Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków gości. Portowcom brakowało jednak dokładności w rozegraniu akcji i Wiślacy szybko uspokoili grę. Na akcję Budki z 1 minuty meczu odpowiedział kwadrans później Burliga. Obie te sytuacje nie zakończyły się jednak golami.

W 19 minucie Wisła została skrzywdzona przez sędziego. Piłkę do bramki Pernisa skierował Boguski, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Sęk w tym, że futbolówkę do Boguskiego zagrywał obrońca Pogoni. Krakowianie jednak się nie załamali i ze zdwojoną siłą ruszyli do ataku. O ile Iliev zmarnował w 25 minucie stuprocentową sytuację a 2 minuty później Tadrowski o mało nie pokonał własnego bramkarza, o tyle w 37 minucie Sobolewski spokojnie trafił do siatki po indywidualnej akcji i Wisła prowadziła 1-0.

Przez całą drugą połowę podopieczni Tomasza Kulawika starali się bronić korzystnego rezultatu i kontratakować Pogoń . Przez takie nastawienie gospodarzy byliśmy świadkami dużo słabszego widowiska niż w pierwszej odsłonie meczu. Nieliczne sytuacje zmarnowali Małecki czy Akahoshi.

W 82 minucie decydujący cios zadała Wisła. Patryk Małecki przeprowadził znakomity rajd na lewej stronie, wpadł w pole karne i dograł piłkę do Genowa, który z 3 metrów umieścił piłkę w bramce. Po tej akcji zawodnicy Pogoni wyglądali na zrezygnowanych przez co wynik już się nie zmienił.

Biała Gwiazda dopisała sobie do swojego dorobku 3 punkty, dzięki czemu przesunęła się na 9 pozycję w ligowej tabeli.

Wisła Kraków 2-0 Pogoń Szczecin
37' Sobolewski
82' Genkow

Skład Wisły : Pareiko – Jovanović, Głowacki, Bunoza, Jaliens-żk – Wilk-żk, Sobolewski-żk, Małecki, Iliev-żk (67' Genkow), Burliga (46' Kosowski) - Boguski (84' Chrapek)
Skład Pogoni : Pernis – Tadrowski, Dąbrowski (46' Hricko), Noll, Pietruszka - Golla (76' Kolendowicz), Rogalski, Budka, Lewandowski (59' Akahoshi), Frączczak-żk - Andradina

18.51 Ostatni gwizdek sędziego. Wisła zasłużenie wygrywa z Pogonią Szczecin i dopisuje sobie cenne 3 punkty!

93' Obie drużyny czekają już na końcowy gwizdek sędziego.

90' Do II połowy meczu sędzia doliczył 3 minuty.

89' Wrzutka Kolendowicza z lewej strony. Spokojnie radzi sobie z tym zagraniem Pareiko.

87' Niecelna próba Pietruszki. Portowcom niewiele wychodzi w dzisiejszym spotkaniu.

86' Zawodnicy Pogoni są ewidentnie zrezygnowani. W zgoła odmiennych nastrojach są Wiślacy i ich kibice.

84' Ostatnia zmiana w Wiśle. Za Boguskiego wchodzi Chrapek.

82' GOOOL!! 2-0 dla Wisły! Świetna akcja Małeckiego, który dograł piłkę do Genkowa. Ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki Pogoni!!!

80' Kolendowicz próbował dryblingu z lewej strony boiska, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i od bramki wznawia grę bramkarz Wisły.

79' Dośrodkowanie Hricki ląduje prosto w rękach Pareiki.

78' Genkow doszedł do dośrodkowania Kosowskiego, ale jego strzał był niecelny.

76' Ostatnia zmiana w zespole gości. Za Gollę wszedł na boisko Kolendowicz.

75' Boguski zbyt długo namyślał się nad oddaniem strzału i w końcu zabrali mu piłkę Portowcy.

74' Dynamiczna acja Jovanovicia została przerwana w ostatniej chwili przez Nolla.

72' Indywidualna akcja Małeckiego. Skrzydłowy Wisły "zakręcił" Tadrowskim na lewej stronie i oddał strzał. Piłka poszybowała obok bramki.

