednak przepychany przez Prochazkę Radziszewski najpierw ruszył bramkę. Sędzia takiej bramki uznać nie mógł. Nadal remisowo, ale to Jastrzębie przejęły inicjatywę.

'30 Leszek Laszkiewicz z prawej strony najeżdzał na bramkę jastrzebian, ale bramkarz zdołał trącić krążek i wybić go nad bramkę

'28 Pasy grają w przewadze, po niebezpiecznym zagraniu Karlicka

'28 GOL! I już mamy remis po strzale z niebieskiej linii Zatki. Bramkarz Cracovii interweniuje u sędziego, sądzi bowiem, że w intwerwencji przeszkadzał mu Prochazka.

'25 Niezwykle niebezpieczna akcja gospodarzy zakończona fenomenalną interwencją Radziszewskiego po najeździe Zdenka

'24 GOL! Niestety jastrzębianie zdobywają kontaktowa bramkę. Strzelcem gola Kamil Górny , który dobijał swój pierwszy strzał strącony przez "Radzika"

'23 Końcówką kija interweniował Rafał Radziszewki po strzale Labrygi

'21 Druga tercja rozpoczęta. Agresywniej zaczęli ją gospodarze, dwukrotnie bardzo niebezpiecznie atakując na bramkę strzeżoną przez Rafała Radziszewskiego.

I Tercja:

' 20 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! 1-3! Besch z niebieskiej linii uderza w lewy dolny róg bramki Sopki wyprowadzając Cracovię na 2-bramkowe na kilka sekund przed końcem tercji. Bramka jednak zapisuje się na konto Daniela Laszkiewicza, który dotknął gumę w locie. Koniec tercji!

' 20 Kara dla zawodnika jastrzebian-Bryka. Pasy do końca tej i na początku następnej tercji grać będą w przewadze

'18 "Usiedli" na tercji krakowian gospodarze. Znów okazję miał Urbanowicz, ale tym razem bramkarz Cracovii-choć z ogromnym trudem- pewnie broni

' 17 GOL! Niestety na raty bramkę dla jastrzębian zdobywa Urbanowicz!

' 15 Dwa uderzenia z bliska Zdenka, ale za pierwszym razem bronił "Radzik", zaś przy dobitce strzał był już niecelny.

'14 Z niebezpieczną kontrą wyszedł Urbanowicz, który był bardzo bliski zdobycia kontaktowej bramki.

'13 GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! I już 2 do 0! Fojtik poszedł "sam na sam" z bramkarzem, wyczekał go aż się położy i umieścił krążek w siatce w prawym górnym rogu! Asyste notuje bramkarz Pasów- Rafał Radziszewski

'12 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Martin Dudas uderzył z dystansu, guma odbiła się jeszcze od któregoś z rywali i wpadła do siatki Jastrzębi!

'12 Kocioł pod bramką gospodarzy, ale wynik nie ulega zmianie

' 11 Kara dla jastrzębian. Sopko usiądzie na dwie minuty, a dodatkowo otrzymał karę 10 minut za niesportowe zachowanie

'10 Aj!!! Leszek Laszkiewicz minął bramkarza i spudłował z najbliższej odległości!

' 9 Kanonada strzałów na bramkę GKS-u! Fantastycznie broni bramkarza, etraz z największym trudem strącił strzał Kmiecika

'8 Piotrowski doskonale podał do Chmielewskiego, a ten posłał krążek w łapaczkę Sopki.Wcześniej dogodną okazję miał Dvorak, ale także wówczas na posterunku był bramkarz JKH

'5 Niebezpieczna kontra skończona strzałem Lipiny

'4 Strzał z bliskiej odległości Urbanowicza. Radziszewski broni na raty, ale bardzo skutecznie

'2 Valcak podawał do Fojtika, ale drugi z Czechów nie dał rady opanować krążka .Później atak trzeciej piątki Pasów przerwał dalekim wyjściem z bramki golkiper Roman Sopko

'1 Zaczęło się! Na trybunach mamy dziś sporą grupkę kibiców z Krakowa

18:12 Arbitrami dzisiejszego (ostatniego?) finałowego spotkania jest dwójka sędziowska Przemysław Kępa - Jacek Rokicki

18:05 Poza skarżącym się na ból w kolanie Sebastianem Witowskim, trener Rohacek ma dziś do dyspozycji wszystkich zawodników

18:04 We wcześniejszych finałowych starciach Pasy pokonywały Jastrzębie 3:2 na wyjeździe oraz u siebie 2:1 po karnych i 4-1. Co ciekawe, w całym sezonie zasadniczym Cracovia ani razu nie pokonała na wyjeździe dzisiejszych rywali .