71' Jovanović przedarł się na prawej stronie, wstrzelił piłkę w pole karne, jednak Genkow nie trafił w piłkę.

70' Wisła cały czas skupia się na defensywie. Groźniej atakuje Pogoń Szczecin.

68' Akahoshi faulowany tuż obok pola karnego. Sam poszkodowany strzela na bramkę i Pareiko z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

67' Druga zmiana w Wiśle. Ilieva zmienia Genkow.

66' Kolejne niecelne dośrodkowanie zawodników ze Szczecina. Tym razem pomylił się Akahoshi.

65' Ofensywna akcja Pietruszki. Fauluje go Małecki i będzie okazja z rzutu wolnego dla Pogoni.

62' Czerwona kartka dla Wilka! Jednak nie. To tylko sędzia się pomylił i zapomniał, że Wilk nie miał jeszcze na swoim koncie żółtej kartki. Arbiter z uśmiechem na ustach naprawia swoją pomyłkę i ostatecznie Cezary Wilk otrzymuje pierwszą żółtą kartkę.

61' Pareiko wybiegiem za pole arne ratuje swój zespół. Błąd popełnił Jaliens, przez co szansę na gola mieli napastnicy Pogoni.

60' Żółta kartka dla Frączczaa za faul na Jovanoviciu.

59' Zmiana w Pogoni. Za Lewandowsiego na boisko wbiega Akahoshi.

58' Zawodnicy Wisły ewidentnie czekają na błąd w rozegraniu piłki przeciwnika aby przeprowadzić groźny kontratak.

56' Pogoń stara się rozgrywać piłkę, na co pozwala im Wisła. Portowcom brakuje dokładności, przez co ich akcje nie dochodzą jak na razie nawet do pola karnego gospodarzy.

54' W odpowiedzi Małecki wbiegł w pole karne, jednak został delikatnie wytrącony z równowagi. Skrzydłowy Wisły oddał strzał upadając na murawę, ale górą w tej sytuacji był Pernis.

53' Dryblingu spróbował Pietruszka, jednak powstrzymał go Głowacki.

52' Stałe fragmenty nie są dzisiaj atutem Pogoni. Kolejny korner źle wykonany i piłka już jest w posiadaniu Wiślaków.

51' Dobre, długie podanie Tadrowskiego w stronę pola karnego Wisły. Jaliens wybija piłkę na rzut rożny.

50' Małecki jednak źle dośrodkował i obrońcy Pogoni spokojnie wybili piłkę z własnego pola karnego.

49' Jaliens dobrze powstrzymał kontrę gości. Po chwili faulowany był Kosowski i będzie szansa na wrzutkę z rzutu wolnego.

47' Dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów. Piłka raz po raz znajduje się w posiadaniu innej drużyny.

46' Gwizdek sędziego i zaczynają piłkarze Wisły.

18.02 Zawodnicy już są na murawie. Za chwilę zaczynamy II połowę spotkania.

18.00 W przerwie meczu Hricko zmienia Dąbrowskiego. Zmiana także w Wiśle. Za Burligę wchodzi Kosowski.

17.47 Sędzia zakończył I połowę meczu. Po 45 minutach zasłużenie prowadzi Wisła Kraków! Na drugą połowę zapraszamy za około 15 minut.

45' Świetna szansa Wilka! W decydującej fazie strzału piłka "zeszła" ze stopy młodego Wiślaka i przeleciała daleko od bramki Pogoni!

44' Budka zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka minęła bramkę Wisły w bezpiecznej odległości.

42' Wisła nie zwalnia tempa. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Iliev, jednak piłka wpadła prosto w ręce Pernisa.

41' Małecki podaje do Ilieva, jednak w górę wędruje chorągiewka sędziego bocznego. Spalony.

39' Wisła dopięła swego. Podopieczni trenera Kulawika będą mogli grać teraz spokojniej.

37' GOOOL!! Z prawej strony w pole karne wpadł Sobolewski i strzelił bardzo mocno. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce!!!

36' Niezłe dośrodkowanie Tadrowskiego złym przyjęciem piłki zmarnował Frączczak.

35' Żółta kartka dla Jaliensa. Andradina uderzył fatalnie z rzutu wolnego. Piłka opadła na ziemię daleko za linią końcową boiska.

33' Pogoń po dosyć nerwowych ostatnich minutach uspokoiła grę.

31' Próba strzału Frączczaka. Piłka wylądowała w okolicy górnych rzędów trybuny za bramką Pareiki.

30' Pernis dobrze uprzedził Boguskiego. Dosłownie ściągnął mu piłkę tuż znad głowy.

29' Dośrodkowanie Tadrowskiego ląduje prosto w rękach bramkarza Wisły.

27' Kuriozalna sytuacja! Niezbyt groźne wstrzelenie piłki w pole karne Pogoni, Tadrowski przecina tor lotu piłki i trafia idealnie w poprzeczkę własnej bramki!!

25' Stuprocentowa sytuacja Ilieva po akcji Małeckiego! Jednak gracz Wisły z 5 metrów trafia w Pernisa!

24' Boguski wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Pogoni, jednak futbolówka przetoczyła się wzdłuż pola karnego.

23' Po rzucie wolnym za wysoko nogą zagrywał Frączczak i akcję wznowi Pareiko z własnego pola karnego.

22' Żółte kartki otrzymali Sobolewski i Iliev.

20' Wydaje się, że sędzia popełnił błąd. Boguski faktycznie był na spalonym, jednak piłkę zagrywał do niego obrońca Pogoni!

19' GOL! Nie, jednak nie ma! Boguski trafia do siatki rywala, ale sędzia odgwizduje spalonego!

18' Dobra szansa Pogoni, jednak Frączczak źle trafia w piłkę i akcja nie zakończyła się golem.

17' Po szybkim początku spotkania gra nam się trochę uspokoiła.

15' Spore zamieszanie w polu karnym gości. W końcu piłka spadła pod nogi Burligi, ale piłkarz Wisły nieczysto trafił w futbolówkę.

13' Z prawej strony wbiegał w pole karne Małecki, ale Pietruszka dobrze się zastawił i wyłuskał piłkę skrzydłowemu Wisły.

11' Na spalonym złapany Patryk Małecki.

9' Nieporozumienie w szeregach Wisły. Od autu zacznie Pogoń.

8' Boguski czekał na błąd obrońców ze Szczecina, jednak szybciej do piłki dobiegł Pernis.

6' Pogoń atakuje wysokim pressingiem, Bunoza zmuszony został do błędu.

5' Obie drużyny walczą głównie w środku pola. Nikt nie oddaje piłki za darmo. Zarówno Wisła jak i Pogoń chcą narzucić przeciwnikowi swój styl gry.

4' Szybki początek meczu w Krakowie. Goście mieli kolejny rzut rożny, ale jak na razie stałe fragmenty gry nie przynoszą korzyści żadnej z drużyn.

2' Rzut rożny nie przyniósł korzyści Portowcom. Akcja podążyła w drugą stronę i Wiślacy także mają rzut rożny, z którego nic nie wynika.

1' Od razu świetna sytuacja Pogoni! Długie podanie otrzymał Budka, wpadł w pole karne i oddał strzał. Na rzut rożny piłkę odbił Pareiko!

1' Mecz od środka rozpoczęli zawodnicy Pogoni!

16.59 Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu przy ulicy Reymonta.

16.55 W rundzie jesiennej, w spotkaniu obu zespołów, lepszy okazał się beniaminek ligi. Portowcy na własnym stadionie pokonali Wisłę 2-0.

16.50 Na dzisiejsze spotkanie piłkarzy wyprowadzi "kobieca eskorta". Jest to ukłon w stronę płci pięknej z okazji niedawnego dnia kobiet.

16.45 Rozpoczynamy relację z meczu Wisła - Pogoń. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało około 15 minut. Będzie to drugi tej wiosny mecz ligowy Białej Gwiazdy przed własnymi kibicami. Przypomnijmy, w pierwszym meczu podopieczni Tomasza Kulawika zremisowali bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała.